Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hogyan lehetek plasztikai sebész?

Hogyan lehetek plasztikai sebész?

Figyelt kérdés

Sok van belőllük?

Sok minden érdekel, de eddig mindenben találtam olyasmit ami nem... ( pl: földraj: kőzetek, biosz: növények stb. )

Tudom, hogy ez a kérdés nem igazán ide való, de úgy érzem, hogy itt értenek hozzá a leginkább!


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 7. 21:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ja és persze úgy számolva,hogy elsőre felvesznek az orvosira,ott nem ismételsz/hagysz ki éveket stb.Tanulni,tanulni,tanulni kell,és komolyan venni.
2010. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nem tudom egyébként mire számítottál :D teljesen normális, hogy 30 fölött lesz valakiből valamire való orvos. ha ezekkel most nem vagy tisztában, inkább bele se kezdj. egyébként ha bioszból nem érdekelnek a növények, már rég rossz, ugyanis azok működése, kémiája is szervesen kapcsolódik az orvostudományhoz.
2010. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:igen,ha TTK-ra mész,biztosan fontosak lesznek a növények is,de orvosin?Felvételi esetében igen,fontos lehet,mert nem tudod,mit kérdeznek,hiszen van,aki emeltezik bioszból,de nem az orvosira fog menni!Nyugi,növénytan nálunk nincs,inkább keményen nyomjuk az anatómiát!Ha nem találod hasznosnak a válaszaimat-csak másét,akkor többet nem írok!

Üdv.

2010. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nem a növénytan konkrétan... értelmezd légyszi a szövegem... orvosin ez már alap lenne, nem? :D
2010. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"egyébként ha bioszból nem érdekelnek a növények, már rég rossz, ugyanis azok működése, kémiája is szervesen kapcsolódik az orvostudományhoz."

Nem tudom másképp értelmezni,bocs,és amit leírtál,annak köze nincs a valósághoz.Biochemre gondoltál?Alkaloidok,ketonok,aldehidek stb,külön "kémia" nevezetű tantárgy nincs!Jaj és bocsánat,ha ténylegesen én nem jól értelmeztem,nem magyar az anyanyelvem,nem magyar származású vagyok és nem is magyarul tanulom az orvostant-kettős állampolgár vagyok-de nem hinném,hogy a magyar orvostanhallgatók tananyaga különbözne a miénktől!

2010. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
nem írtam, hogy külön kémia lenne, hanem hogy tudni kell azt is.
2010. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem zárjuk le a növényekkel kapcsolatos témát!Kissé elkanyarodtunk a plasztikai sebészettől..
2010. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam rajta, hogy az leszek. Aztán elárulták mennyi tanulással jár így lemondtam róla. Na meg az orvosira is már alapból csak a fizetősre vennének fel, mert nem vagyok szín 5ös. A fizetés még nem lenne olyan nagy baj, ha nem 11 év lenne minimum, szóval az 11*800.000 Ft alaphangon...:S
2010. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ez, hogy az orvosira csak fizetősre vennének fel, mert nem vagy szín 5-ös, nettó baromság. Pontok vannak. Ha eléred az állami ponthatárt, felvesznek. Ha nem, akkor nem. Nem azt nézik, hogy milyen jegyeid vannak, hanem a pontokat. Pl. ha írsz 80-90% körüli emelt bioszt és kémiát, akkor duplázással felvesznek, hiába vagy minden másból 2-es. Ez egy szélsőséges példa, de remélem, érted a lényeget.
2015. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
12-es, ne haragudj, de te hülye vagy. :D Ha az embertan nem érdekelné bioszból, az gáz lenne. De a növények?! Orvosin nagyon sok és nehéz a kémia, de nem növényekről szól, hanem kémiai anyagokról, vegyületekről, azok típusairól, na meg a képletek, reakciók stb. Később meg a gyógyszertan. Az, hogy melyik növényből mit és hogyan nyernek, inkább gyógyszerészet, nem orvostudomány. Érted? A hatóanyag kinyerése, gyári átalakítása stb nem az orvos dolga. Ilyen szabad asszociációval mindenhez kell érteni egy orvosnak. Ez baromság. Illetve „teljesen normális, hogy 30 fölött lesz valakiből valamire való orvos" Ez is nettó hülyeség. Ha valaki 18 évesen elkezdi pl a fogorvosit, akkor 23-24 évesen már praktizálhat fogorvosként, és miért ne lehetne egy friss diplomás orvos jó? A tapasztalatokkal még jobb lesz, de attól még nem minden fiatal orvos törvényszerűen rossz orvos.... Ha meg általános orvosit végez, és utána szakvizsgázik -és mondjuk nem ráépüléses szakvizsgát akar, mint a kardiológia, ahol előtte kell belgyógyászat vizsga is-, akkor 30 éves kora előtt is elkezdhet dolgozni, és akár még tehetséges, jó orvos is lehet, ha komolyan vette az egyetemet. (Ami valószínű, különben nem tudta volna elvégezni.)
2015. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!