Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire szabhatja meg a...

Mennyire szabhatja meg a munkaadó a munkahelyi öltözéket?

Figyelt kérdés

Új irodavezetőt kaptunk aki behívatott, és közölte velem hogy a munkahelyen a női dolgozóknak szoknya és harisnya a kötelező viselet.

Először nem vettem komolyan, mivel a többi kolléganőm nem tudott ilyenről, és nem is tartották be.

2 hét elmúltával ismét behívatott és elég dörgedelmesen megkérdezte hogy miért nem tartom be az öltözködési szabályokat.

Mennyire kell ezt komolyan vennem? Mik lehetnek a következmények ha nem tartom be?


2013. jún. 26. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

1) teljesen megszabhatja,

DE nem szóban!

A "dress code"-nak írásban is nyoma kell, hogy legyen!


Nem úgy működik, hogy négyszemközt közlik csak veled és semmi nyilvános kihirdetés...


A többi női kollégával együtt menjetek be hozzá és kérdezzetek rá!

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy hátsó szándékkal pécézett ki magának...

2013. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát irodai munkára nekem alap a szoknya harisnya, dögmelegben mondjuk az utóbbit mellőzöm. Mert te miben szoktál járni farmergatyába??
2013. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Irodában dolgozom (igaz egy középiskola titkárságán) és azt veszek fel amit akarok... rövidgatya, strandruha, farmer, ha olyanom van kisfekete ruha stb.... miért lenne evidens a szoknya harisnya? Iroda és iroda (és főnök- főnök) között is van különbség...


Amúgy szerintem ez attól függ mennyire a főnököd illetve biztosít e a munkahely ruhapénzt. ha nem, kérheted hogy mivel a te ruhatáradban ezek a darabok nem találhatóak meg kellő mennyiségben (kellenek váltásruhák) ezért ha kifizetik az új munkahelyi ruhatárad, eleget teszel az elvárásnak, addig sajnos a fizetésed nem elegendő erre.


28L

2013. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Irodában dolgozom, titkárnő vagyok. Nálunk még a farmer egy elegánsabb inggel simán belefér... Sőt, cicanadrág is egy jobb felsővel.
2013. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi ez már? Valami licit? Mi értelme?


Ha nincs "dress code", nincs "dress code". Akkor azt vehetsz fel, amit nem szégyellsz. Cicanacit, forrónadrágot, bármit, amit te jónak látsz. Legfeljebb a munkatársaid cikiznek ki (szemtől szembe vagy a hátad mögött), ha túllőttél a célon.


De ha előírás van, akkor ahhoz kell tartanod magad.

Akkor is, ha szerinted baromság és túl szigorú.


Ha azt mondják, hogy zárt cipő és harisnya 40 fokban is, akkor vagy felmondasz vagy kirúgnak vagy betartod, de pattogni nem lehet.


DE az továbbra is érvényes, hogy nem hiába előÍRÁSról van szó.

Nem elég, ha szóban közlik és nem vonatkozhat CSAK egy emberre.

2013. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!