Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csináltassak Piercinget ha a...

Rincha kérdése:

Csináltassak Piercinget ha a sulim házirendje tiltja de a törvények nem tiltják?

Figyelt kérdés

A neten ezt olvastam:


''Az iskolának tiszteletben kell tartania a diák személyiségének szabad kibontakoztatásához való jogát, cselekvési szabadságát, a családi élethez és magánélethez való jogát. Nem lehet tehát büntetni, vagy hátrányosan megkülönböztetni amiatt, hogy hogyan öltözködik, milyen a hajviselete, hova jár szórakozni. Ebből a szabályból következik, hogy ezeket a dolgokat a házirend sem szabályozhatja.''


És most nem tudom eldönteni hogy mit csináljak...berakassam a piercinget vagy ne?:S


2010. okt. 11. 12:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én már láttam fiúnak köldök pc-t és szerintem kurwajól nézett ki..de nem egy ilyen csajos ezüst csili-vilis virágos lógós hülyeséget kell elképzelni..xDD..a köldöködbe rakass...szerintem.
2010. okt. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

most mit vagy beszarva?! :D

nekem is van piercingem a számba(jobboldal alul) és én meg sem kérdeztem,hogy meg engedik-e a suliba vagy nem.az én gondolom volt,még ha azt mondták volna,hogy szedjem ki vagy oszt.főit adtak volna,akkor sem szedtem volna :D

pasi létedre nem tudom mért félsz a tanároktól, én lány vagyok,de leszarom,hogy mit gondolnak a pc-ről a tanárok :)

te hány éves vagy??

2010. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"hogyan öltözködik, milyen a hajviselete, hova jár szórakozni." Ebben a piercing és a tetkó nincs benne. :P

Ennek ellenére persze megcsináltathatod, de ha valaki beleköt, akkor egyéb más indokokkal szívathat, és a végén csak te ütheted meg a bokádat. Azt a pár évet már csak kibírod...

2010. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnak nem hatásköre ebbe beleegyezni és az oktatási mit tudod te egyezhet bele, mert az oktatási mittudjuk mi arra van, hogy kivizsgálja azt, ha valakinek sértik a jogát, nem arra, hogy törvényeket hozzon és ezt nem is teheti meg. Az osztályfőnököd olyan alapon mondta ezt: hogy jaj ez csak egy hülye tizenéves, azt mondok neki, amit akarok, úgy is olyan hülye, hogy elhiszi és nekem lesz igazam. Ami megint csak nem egy szép dolog.
2010. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
az oktatási mit tudod te SEM egyezhet bele, pont a fontos szó kimaradt
2010. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

17.57 olvasd tovább és értelmezd. Nyilván nem sorolhatja fel az utolsó hajszálig a részeidet, de a lényege az, hogy NEM SZÓLHAT BELE egy piercingbe. Kizárólag akkor, ha mondjuk tesi óra van és balesetveszélyes. Ugyan úgy ahogy nem tilthatja meg a nyakláncot a fülbevalót, körömlakkot, így nem tilthatja meg a piercinget sem. Ilyeneket csak akkor lehet megtiltani, ha ésszerű indokot tud felhozni és a korlátozás nem aránytalan. Pl. Tesi óra ---->veszélyes, hogy a lógós szemöldök pc.t kosarazás közben kitépik. És ennyi, ez nem vonatkozhat másra az irodalom órára, és a tízórai szünetre, mert nincs alapja, indoka semmi ami ésszerű lenne.


Olyan nincs, hogy az igazgató bácsinak elképzelései vannak arról, hoyg kinek hogy kell kinézni és ez alapján megtilt dolgokat. Lehet, hogy 30 éve volt, de mint a cikkben is benne van, azóta már a házirend nem ugyanaz, nem az ő nevelési alapelvei vannak benne, hanem inkább jogi dokumentum és ezért nem is korlátozhat aránytalanul, ésszerű ok nélkül senkit.

2010. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Értem...csak az a baj hogy ezt a tanárok is tudják...és csak azért is kib***ásbol kiveszik...már bocs...



Amúgy 14 vagyok...:D

2010. okt. 12. 14:02
 18/19 anonim ***** válasza:

De nem veheti ki kib4szásból! Amúgy meg, ha csak itt jajveszékelsz, mindegy hogy magyarázzuk, hogy nem szólhatnak bele, akkor már ne haragudj, de mi a f4sz a kérdésed?



Van neked anyád? Van neked szád? Van neked kezed, meg lábad, hogy hátra lépjél, meg elhúzd a fejed, ha ki akarják venni?


Ha anyád megengedi, hogy legyen, akkor ha a tanár kiveszi, akkor kérje elszépen tőle azt a hat-tíz ezer forintot, amit ő kifizetett érte feleslegesen, mert benőtt a lyuk a tanár önkényes és jogellenes ténykedésének következtében.

2010. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
értem....köszi a válaszokat sokat segitettek :)
2010. okt. 12. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!