A mellfelvarrásnak van olyan kockázata mint a mellnagyobbító mütétnek? Mi a véleményetek a mellfelvarrásról? Nagy a kockázata?
A leggondosabb műtéti technika, a legjobb varróanyagok és a tökéletes műtét utáni kezelés mellett sem lehet azonban ígérni, hogy a műtéti hegek láthatatlanok lesznek. A bimbóudvar körüli metszés gyógyul a legszebben, a bimbó alatti függőleges metszés is alig látható, szép heggel gyógyul az esetek többségében.
A leginkább problémás heg mindig a mell alatti harántmetszés hege- ez a leginkább észrevehető. A három metszés eltérő gyógyulási eredménye azok helyének eltérő bőrminőségéből ered.
A bimbóudvar körüli vékony, finom bőr finomabb heggel gyógyul mint a mell alatti vastagabb bőr. Aki tehát ilyen műtétre vállalkozik, annak el kell döntenie, hogy lógó mellei zavarják-e jobban, vagy a műtét után valamelyest minden esetben látható műtéti hegek.
A kevesebb és kevésbé látható heg érdekében - sajnos csak az esetek kisebb részében - végezhető egy másik típusú műtét, az ú.n. "short scar" („rövid heg”) mastopexia. Ez a műtét azonban csak akkor végezhető, ha a bőrfelesleg aránylag nem túl nagy. Ilyen esetekben a bimbóudvar körüli metszésből valamint az ettől lefelé- kifelé oldal felé irányuló ferde metszésből távolítjuk el a felesleges bőrt és helyezzük át a mellbimbót. Ezzel a módszerrel megspórolhatjuk a három közül mindig a legrosszabb eredményt adó mell alatti harántmetszést.
A hegesedést nagy mértékben befolyásolja az egyéni hajlam. Az esetleg vaskos, feltűnő műtéti hegeket, amennyiben hónapok múlva sem javulnak kellő mértékben, egy kisebb hegkorrekciós műtéttel általában elfogadhatóvá lehet tenni.
Mindkét típusú műtétnek a bármilyen más műtét kapcsán szóba jöhető szövődménye van csupán (vérzés, fertőzés, sebgyógyulási zavar), nagyon ritkán – főleg nagy melleknél, és idősebb korban, zsírelhalás előfordulhat, mely átmeneti váladékozással jár.
A mellbimbó áthelyezése miatt előfordul ritkán átmeneti érzészavar (ez lehet csökkent-, vagy túlérzékenység), de ez csak átmeneti, és csak az esetek kisebb részében jelentkezik. Egészen kivételes esetben előfordulhat a mellbimbó elhalása- ilyen esetben egy másik plasztikai műtéttel pótolható.
Kerülendő a gyakori testsúlyváltozás, dohányzás!
Ajánlott nagyobb méretű emlők esetén legalább időszakos melltartó viselés, hogy a bőr ismételt kinyúlása, ezáltal egy újabb műtét szükségessége minél később következzen be.
A műtét a későbbi terhesség ill. szoptatás képességét nem befolyásolja. Igen kicsi, de lógó mellek esetén a mellfelvarrást szilikon implantációval (beültetéssel) szükséges kiegészíteni a szép eredmény érdekében.
Teljesség érdekében megemlítjük, hogy egyéb módszerekkel is végezhető emlőfelvarrás, amelyeket csak nagyon speciális esetben alkalmazunk Ilyen az ú.n. “tubularis” (csőszerű) emlő esetében a bimbóudvar körül koncentrikus gyűrű alakú bőr eltávolítása – BENELLI módszerével. Ezen módszer esetében nem ritka a bimbóudvar kinyúlása, melynek kivédésére egy erős-, nem felszívódó fonalat hagyunk tartósan a bőr alatt.
Az ú.n. “vertikális” mellfelvarrás (LEJOUR vagy SHAEFFLAN módszerével) esetén nincs alsó haránt heg, de valamelyest nagyobb a szövődmények lehetősége és nem ritkán szükséges egy második műtét az előnytelen hegek korrekciója céljából.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!