Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért csodálkozik mindenki...

Miért csodálkozik mindenki azon, hogy nem sminkelek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és nem sminkelem magam. Sokan jegyezték már meg, hogy "Jé, nincs rajtad smink?" Jesszus! Elvárás, hogy vakoljam magam? Nem tökéletes a bőröm, de még így is sokkal szebbnek érzem magam, mint az agyonvakolt fiatalok! (És sok hímnemű ismerősöm ugyanezt vallja, úgyhogy még az egómat is simogatják xD) Az már más kérdés, hogy még 20 év múlva is jól fogok kinézni.

És CSAK a lányismerőseim csodálkoznak ezen! Afféle "fekete ruhás" vagyok, így majdnemhogy "elvárják", hogy fekete maszlaggal és hófehér púderrel rohangáljak! Nagyon néha vékonyan feketével körberajzolom a szemem, úgy, hogy fölül kicsit vastagabb legyen a vonalka, de semmi több! Mit kell ezen csodálkozni?


2010. nov. 2. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Te dolgod. Én smink nélkül rosszul érzem magamat. Valószínű azért, mert nem tartom hibátlannak a bőröm. Mitesszeres és picit pirosas az orrom körül. Ezt szeretem egy pici folyékony alapozóval eltüntetni. Na meg a szemem alatti karikákat. és egy cseppnyi pirosító. Sokszor a szememet ki sem festem, csak ezeket csinálom, amit leírtam.

Egyáltalán nem látszik hogy bevagyok vakolva (mert nem is vagyok) de magabiztosabb vagyok tőle.

26.L

2010. nov. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Maradjon is igy! Ha te nem akarod magad sminkelni, akkor ne sminkeld magad! Ahhoz másnak semmi köze, hogy nem akarod sminkelni magad. Maradj is igy, és amúgy szerintem akik sminkelik magukat, azok már nem is az igazi arcukat mutatják. Ekkor jól akarnak kinézni, és egy kiló festéket magukra kennek, ha pedig idősebbek lesznek, fognak sirni, hogy miért igy néznek ki. Tehát ne akarj senkinek megfeleni, mert ha te igy érzed jól magad, akkor ne érdekeljen mások véleménye :)
2010. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokat dob az embere egy szolid természetes smink.
2010. nov. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rajtam volt már szolid smink, a szalagavatómon, szerintem borzalmasan néztem ki, ráadásul idegesített, alig vártam, hogy lemossam! >.<


Jankanna: Köszi! :) Én spec nem akarok másoknak megfelelni, nem szokásom... De tényleg csak a nőnemű ismerősök csodálkoznak! A hímneműek szépnek tartanak, és általában meg is dicsérnek! Pedig, mint mondtam, nekem sem tökéletes a bőröm...

2010. nov. 2. 09:04
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Örülj neki, hogy te smink nélkül is szép vagy, és így is jól érzed magad. Neked meg nem kéne lehúzni azokat, akik sminkelnek, hanem inkább az ismerőseidnek megmondani, hogy nem kell csodálkozni, meg szörnyülködni.
2010. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Mellesleg az meg egy bazi nagy tévhit, hogy a smink öregíti a bőrt. Normális márkát kell venni, és mellesleg a mai termékek tele vannak hidratáló szerekkel. Bocs de kicsit úgy veszem észre, hogy te picit lenézed azokat akik festik magukat, pedig nekik ugyanúgy megvan a joguk, hogy fessék, mint neked, hogy ne fesd.
2010. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem azokat nézem le, akik sminkelik magukat, hanem azokat, akik 6 kiló alapozót és púdert kennek magukra, majd napközben még frissítik ezt a vakolatot, és azt hiszik, ettől lesznek szépek... Aki normálisan, szolidan sminkel, azzal nincs bajom, de ultragáz tud lenni, ha valaki mellett elmegyek, és látom, hogy sz*rrá van púderezve a feje...

Ja, és attól, hogy egy smink márka, még ugyanúgy eltömíti a pórusokat, és hidratálás ide vagy oda, nap közben a bőr nem lélegzik. Sőt, ha valakinek meg pattanásos vagy zsíros a bőre, akkor még a fölös faggyú, aminek ki kéne jönnie, nem fog tudni kiürülni... Majd begyulladnak a kisebb patik, minek következtében az ember még többet ken a fejére, és ez szépen így megy...

Ez olyan, mint a hajfesték... Tökmindegy, milyen "hajbarátnak" reklámozzák, attól még roncsolja a hajat...

Meg ha valamire rá van írva, hogy "sugar free", annak nézd meg az összetevőit: ugyanúgy ott van benne a cukor, a saját szememmel láttam!

Csak józan paraszti ésszel kell gondolkodni: a pasik miért öregednek később...?

2010. nov. 2. 13:10
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint a bőrük miért öregedik később? Nem csak attól, hogy a kötőszövetük nem teljesen ugyanúgy áll, mint nekünk, vagy mi a szösz...
2010. nov. 2. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem sminkelem magam. Szerintem azzal semmi gond nincs. A barátnőim is sminkelik magukat, de csak szolidan, és nem nézem le őket... Szerintem ne akarj megfelelni másoknak, jó vagy így! :)

21/L

2010. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

16:47 Na, a rokonlélek! :D ^^

Örülök, hogy nem vagyok egyedül!


És még az előzőnek: Láttál Te már manökent/modellt közelről, smink nélkül? Mintha pikkelysömörös lenne... Hámlik az arca, durva tapintásúnak néz ki, a sok sminktől, 25 évesen 40-nek néz ki, pedig ő aztán nem 100 Ft-os alapozóval van ám kenve! És még a sok smink sem takarja el teljesen az arcát, itt jövök a képbe én, akinek meg az a munkája, hogy az ilyen hibákat eltüntesse...

2010. nov. 3. 07:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!