Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek a köves ezüst...

Szerintetek a köves ezüst köldök piercinget a sósvíz, vagy esetleg még a gyógyvíz tönkreteszi? Lehet hülye kérdés. :D cs nem vagyok benne biztos.

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Inkább orvosi fémet rakj be, az mindent bír. Az ezüst nem nagyon szereti a gyógyvizet.

Itt egy cikk, érdemes elolvasni (kicsit hosszú bocsi):



Sziasztok!

Az alábbiakban szeretnék szót ejteni az ezüstből készült piercingekről és azok hátrányairól! Nem telik el nap, hogy ne tennék fel nekem azt a kérdést, hogy "Fogja-e bírni a bőröm az orvosi fémet?" vagy a másik nagy kedvencem, a "Nekem csak az ezüstöt meg az aranyat bírja,mert fémérzékeny vagyok!" kezdetű mondat.


Először is oszlassunk el egy pár tévhitet és lássuk mi is az az orvosi fém!!!


A 200-as számú orvosi fémek (ilyen ékszert semmi esetre se vegyél!) tartalmaznak krómot, nikkelt és mangánt. A 300-as ötvözetek már alig krómot és nikkelt is épphogy, a 400-asok már csak krómot, az 500-asok pedig már krómot is alig.Kétségtelenül a legkorrózióállóbbak a 300-as sorozatú ötvözetek (316L, 316VLM). Ezekből maximun 0,01 század mikrogramm nikkelsó jut a szervezetbe, mely nem okoz allergiát és még az EU nikkel-direktívájának szigorú értékhatára alatt van. A 316L-es ötvözeteket használják pl.: csontrögzítő szegecsekhez, csavarokhoz és protézisekhez is. Ám a hiperérzékeny emberek számára is van megoldás: implantánium, mely a titánium egyik fajtája, mely 1000x korrórzióállóbb a 316L orvosi fémnél, és nikkel tartalma kevesebb mint 0,005 ezrelék.


A fenti képen egy ezüstből készült köldök piercinget láthattok amit egy lány köldökéből "műtöttem" ki. Képzelhetitek mennyire be volt gyulladva a köldöke és, hogy nézhetett ki. Nagyon jól megfigylehető, hogy az ékszer mennyire korrodált állapotban van. Ez az oxidréteg szépen bekerült a sebbe és folyamatosan szennyezte azt. Kialakult egy akkut gyulladás és hónapokig nem gyógyult. Ha jól megfigyelitek akkor láthatjátok, hogy az ügyes ékszerkészítő milyen nagy gondossággal helyezte el a próbát az ékszer szárára ami folyamatosan irritálta ill. dörzsölte a furatot belülről. Ebben az esetben fordul elő az is, nem megfelelő ékszer esetében, hogy amikor egy hosszabb akkut gyulladásnál elvéknyodik a bőr és kilökődik az ékszer. Ugyanez a helyzet az aranyból készült ékszerekkel is, hiszen azok rezet tartalmaznak ami úgy szintén korrodálnak és feketednek. Tehát semmiképp nem alkamasak arra ezek a fémek, hogy testékszerek, piercingek készüljenek belőlük. Minden esetben első alkalommal csak kizárólag jó minőségű orvosi fém ékszert szabad elhelyezni! Csak ezekkel gyógyul meg 100%-osan!!! Gombamód elszaporodtak a biszusoknál és kínai üzletekben is kapható piercingek, de ezek általában rendkívül gyatra minőségű a fent is említett 200-as tisztaságú olcsó ékszerek. Az áruk is sejthet valamit... Sokan hozott ékszerrel szeretnék megcsináltattni a piercinjüket velem, de ilyen esetben mindig elmondom, hogy nem tudok garanciát vállani gyógyulásra, ugyanis nem tudom a hozott ékszer anyagminőségét garantálni! Egyébként pár ezer forint különbség van a közt, hogy ha mi adjuk az ékszert vagy, ha Te hozod. A mi általunk használt ékszer garantáltan jó minőségű, hiszen nekünk az az érdekünk, hogy maximálisan meg legyetek elégedve a munkánkal, és az ismerősöd ismerőse is hozzánk forduljon, ha piercinget szeretne... Ja, és nem utolsó sorban nem 2-3ezer forintot és az egészséged amit adott esetben egy hozott ékszernél meg tudsz esetleg spórolni!!!

Üdv: Peti

2011. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

itt van hozzá a fénykép is.

2011. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!