Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kell érettségi hogy pillás...

Kell érettségi hogy pillás legyek?

Figyelt kérdés
Tehát, csak kozmetikusként rakhatom le vagy van külön pillás tanfolyam is amivel legálisan eltudom kezdeni?
2021. jan. 18. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Kell érettsegi màr szinte mindenhova.
2021. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá kozmetikus végzettség
2021. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Érettsegi már szinte mindenhez kell.
2021. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Műszempilla építést csakis kozmetikus vagy szépségtanácsadói végzettséggel végezhetsz! Nem elég az érettségi!

Itt a hivatalos törvény róla:

A szálankénti műszempilla építést és a sminket a TEÁOR’08 (ÖTVJ tartalom) is, és a 150/2012 (VII.6) Korm. rendelet az Országos Képzési Jegyzékről is szabályozza, amely a tevékenység jogszerű végzéséhez Szépségtanácsadó, (új OKJ-s szakképesítés) vagy Kozmetikus szakképesítést ír elő.

2021. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Szia. Én nem tudom, hogy az előttem levő kommentelők miről beszélnek. Én is most végeztem el. Vannak szempilla stylist egy-két napos tanfolyamok, amik 16 éves kortól elvégezhetőek 20-100 ezer forint között rengeteg félét találsz. Egy oklevelet kapsz róla, hogy elvégezted a képzest dolgozhatsz vele szalonban, DE saját vállalkozásod nem lehet vele. Ha gondolond belinkelem, amelyiket én végeztem el. Remélem tudtam segíteni.
2021. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hatos, téged jól átvertek. Alkalmazottként sem dolgozhatsz okj nélkül.

A pilla tanfolyam valóban 1-2 nap, de ez csak egy továbbképzés a már meglévő végzettséged mellé.

Az ötös válaszoló a TÖRVÉNYT másolta be... azzal is vitába szállnál? Elég egyértelmű.

2021. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

6-nak valóban nincs igaza. Az nem jelent semmit, hogy hagyták hogy megcsináld a tanfolyamot. Akárki elvégezheti, nincs semmi szakképesítéshez kötve!

5-ös leírta a hivatalos törvényt róla!

Te hivatalosan sehogy sem végezheted, alkalmazottként sem!

2021. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!