Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen sminket viseljek...

Milyen sminket viseljek temetésen?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a papám temetése és mindig azt emlegette hogy milyen jól öltözök, szép vagyok és mindig elvan találva a sminkem meg ilyesmik..:) Nem szeretnék neki csalódást okozni...:S SZóval az érdekelne hogy milyen sminket tegyek fel egy temetésre, nekem általában a világos szemhéjpúder áll jól, de világosat azért mégsem tehetek fel temetésre...Akkor milyen legyen? Világos barna(/szőkésbarna) hajam van, kék szemem és a ruhám értelemszerűen fekete...
2009. febr. 16. 17:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

A többi válaszadónak üzenem, hogy a kérdésre válaszoljon, ne előítéleteket gyártson, szeretne szép lenni a papája temetésén, hisz ő kedvelte benne ezt.


Másik: honnan tudná a kérdező, hogy miért csak most temetik el? Hogy jön ide? Nem erről akart beszélni, ne offolj.


Neked, kérdező:

Te úgy látod, hogy a papád szerette benned a "tiptop" kinézetedet és szeretnéd megadni neki azt a tiszteletet, hogy mikor búcsút veszel tőle, akkor is "lássa" rajtad, hogy erős maradtál, és adsz magadra.

Szerintem gondolj a papádra, ő milyennek szeretne látni. Ha világos sminkkel, hát világosan sminkelj!:) Szard le az embereket egyszerűen.

Személyes tipp: alul nem tanácsos kihúzni a szemed, ha nem akarod lesírni.

2009. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek, pont így gondoltam...:) Meg mikor már kórházban volt összevissza beszélt aztán egyszer csak megszólalt h "Már megint kikented magad? Nem baj rejtsd el ami nem szép és légy tökéletes.." Ilyesmit mondott...:) És úgy megmaradt mert ezzel egy régebbi esetre utalt, amit nem részleteznék...:)
2009. febr. 17. 08:24
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

Azóta már gondolom, túl vagy a temetésen. Sajnálom, most biztosan nagyon szomorú lehetsz. :(

Ha időben észreveszem ezt a kérdést, én -aki pedig elég erős sminket használok minden nap - azt tanácsoltam volna, semmilyen sminket ne használj, mert temetésre nem szokás. De így hogy leírtad, miért jutott ez eszedbe, már másként látom. Gondolom, valami enyhe sminket használtál, és a Papád biztos szépnek látott onnan fentről. :) Gondolj azért arra is, lehet, szeretett ezzel viccelődni, de szerintem tökéletesnek látott volna, akárhogy jelensz meg. :)

Egyébként Jacqueline Kennedyről van egy anekdota miszerint férje temetésekor a gyöngysort a ruhájához varratta, hogy amikor lehajol és megcsókolja, ne érjen a halott arcához, mert az hogy fog kinézni.

Az, ha valaki megadja a módját a dolgoknak, és figyel a részletekre messze nem biztos, hogy érzéketlenséget takar.

2009. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Nem nagyon sminkeltem, csak alapozó és korrektor, hogy ne látszon hogy milyen karikás a szemem...De mikor törölgettem a szemem és az orrom fújtam, lejött az alapozó..Mindegy, akkor tényleg nem a sminkel voltam elfoglalva...
2009. febr. 17. 19:50
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én papám is meghalt, és az ő temetésén voltam utoljára. (Bár nem is szeretnék többre menni, remélem nem is kell hosszú-hosszú ideig.)


Én megértem, hogy eszedbe jutott a sminkelés, főleg ha vele ez egy közös témátok volt. És egyébként is az élet nem áll meg, ha ezzel jönnénk, akkor jaj a ruhán se járjon az eszed, menj ki pizsamában papucsban kócos hajjal...


Szerintem eddig is tudta, hogy milyen szép vagy, és inkább majd akkor mutasd meg neki az új sminkötleteidet, ha később meglátogatod a temetőben.

Most mindegy, tegyél fel egy fekete (vagy barna) vízálló spirált. Az arcodat inkább csak valami mattító krémmel kend át. Vagy előző este krémezd jól be, hogy másnapra szép legyen és ne kelljen semmit sem rákenned, mert csak elmaszatolnád.

A szádra mehet egy kis labello, szájfényt szerintem semmiképp ne, rúzst is csak ami csókálló! mert gondolom lesz puszilkodás. És a színe abszolút semleges legyen.

De szerintem egy sima labello megteszi.


Szemedet szemceruzával szerintem ne húzd ki, gondolj arra, hogy ha csak pislogsz megfolyik oldalt a szemed sarkában sokszor.

Fehér szemhéjpúder szerintem nem ízléstelen, az egy semleges szín. Ha nem feltűnően, vastagon viszed fel akkor tökéletes lesz.

Kis tükör legyen nálad azért, és zsebkendő a zsebedben/táskádban.


Én mondjuk nem sírtam a temetésen, de gondolom mások szoktak, tehát azért ajánlottam ezeket.


Szia és részvétem.

2009. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

Annyit szeretnék még csak hozzátenni, hogy nagyon szerettem a Papámat, a mai napig hiányzik, ha rágondolok!!!


Csak én mások előtt nem sírok. Ez van, ilyen vagyok.

Egyébként sem sírok nagyon, lány létemre.

2009. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi neked is...
2009. febr. 18. 11:30
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

osszinte reszvetem


hat a fekete jo mert az sotet de ha sirsz akkor le folyik a szemeden de ne hari meg de ha az apukad mindig azt mondta h jo sminkeled magadot stb az nem azt jelenti h a temetesre menve ki csiped magadot a leg divatosabban. Figyelj temetesre mensz az apukadnak nem diszkoba

2009. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Én még nem voltam temetésen tehát nem tudom, de én azt ajánlanám hogy temetésre nem kell smink, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor valami sötétet, mondjuk szürkés árnyalatút, vagy sötét kéket. Ezeket ajánlom.
2009. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
54%

én például jövő héten megyek a dédim temetésére és eszemben sincs sminkelni...pedig minden nap teszem:)

minek...ha sírok úgyis lefolyik......

2011. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!