Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy sminkeljem magam, ez gáz?

Figyelt kérdés
Se a szempillaspirált, se a szemceruzát, se semmi mást nem használhatok. Még a köröm lakott sem engedik meg. -.- Pedig az osztályban a legtöbb lány már sminkelheti magát. 14/l
2011. máj. 23. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
szerintem ennyi idősen nem is kel sminkelned. csak öregíti a bőröd. az alapozó/korrektor az mondjuk nem árthat ha pattanásos vagy szempillaspirál helyett pedig kérd meg a szüleid hogy engedjenek meg egy szempillafestést (kozmetikus) és az tart több hónapig és nem is drága. a körömlakkot pedig úgy vezesd rá őket hogy halvány színeket használj: átlátszót, világos rózsaszínt. egy idővel megengednek majd más színeket is szerintem csak még fiatalnak tartanak. de a smink miatt ne aggódj, amúgy sem trendi a túlzott smink.
2011. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Sok szülö nem szereti ha a gyerek sminkeli magát.Nem értem hogy miért.

Amugy nem gáz ha nem sminkeled magad.Nem kell te azért sminkelj mert a többiek is ezt teszik.

2011. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gáz!

Az gáz, amikor valami vastagon ki van meszelve, és a mészre ráönt másfél köbméter festéket. Na az gáz!

2011. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*valaki
2011. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

A szülők azért nem engedik, mert a smink ilyen korban két célt szolgál: idősebbnek látszani, és akkor idősebb pasiknak is bejön, illetve eleve az a cél, hogy jobban tetsszen a pasiknak.

Na már egy szülő nem szeretné, ha a 14 éves lánya pasizni kezdene, és idősebbnek akarna látszani, mivel az feltételezi, hogy olyasmit akart csinálni, amit egyébként az idősebb lányok szoktak.

Remélem, ez így érthető.


A szülők egy részének a sminkelés az "elku.rvulás előszobája".


Először próbálj meg kompromisszumot kötni. Csak suli után, vagy csak nyáron.

Apróbb tatarozást, mint egy szemöldökszedés, egy mattító púder (naná, hogy a pattanások miatt, mi másért?), egy szájfény, ami alig látszik, de ápol is (jó érv, ha olcsóbb, mint a drága ajakápolók, és azokból is van színezett). Egy barna szempillaspirál, ami nem annyira feltűnő, mint a fekete. Egy töredezés elleni körömlakk, mert beleakad a harisnyába, a finomabb anyagú felsőkbe a körmöd, ha letörik. Meg akkor már jó lenne a manikűr készlet is mellé. :) Jobb, mintha rágnád.

Stb, stb.


Esetleg ha elmondod, hogy azért akarsz sminkelni, mert mindenki másnak már lehet, és téged ki fognak cikizni, szeretnél beilleszkedni a többi lány közé, kevésbé fognak parázni, és hamarabb megértik.


Nyugi, még pár hónap, és belenyugszanak a szüleid, hogy a kislányuk már nagylány, sminkeléstől függetlenül.


500%-ban lendít a dolgon, ha saját zsebpénzből gazdálkodod ki, de nem szó nélkül (és engedély nélkül) veszed meg, illetve otthon igazi jókislány vagy, akit nem kell félteni, hogy elkallódik. :)

2011. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Én festeni nem festem magam,de körmöm rendszeresen festve van.Most is erős kék,csillogókkal rajta ..:) 13/L
2011. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ilyen idős koromban néha én is kihúztam a szemem, volt is otthon veszekedés, de megtiltani sosem tiltották meg. esetleg ha tényleg nagyon szeretnéd, megkérhetnéd anyudat, hogy hadd próbálj ki egy halvány, visszafogott sminket, és mutasd meg neki előző este, hátha rábólint.

[link]

[link]

rajtuk pl. csak szempillaspirál van, meg felül esetleg vékony vonalban tus

2011. máj. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

mért lenne gáz? inkább az gáz hogy te a többiekhez méred magad. na az tényleg gáz!

21/L

2011. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

01.50 ezen a két modellen nem éppen csak szempillaspirál van, komplett smink van rajtuk, alapozóval, púderrel, pirosítóval, szájfénnyel, szempillaspirállal és tussal. És mégis természetesnek hatnak, na ez a szép smink. Én is így festem magam.

De 18 éves koromban kezdtem, szerintem 14 évesen még nem ezen kéne járjon az eszed.

2011. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12.59: igen, de ha csak a szemét sminkeli, akkor is hasonló hatást ér el. nem kell mindenkinek modellre vakolnia magát :)
2011. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!