Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Hogyan lehetek plasztikai sebész?

Hogyan lehetek plasztikai sebész?

Figyelt kérdés

Sok van belőllük?

Sok minden érdekel, de eddig mindenben találtam olyasmit ami nem... ( pl: földraj: kőzetek, biosz: növények stb. )

Tudom, hogy ez a kérdés nem igazán ide való, de úgy érzem, hogy itt értenek hozzá a leginkább!


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 7. 21:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Orvosi egyetem, majd utána szakosodsz, szerintem előbb sebésznek kell utána plasztikai sebésznek.
2010. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Ez régebben engem is érdekelt, egészen addig, amíg kiderült, hogy kb. 15 év után leszel medikus...
2010. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
hát nem egy OKJ tanfolyam keretein belül fogod elsajátítani :D és igen, komoly 10 éveket kell az egyetemen lehúzni.
2010. ápr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Van olyan internetes oldal, ahol bővebben olvashatnék erről?
2010. ápr. 8. 22:15
 5/20 anonim ***** válasza:
bemész az orvosira és tájékoztatnak
2010. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Miért akarsz plasztikai sebész lenni?
2010. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
55%
orvosi egyetem majd sebeszeti szakirany rezidenskent es ezutan szakosodsz plasztikai sebeszetre de ugytudom ilyen kepzes nincs magyarorszagon :) en is ilyen iranyba mennek tovabb, szoval mar erdeklodtem alapszinten.. de elobba z alap 6 ev legyen meg orvosin aztan raerek gondolkodni..
2010. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A plasztikai sebésszé válás igen hosszadalmas,nehéz és drága dolog!Előzőnek:miért ne lehetne plasztikai sebészeti szakvizsgát tenni Magyarországon?Borsos ára van,az biztos;ahhoz képest,hogy a rezidensképzés a nyugat-európai országokban ingyenes,nálunk meg fizetni kell érte!www.sote.hu-ÁOK-Oktatás,nálunk több információt találsz!Az osztatlan alapképzés hat év,rezidensképzés 2 év,és még plusz 7-8(!) év,míg megszerzed a szakvizsgát!Nem elég hozzá a tudás,hanem iszonyatos mennyiségű munkabírásra,gyakorlatra és szorgalomra van szükség!Akkor ajánlom,ha a szüleid közben anyagilag tudnak támogatni-közben lehet dolgozni,persze,csak nem könnyű összeegyeztetni!Én is az orvosira járok,először egy pszichiáter szakvizsgát szeretnék tenni,utána még meglátom!Mindig is sebészeti irányba szerettem volna továbbmenni,így 95%-os valószínűséggel bevállalom a pszchiáter-képzés után a plasztikai sebészetet is.Amíg van hozzá pénzem,türelmem,tudásom,nem akarom elszalasztani ezt a lehetőséget!

És kevés plasztikai sebész van,igen!De soha ne a pénz vezéreljen,mert a műszerekbe is milliókat kell befektetni!

Gondold meg,még úgyis van időd!

üdv.B

2010. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

KB 36ÉVESEN LENNÉK PLASZTIKAI SEBÉSZ?

Még 3év gimi

6év általános orvosin

2év rezidensként

8év tanulás ezek után...


3+6+2+8= 19

17+19= 36

2010. ápr. 10. 19:17
 10/20 anonim ***** válasza:

Minimum 34 évesen szerzed meg a szakvizsgát.Utána még több évre is szükséged lehet egy jó magánpraxis kialakításához,hacsaknem vagy Krasznai Zsolt.Mondjuk neki azért volt valamivel könnyebb,mert sebészcsaládból származik,de magánpraxisa során a műtéteket 5 vagy 6 évig-rég beszéltem vele,és ezt pontosan mér nem tudom- felügyelettel végezte!Még egy könnyítése volt,ami az,hogy férfi,így családalapítás szempontjából a biológiai órájának ketyegése jóval lényegtelenebb,mint egy nő esetében!Ha pedig lány vagy és közbe elmész szülni,az sok kihagyást jelent,magyarán újra kell vizsgázz,ami nagyon nehéz!Ha fiú vagy,valamivel nagyobb mázlid van!

Üdv.Betty

2010. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!