Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól kell sminkelni? Csak mert az osztályomban sokan sminkelnek és én nem tudom mikor kéne elkezdeni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Semennyi, nincs ilyen, hogy bármikor el kéne kezdeni.
2020. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell elkezdeni. Nem kell beallni a mûvilàg soràba.
2020. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy te szebb leszel tőle, és ez önbizalommal tölt el, akkor mondjuk 15 éves kor fölött már azt mondom oké a sminkelés. De amúgy nem "kell". Senki nem kötelez rá.

Én is régebb késztetést éreztem rá, mert a legtöbb osztálytársam már 7. osztályba használt szempillaspirált. Középsulis arcokról ne is beszélve. Én csupán 19 vagyok, de meg tudnám számolni két kezemen mennyiszer volt rajtam smink, pedig úgymond van rajtam nyomás, hisz a környezetem mind festett. De nincs se kedvem, se energiám, se pedig igényem arra, hogy naponta mázoljam magam. Egyszerűen nem érzem szükségletét. Ha te igen (és nem 12 éves vagy) akkor hajrá, de a természetest általában jobban kedvelik a fiúk is :)

2020. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem KELL. Akkor sminkelj, ha szeretnél, ha önbizalmat ad. (De mondjuk ne vakold ki, mint sok lámy. Kevesebb néha több.)

Ha nekem lenne lányom, 7be, vagy 8ba már megengedném a mindennapokra pl a szempillaspirált, meg korrektort..

Nimcs korhoz kötve, amikor szeretnéd :)

2020. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell soha. 7-8-os korodban kipróbálhatsz egyszerűbb dolgokat, ha szeretnéd, szemceruza, szempillaspirál. De nem kell minden nap.
2020. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem kell, csak lehet. De ha szeretnél sminkelni, akkor ilyen 14-15 éves korodban már szerintem elkezdheted. De akkor is mondjuk pl. hetente 3-szor, vagy ahogy te gondolod. De ha smink nélkül jobban érzed magad, akkor ne sminkelj. De ha ez neked önbizalmat ad, akkor nyugodtan elkezdheted akár most is. De az a fő, hogy jól érezd magad a bőrödben:)
2020. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Sminkelni nem kell egyáltalán.
2020. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem KELL. Nem az a fő, hogy ki hány évesen és mennyire erősen sminkel, hanem hogy miért.

Ennek egy fajta kreatív önkifejezésnek kéne lennie, nem pedig egy kötelező jellegű dolognak, amit az emberek csak azért tesznek, hogy kényszeresen beolvadjanak a felszínes divatmajmok közé.

Magamból kiindulva: 14 évesen már volt szemceruzám, amit nagyon enyhén, szinte láthatatlanul próbáltam használni - visszaemlékezve ebben a korban már jócskán voltak osztálytársnőim, akik már az alatta álló években is minden reggel megfejelték a sminkes asztalukat.

15 évesen már volt szempillaspirálom. 16-17 éves koromra ugrott meg feltűnően a készletem: ekkor már képbe jöttek a folyékony rúzsok, a tus, az alapozó és a szemhéjpúder is.

Aztán 20 éves korom után maradt minden, csak jóval extrémebb kivitelben. A kis természetes színeket hidegebb, füstösebb kivitelre cseréltem, a rózsaszín rúzsaimat mályvára, lilára és fuksziára- és tulajdonképpen ez a vonal permanens nálam, mert milliókkal jobban áll, mint a meleg, barnás színek, amitől egyébként is mindig betegnek tűntem.

Ugyanakkor nem vagyok szívbajos akkor sem, ha makeup nélkül, natúr arccal kell kimennem az utcára. Ez abszolút a kedvemtől és időmtől függ.

2020. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! Ténnyleg nem tudtam mit kéne kezdenem ,de nagyon sokat segítettetek,köszi :)
2020. ápr. 30. 20:18
 10/10 anonim ***** válasza:
13 évesen simán elkezdheted, de csak természetesen, szempilla spirál, alapozó, korrektor, szájfény,highliter és egyenlőre enyi elég.
2020. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!