Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy racionális ember mennyi...

Egy racionális ember mennyi pénzt költ havonta kb. öltözködésre?

Figyelt kérdés
Most nagyjából havi 50 eFt a megtakarításom. Ebből tudok költeni, de ez nagyon nehezen megy, szinte minden Ft-ot számolok. Ennek ellenére szeretnék jobban öltözködni. Lehet hülye kérdés, de nem tudom magamban feloldani ezt az ellentmondást.

2015. jún. 3. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem, mi koze van a szituaciohoz a tobbi embernek? Ha egy racionalis ember havi 100at kolt akkor mi van, Neked akkor is csak 50ezred van, abbol kell megoldani. Nyilvan az ugy nem lehetseges hogy a penzed is megmarad, es szepen lassan magikus uton a ruhatarad is frissul.
2015. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy racionális ember a havi megtakarítása egy részét elteszi későbbre vésztartaléknak, mert pl. bármikor kipurcanhat valamelyik háztartási gép és akkor cseszheti, hogy minden pénzét elköltötte ruhára.

Havi 2-3 új ruhadarab is elég, plusz fehérnemű, nem kell tucatnyit összevásárolgatni. Vagy nézz körül turkálókban, ott olcsón találsz jó dolgokat.

Így új ruháid is lesznek és a pénzed egy része is megmarad tartaléknak.

2015. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem írta hogy nő-e vagy férfi, férfinak turiban nehezebb vásárolni (bár nem lehetetlen). Egyébként én is ezt ajánlom. Legyen egy minimális, jó állapotú ruhatárad, csak azt pótold ami tönkremegy. Tökmindegy hogy másnak mennyi cucca van és mennyiért veszi.
2015. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi számít racionálisnak? Számomra teljesen racionális az az összeg, amit én költök, hiszen az én pénztárcámhoz van igazítva. De aki kevesebbet keres, mint én, az nyilván nem is fog annyit költeni ruhákra, mint én.
2015. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az csinálja jól aki akkor vásárol mikor valamire tényleg szüksége van. A divat változik minden nap, de attól még nem kell mindig lecserélni a cuccokat.
2015. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát az attól is függ, hogy a mostani ruháidból mennyi az, amit még használni szeretnél. ha van 50 ezer megtakarításod havonta, akkor egy tízest simán elkölthetsz, amíg össze nem áll egy alap ruhatár (ha még nincs meg). utána nem kell sokat költeni, csak néha fehérneműre, zoknira, pólóra, vagy ha valami tönkremegy, vagy csak úgy megtetszik egy ruhadarab.
2015. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#6


Hát ez az, új ruhára "szükségem" nincsen. A legtöbb ruhám még azonban sajnos a késői gyerekkoromból van. Fiatal férfiként már a komolyabb, felnőttes stílus ami tetszik. Erre viszont úgy érzem összességében akár több száz eFt-ot is kéne szánni. Egy normális cipő 20-25 eFt, nadrág 10-15, ingek 7-15.


Az aktuális divat nem igazán érdekel. Úgy gondolom, az igazán jó darabok szinte örök életűek. Ezt figyelembe véve lehet most lenne érdemesebb egy komolyabb összeget erre szánni, a későbbiekben pedig csak fenntartani kéne a ruhatáram. Csak hát sajnálom rá a pénzt...

2015. jún. 3. 19:59
 8/8 anonim válasza:
Soha nem az összeg számít, hanem az arányok: a fizetésed mekkora hányadát költöd ruházkodásra, egy racionális embernek az a fontos.
2015. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!