A new yorker és a fishbone magyar márka? És amiket leirtam azok?
Szóval igyekszem magyar ruhamárkákat hordani. Amiről úgy tudom hogy magyar: (ha nem az akkor irjátok le és ha van még magyar ruhamárka azt is jelezzétek:) )
Thomas Jeans
Enzo
Mission cipő
Heavy Tools
J.Press
Sandstone
Saxoo London
Retro Jeans
Fundango
Budmil
Tisza cipő
Agressor(bár sehol nem kapható legalábbis nem találok üzletet)
Cassone
Devergo Jeans(mostanában a woodoo a neve
Sherpa
Aboriginal
Jeans Club
Adrenalin
G.Gecco
Szóval ezek mind magyar márkák??:OO Megdöbbentem eddig nem nagyon hordtam őket és nagy kár:( jelezzétek ha v.melyik nem az , esetleg van e még és milyenek?
A New Yorker egy német ruházati cég, melyet 1971-ben alapítottak. Központja a németországi Braunschweigban található.
Márkái: Fishbone, Fishbone sister, Smog, Amisu, Jim Avignon, Censored, Swimmwear, Rescue (RSQ)
A New Yorker német, ezek viszont magyarok (bármily meglepő):
Retro Jeans, Keyo Paris, Mayo Chix, Budmil, Saxoo London, Aboriginal, Devergo, Heavy Tools, G. Gecco
Ami még a témába vág:
Nem nagyon lehet eldönteni h mi magyar tényleg és mi nem. Pl sherpa cuccoknál a kommentárok. Mindegy a heavy tools amugy is bejön azt is hordok és puma:D
Bár a puma német , nem érdekes lényeg hogy szerintem tényleg minőségi és jó cuccokat árulnak. Bár van néhány kínai holmim és főleg póló és még ma is jó pedig 2 éves minimum.
Nem, ezek magyarok, csak külföldinek tüntetik fel magukat, mert a jó nép arra "bukik"...
Ezek az ún. álkülföldi márkák.
"Magyar-olasz koprodukció, de inkább az itthoni piacon nyomul a Retro Jeans."
"Korán ébredtek a diszkóbarbistílus hazai álmodói, amikor már 1989-ben létrehozták a Mayo Chix márkát. A cég csak itthon és csak nekünk árusít, árkategóriájában is a vékonyabb pénztárcájú tizenéveseket célozza." (tényleg a vékonyabb pénztárcájúakat? hááát...)
"Jó érzékkel indította el egy magyar-amerikai vállalkozás 1999-ben, Szerbia NATO-bombázásának előestéjén az Agressor divatmárkát."
"Magyar márkákat elsősorban az élelmiszerpiacon ismer az átlagos fogyasztó: Pick, Boci, Pöttyös Túró Rudi, vagy újabban a Szentkirályi. Miközben ezek többsége már nincs is hazai tulajdonban, más területeken – például a tartós cikkek piacán – sokszor a valódi magyar brandekről sem tudjuk, hogy magyarok. Nem véletlenül. A szomorú hír az, hogy ezek a cégek jól járnak az inkognitóval: a Sandstone, a Sherpa, az RP Outdoor vagy a Fundango technikai ruházati márkák hálát adnak az égnek, hogy mostanáig sikerült titokban tartani hazai eredetüket. Az utcai ruházatot gyártó Aboriginal kifejezetten álkülföldi márkaként pozicionálja magát, és ausztrál dizájnnal nyomul, de hasonló utat követ a Keyo Paris vagy a Saxoo London marketingstratégiája is (a „hitelesség” kedvéért utóbbit egyenesen a brit fővárosban jegyeztették be). A jelenség oka kettős: a fizetőképes vásárlók egy külföldi(nek hitt) márkáról még ma is könnyebben elhiszik a minőséget, másrészt mégis, nem ciki egy kicsit, ha MAGYAR cuccban nyomjuk?"
Bővebben, akit érdekel: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!