Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kezdjek neki a sminkelé...

Hogyan kezdjek neki a sminkelésnek, hogyan, honnan tanulhatnám meg az alapokat?

Figyelt kérdés

Én sosem sminkelem magam, de részben ez azért is van, mert fogalmam sincs, hogy mit és hogyan kellene csinálnom, nekem minden "kínai", és amikor elsétálok egy üzletben a sminkes részleg előtt, ötmillió sminkcuccot látok, és őszintén szólva fogalmam sincs, hogy melyiket kellene vennem, még azt sem tudom mihez való.

Persze nem extra sminkre gondolok, csak olyanra, amikben mások dolgozni, suliba járnak, és szinte észrevehetetlen.

De még ennyit se tudok :(


Hogyan lehet hozzákezdeni ehhez az egészhez és mi az a minimum smink, amit a lányok (szinte) mindig hordanak?


2011. nov. 9. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz youtube-on sminkes videókat (pl. School make-up), aztán ott meglátod, hogy mit mire használnak és hogyan készítenek el egyszerű, de mégis nagyszerű sminkeket. :)


Ha boltokban/üzletekben látsz sminkkellékeket, kérdezd meg az eladót, hogy mi mire való és melyiket javasolja. Aztán ha már többet kipróbáltál, rájössz, hogy melyik való Neked ill. melyik válik be. Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)

2011. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Youtubeon több száz sminkes videó van, csak írd be, hogy makeup tutorial.

De mondok pár olyat, akik tényleg jók:

MichellePhan

bubzbeauty

cl2425

ha inkább magyart néznél, akkor:

dorkasminkel

PlasticTinkerbell


Elsőre amiket vehetsz:

-szempillaspirált, ezen nem érdemes spórolni, inkább vegyél drágábbat, mert jobb is, tovább is tart. Pl. Maybelline.

-szemcerkát (feketét)

-szemhéjpúdert, esetleg egy kisebb palettát, olyan színekkel, amik illenek az arcodhoz. Az az igazság, hogy szerintem ebből is érdemes nem a legolcsóbbat venni, mert azok egyrészt nem túl jól pigmentáltak, másrészt gyorsan kopnak is.

-átlátszó szájfényt, vagy nude rúzst, mert írtad, hogy nem túl feltűnőt szeretnél, ezek pedig nem azok.


Ha alapból szép a bőröd, akkor alapozó, púder meg korrektor gondolom nem szükséges, egyébként érdemes ezekből is beszerezni, legalább egy korrektort, ha nem akarsz sokat vacakolni ezekkel.

Egyenlőre ennyi elég lesz, késöbb próbálkozhatsz folyékony tussal, zselés tussal, műszempillával, vagy élénkebb színekkel. De tőled függ, hogy mennyire megy a stílusodhoz, meg szereted-e egyáltalán a sminkelést, de erre menet közben szerintem rá fogsz majd jönni.

Remélem tudtam segíteni:)

2011. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket!
2011. nov. 9. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Már elég sok magyar nyelvű blog van, ahol rendszeresen mutatnak be sminkeket, tanácsokat is adnak. Esetleg kiválaszthatsz pár olyan bloggerinát, akinek hasonló a szem-, haj-, bőrszíne mint neked és a stílusa is tetszik, hasonló sminkeket készíthetsz te is magadnak. Leírják, hogy milyen termékeket használnak és ha több ilyen blogot is megnézel, észreveszed, hogy van pár termék, márka amivel a többség elégedett. Szerintem sokat fogsz tanulni a blogokból is és hamar össze tudsz majd állítani egy listát az alap sminkkészletedről:)
2011. nov. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!