Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a véleményetek az együttese...

Mi a véleményetek az együtteses pólókról, a "rock divatról"?

Figyelt kérdés

Sajnos rohadt nagy divat lett mostanában, így tele van velük a bolt. Én tényleg szeretem ezeket az együtteseket (Kiss, Nirvana, Guns 'n' Roses, Rolling Stones, Beatles, Bon Jovi, AC/DC, stb. Sosem nyilvánult meg az öltözékemben a zenei ízlésem, sosem találtam, csak férfi szabású bandás pólókat, amit nem vennék fel, mert oda lenne a nőiességem. Mindig arra törekedtem, hogy amolyan nőies stílusban tudjam felvonultatni magamon a rock zenét, minden összeállításomban volt nőiesebb (nem egyenlő a cicababással, pl passzos pamutszoknya, visszafogottabb kis fodor) és valami vagányabb (bőr, szegecs, csinosabb, nem acélbetkós bakancs, bár mostanában ezek is nagy divatok, szóval tényleg bajban vagyok, mert én évek óta így öltözködöm) ruhadarab vagy kiegészítő is, jól megfértek egymás mellett. Most viszont, hogy a ruhákon ennyire felkapott motívum lett a rockzene, a rockzenei élet szereplői, tele vannak a boltok nőies szabású együtteses felsőkkel, csinosak. Kinéztem most például a Pull and Bearben egy sötétszürke Kiss-es darabot, a két vállán szegecsek vannak, nagyon jól néz ki, de nagyon csinos, szűkített szabású, pont nekem való. Viszont félek megvenni és hordani, mert egyből beskatulyáznának, hogy na, ez is biztos csak a divat miatt vette meg, és fogalma sincs a zenekarról, azok tagjairól, életében nem hallott még egy Kiss számot sem, csak eszeveszettül megy a divat után, tök mindegy, mi az. Meg alapvetően az egész eddigi stílusom nagy hype lett. Szegecs, szolid csipke- és bőrberakások a ruhák ujján, nyakán, hátán, stb. Tök rosszul érzem magam, hogy most mindenki divatembernek titulálhat, pedig tényleg mióta ráébredtem önmagamra, kb. 16 éves korom óta ezeket részesítem előnyben. Hanyagoljam a dolgot, vagy foglalkozzak azzal, hogy én és a környezetemben élők tudják, hogy tényleg szeretem és tisztában vagyok a dolgokkal, ez vagyok én? Köszi!

20l


2013. jan. 25. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

én itt Pesten senkit nem látok rockbandás pólókban nyomulni. Amúgy mindenképp szerezz be egyet, szarj arra, ha valaki megszól érte, hogy na ez is egy a sok közül. Végülis te tudod az igazságot, ők nem. Ismeretlenek véleményére meg ne adj (ahogy az enyémre se :D)

szintén 20l

2013. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Óóó nagyon ismerős a helyzet. Én még csak 14 éves vagyok, és szinte ámulok mikor meglátok egy velem egykorún például Ramones-os pulcsit, hogy végre valaki, aki ugyan azt hallgatja, mint én. Aztán a végén mindig csalódok, mert oda megyek és megkérdezem, hogy mi a kedvenc száma és szinte fogalma sincs róla, hogy a Ramones egy együttes csak megtetszett neki a pulcsi...

Egyébként a H&M-ben a tini részlegen szokott lenni Ramonesos vagy Nirvanás póló, pulcsi, a pull and bear-ben pedig Kiss-es van most, azt hiszem.

2013. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Így van, rengetegen nem tudják áthatóbban, kit/mit hordanak. Igazából zavarna, ha rólam is ezt gondolnák. Amúgy tudom, épp azt a Pull&Bear-est néztem ki, vagyis hát az egyik fajtát, mert két fajtát árulnak. Szerintem megveszem, mert végül is én jól érezném magam benne. :) A H&M-ről nem tudtam, bár nem járkálok a gyerekosztályon, de akkor szétnézek. :)
2013. jan. 25. 13:38
 4/16 anonim ***** válasza:
OFF: jajjj, tényleg. Most hogy így mondod, én is láttam a P&B-ben, H&M-ben is. A P&B-esért megfájdult a szívem, de hát már nem is illik a stílusomhoz :) OFFVÉGE
2013. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is utálom, amikor egy ikonikus életérzés vagy zene átmegy mainstream-be. De szerintem te hordd ezeket nyugodtan, ha hozzád illőnek érzed.
2013. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát, én amondó vagyok, hogy ne törődj vele, ha tetszik, hordd. A divat r*biknél úgyis csak átmeneti állapot, két hónap múlva valami másért lesznek oda.
2013. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Hordd azt ami tetszik neked, nem azzal kell foglalkozni hogy ki mit gondol ha rádnéz, vagy hogy mi a divat... mit számít az?
2013. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hála Istennek én ilyen zenéken nőttem fel apukám jóvoltából. Minden túlzás nélkül oviba menet "dübörgött" a Metallica fekete albuma, EDDA, Beatrice, Pokolgép meg a többi nagy öreg együttes.

Ez magával hozta azt, hogy "ilyen" társaságba kerültem annak idején 14-15 éves fejjel. Tudod, mentünk a tipikus "rock kocsmába", voltak koncertek, minden ami kell. Akkoriban növesztettem a hajam, csak fekete ruhák, együtteses pólók, nagyon ment. :)

Visszagondolva már nem öltöznék úgy. Hajam is levágattam. Annyi maradt meg, hogy jobban szeretem a sötét farmereket. :)

Na jó, bevallom van 2 együtteses pólóm amit hordok még, az egyik a Böiler, elég ismeretlen együttes, tehát nem beszélhetünk divatról. A másik egy Pokolgépes. Azt akkor veszem fel, mikor pulcsi van rajtam. Nem azért, mert szégyellem, csak most érted, "mindenkin" olyan van. :)


19/F

2013. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Gratulálok apukádhoz! :D Amúgy én sem vagyok külsőleg hű de nagy rokker, mint ahogy írtam is, nem járok acélbetkósban meg bőrnadrágban pasipólóval, csupán a nőiesebb darabjaimhoz szeretek felvenni szegecses bőrmellényt vagy dzsekit, bőrberakású nadrágot vagy felsőt, vadabb ékszereket, szolidabb, csajosabb bakancsot. De hát szomorúan tapasztalom, hogy most ez a divat kb fél, egy éve. Az egész stílusomról nyilván nem fogok lemondani, nem érezném jól magam máshogy, majd ez a nagy hullám is elmúlik. Viszont ezek a női együtteses pólók... ahol én lakom a szó szoros értelmében minden második lány pólóján valami nagyobb rockegyüttes tagjai figyelnek, közben meg látszik rajtuk, hogy rohannak haza One Directiont meg Selena Gomezt hallgatni, és ez nyílt titok, engem is tuti egy kalap alá vennének velük. Ááá, megfájdul a szívem. :( Viszont a barátaim, családom tudják, hogy én tényleg ezt hallgatom, szóval egyáltalán nem tudom, bevállaljam-e.
2013. jan. 26. 15:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt már én is meg akartam kérdezni ,engem is nagyon idegesít.Nekem is apukám az aki ellát zenével.Mindig megörülök ha látok valakit mondjuk egy Maiden-es pólóban ,aztán ha megkérdezem mi a kedvenc száma (úgy általánosságban) rögtön jön a válasz ,hogy "Gangnam Style, meg Nicki Minaj-nak ,stb. a nemtudom én milyen számaik".Aztán megkérdezem ,hogy a Maiden-től mi és annyit vágnak hozzám ,hogy "a mitől?". Ismeretem is egy ilyen plázacica típusú csajt ,akin már 13 évesen 8 kiló vakolat volt ,meg szolárium és társai.Aztán egyszercsak láttam rajta egy AC/DC felsőt ,meg egy szegecses tornacipőt.Na mondom ezzel meg mi lett ,megjavult tán...Hát nem.Szóval nem bírtam magammal és "enyhén" beolvastam a csajnak.

Amikor valami szegecses cuccot látok nem merem megvenni. És az egész rock stílust lerombolták. Divat lett a szaggatott farmer ,utána a bőrdzseki ,aztán a szegecsek ,a kockás vagy tülszoknya ,a brutálisabb fűzők ,és mostmár ott tartunk ,hogy mindenki kicsit W. Axl Rose-osan fejkendőben meg pilótaszemüvegben szaladozik mert ezt látta We Heart It-en ,meg a *-*~Idézeteeek**.~ oldalon ,vagy valamelyik magazinban és milyen menő már ,ha úgy nézünk ki mint azok a modellcsajok a képen.

Talán még az a szerencsém ,hogy néhány póló és övcsat megmaradt apukámnak és átalakítva esetleg jól nézhetnek ki egy lányon is.1989-es évjáratú ,házilag átalakított pólót úgysem fog senki keríteni magának.

2013. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!