Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért vásárolnak az emberek...

Miért vásárolnak az emberek használt ruha üzletben? Olyan fura hogy tele vannak ezek a helyek emberrel. Más levetett leselejtezett holmija nekem ez olyan fura. Meg árban is. Akciókkor h&m pl olcsobb

Figyelt kérdés
2014. márc. 8. 23:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Miért? Mert jobban megéri, nekem speciel jobban megéri mondjuk hogy 3000-ért veszek mondjuk két felső és egy nadrágot (jó minőségben, márkásat) mint hogy vegyek egy felsőt 3000ért ami lehet hogy egy hónao múlva elkezd foszlani.
2014. márc. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, én gratulálok neked, hogy te megérdemled az új felsőt. Nekem hó végére 1200-1500 forintom szokott maradni, így én már egy sz*r ember vagyok, hogy csak turiban tudok magamnak vásárolni? Igen, van a H&M-ben is 1200-ért felső, csak azt én trikónak hívom.
2014. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem minden turi egyforma, van amelyikben tényleg csak ódivatú és nagyis cuccok vannak, porcelánfejű babák és kosz. De van ahol pörög az árukészlet, divatos és még olcsó is. Nekem van egy bevált helyem, itt nemhogy 1500 egy felső hanem kb 600. Múltkor ennyiért vettem egy vadi új 100% gyapjú pulóvert. Ha a turiban vásárolok azt is megúszom, hogy az első mosás után összemegy/kinyúlik/kifakul/elcsavarodik, ráadásul mivel újrahasznosítasz valamit még környezetbarát is. 4000 forintból egy fél szekrénnyi "új" cuccot vehetek, és így az se probléma ha végül mégse tetszik vagy nem tudom mihez felvenni, és a férjem se morog mert a fél fizetését ruhára költeném :). Szoktam nézni akciókat pl H&M-ben, de nekem egyáltalán nem tűnt olcsónak... 2-3000Ft-os felső? Ugyan már. És az akciós cuccok közt igazság szerint még sose láttam olyat ami tetszett volna.
2014. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy vagyok vele mint a kérdező, nekem is furi, de megértem hogy néhány embernek nagyon nincs pénze és ott vásárol. Akadnak persze kivételek, volt angoltanárom full gazdag és mégis alig várja hogy a Hádába új cuccokat hozzanak.

Nekem sincs sok manim, de inkább gyűjtögetek egy kicsit és veszek egy jó minőségű de új cuccot, mint hogy legyen sok ám használt ruhám a szekrényemben. A kevesebb több.

2014. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
Azért vásárolnak,mert nincs pénzük plázára.Elhiszem neked,hogy egy nagyon szép H&M-es vagy New Yorker-es felső csak 790 a plázában,de kilós turiban ennyiért nem egy,hanem 5 felsőt is tudsz venni.
2014. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

790ért 5öt? Nos azt megnézném komolyan ha van ilyen hol?

Egyébként azért tettem fel a kérdést mert én nem látom olcsónak a turikat a plázaban corvin, köki. A h&m olcsóbb ha akció van . Mivel kiváncsi vagyok miért özönlenek az emberek én is bementem körülnézni és csomó ilyen f&f es cucc pl drágábban mint a tescoban.

2014. márc. 9. 11:14
 17/22 A kérdező kommentje:
És ha árban nincsen olyan nagy különbség akkor miért ne vennének újat azok is akiknek nincs pénze? Jó nekem van de ha nem lenne akkor is inkabb akciós plazast vennek. Aki meg írta ha 1 honap utan szetmegy nalam meg nem fordult ugyan elő de visszaviheted fél év garancia van mindenre a hádában meg nincs.
2014. márc. 9. 11:16
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

Bámulatos az ilyen piperkőc ember mint te kérdező.. Nos elárulok neked egy titkot.A nyugati plázában van egy jól menő butik (nem mondom a nevét, nem reklámozom) Lehet, már te is vásároltál ott, mert az üzlet maga nagyon király, és elég divatos, egyedi ruhák vannak benne.. A turkálós árakhoz képest drágább, de vannak ott is akciók.. Nos, pár éve én mindig turkálókban vásárolok. Sőt nemrég egy nagy szerencse által igencsak módos lettem, még mindig turkálóba járok..De a pénz hatására elérek olyan dolgokat amit hétköznapi ember nem.. Mielőtt még kiteszik az üzletekbe a megérkezett holmikat, hívnak. De nem csak engem, hanem egy kedves ismerősömet, akivel amióta összebarátkoztunk, mindig együtt megyünk több helyre is turkálni. Nos ez a kedves ismerős rengeteg ruhát, övet és egyéb kiegészítőket vásárol. Nagyon szépeket, egyedieket. Van érzéke a divathoz, ízléshez. Na, és most kapaszkodj meg! Az övé a nyugati plázában található butik.. Minden szépen számlázva, csomagolva, garanciát is ad...

A legtöbb piperkőcnek csak a provokáció az ami élteti.. Te sem vagy különb..:) :) Tudod az aki gazdag (és én tényleg az vagyok) ugyanúgy eljár turkálóba is..:) (Baker még Sandra Bullock is jár turiba )

2014. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%

...mert jó dolog néha nézelődni és fillérekért kifogni valami szépet (újat, újszerűt, mert az emberek a turikban a nagyon használtat otthagyják ugyanúgy).


Volt egy kedvenc motoros fazonú műbőr dzsekim, amit a Renoválásban (www.renovalasbolt.hu, Blahán egy szuper darabáras turi) vettem 2900 Ft-ért. 2-3 évig hordtam állandóan amikor nem volt hideg, aztán kik kellett már dobnom, mert eljárt az ideje. Atmosphere volt, lehet Angliában se került sokkal többe mint amennyiért én vettem, mert ez ott olyan ár mint itt a KIK kb.vagy hasonló olcsók, de sokan dicsérték is. Semmi rssz nincs ebben.


Nem hiszem h cikis vagyok ha a 20 ezres Levis gatyámhoz 1500as turis felsőt veszek fel, vagy épp a szintén 1500as farmer leggingsemhez egy 15 ezres Amnesiat húzok.


Én modjuk 790ért nem láttam NY cuccot vagy ha igen nyilván hozzá se nyúltam olyan pocsék volt. 1500-2000 ha le van árazva egy felső... ennyiért van aki vesz 5öt meg egy nadrágot hozzá.

Szíve joga mindenkinek eldönteni hol veszi meg, legyen tiszta az ember és a ruhája, illatos stb a többi szerintem tökmindegy.


Mondjuk én 28 éves vagyok nem 18 hogy csak a márkát nézzem...

2014. márc. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező te roppant primitív vagy! Lehet rajtad bármi, bármilyen áron, bárhonnan, mutathatsz akár jól is, de belül rohadsz!

Mindig a buták és a magukat csak gazdagnak hitt emberek hencegnek igazán ilyen dolgokkal, amiket ide írtál. "Megérdemlem az új ruhát."

Meg.. lehet.. de hogy agyat miért nem adtak? Azt is megérdemelhetted volna!

2014. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!