Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyha minden nap normálisan...

Hogyha minden nap normálisan lemosom a szememről a sminket, akkor úgy is baja lesz később?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék ráncos, pattanásos bőrt nagy koromba. De viszont már annyira rászoktam a sminkelésre, hogy hétköznapokra (legalábbis suliidőben) mindig ki vagyok sminkelve. Eddig csak az alsó szemtővonalra (nemtudom, így hívják egyáltalán?) használtam szemceruzát. Semmi több. Most viszont már szempillaspirált is használok. Nagyon nagyon nagyon ritkán korrektort, ha már nagyon zavar 1-2 pattanás (mivel nincs olyan sok, ezért használom ritkán)

Nem szeretnék csúnya bőrt nagy koromba, ezért valahogy "le kéne szoknom" a sminkelésről. Mivel még csak 14 vagyok, ezért (magam is így gondolom) elég gáz, hogy már most így vagyok ezzel. Amúgy nem, nem vagyok ipphone-os hülye kis műpi.csa!! Vagány lány vagyok, de amikor smink nélkül vagyok, egyáltalán nem vagyok magabiztos, és nem érzem jól magam. Amúgy is elég rondának tartom magam (főleg amikor nevetek, a fogaim miatt), ezért is szoktam sminkelni.

Hogyan kellene "leszoknom" róla?

Hogyha esetleg minden hétköznap hazaérek kb 2-kor és lemosom teljesen a sminket, akkor attól lehet baja a bőrömnek? Tudom, hogy valamennyire attól is károsodik, de nem olyan nagyon nagy mértékben, ugye?

14/L


2012. jan. 25. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 13-14 évesen kezdtem el sminkelni magam,persze akkor még csak nagyon kicsit,de fokozatosan a mániámmá vált.Amikor középiskolába kerültem komplett maszkkal jártam suliba és már akkor észrevettem,hogy megsínyli a bőröm,minél több alapozót használtam,annál pattanásosabb lettem,úgyhogy arról leszoktam. Mostanában csak a szememet (de azt elég erősen) és a számat festem.Természetesen én is mindig rendesen lemosom a sminket, használok mindenféle tisztító kencét,de a lényeg a lényeg,hogy most 20 évesen bizony már vannak ráncok a szemem alatt és tuti,hogy a smink miatt.Úgyhogy ha te is ezt a tendenciát követed,akkor nem kizárt,hogy hamarabb fog öregedni a bőröd,mint kéne.
2012. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!