Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit csináljak, hogy ne folyjon...

Mit csináljak, hogy ne folyjon le a sminkem? (főleg a fekete szemceruza)

Figyelt kérdés
Mit kenjek "alá" vagy ,mit csináljak? Az alapozó tényleg használ?

2012. febr. 4. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szemceruza helyett vízálló szemhéjtust ajánlanék, az egész nap fentmarad.
2012. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rakj alá világos szemhéjfesték (porosat), nekem megtapasztja mert amúgy elég zsíros a bőröm.
2012. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi!!!Kipróbálom :)

(a szemhéjtus nem jó mert az is lejön, ráadásul az macerásabb újrakenni.már próbáltam :/)

2012. febr. 4. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, és mennyit áldozol a sminkekre. Azért itt is fontos a minőség.Ha a fekete szemceruza elmosódik, akkor az igen igénytelen tud lenni. Az alapozó azért van, hogy egységesítsd az arcbőröd, de ha a szemedre kened, akkor is ad egy alapot,de nem feltétlenül rögzíti megfelelően a szemceruzád. Ha minőségi szemceruzát használsz az nem fog elmozdulni annyira..de a vízvonalban nemsok ceruza marad meg alapból..


Egyébként a sminkedet fixálhatod porpúderrel, kompakt púderrel, az alapozás után. Így tartósabb marad. De ezzel is vigyázni kell, mert a túlzott használta eltömítheti a pórusaid..

2012. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régebben én is mindig fekete szemceruzát használtam. A szem alatti karikákra mindig tettem korrektort és ezt szépen eldolgoztam a szemem aljáig, majd közvetlenül az alsó pillák tövébe tettem halvány bézs színű szemhéjpúdert. Ennek a szemhéjpúdernek majdhogynem olyan a színe, mint a bőrömnek, így tökéletes választás volt. És erre húztam a vonalat szemceruzával, így tartósabb volt tényleg! :)


Ma már ritkábban használok fekete szemceruzát, mert rájöttem, hogy a fekete könnyen túl karakteressé teszi az arcomat, míg a barna inkáb tompítja, lágyítja. Ezért gyakran használok barna sminket. Barnából viszont szemceruza helyett szemhéjpúdert használok. A lapos ecsettel viszem fel a vízvonal alá és szépen eldolozom.

Sokkal szebb így az összhatás, mintha szemceruzát használnék.


Én ezt a két praktikát tudom ajánlani, valamelyik szerintem neked is beválik majd!

16/L

2012. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. febr. 5. 01:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a barátnőimmel amikor buliba megyünk, hajlakkal fújjuk le a szemsminkünket, csukott szemmel természetesen:D Hülyén hangzik és nyilván nem túl egészséges, főleg mindennapi használatra, de buliba elmegy:)
2012. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!