Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha olyan könnyen szakad a...

Ha olyan könnyen szakad a nejlonharisnya, a nők miért nem hordanak a lábukon acélszálakból szőtt harisnyát?

Figyelt kérdés
S ha krómmal ötvözött acélharisnya lenne, arra a mágnes ugyanúgy nem tapadna, ugyanúgy mint ahogy a szakadós nejlonra sem.
2012. aug. 20. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyáltalán nem lenne rugalmas, tehát nem lehetne hordani.

Érzetre borzasztó lenne. Épp elég, amikor irritálja a bőrt a nejlon, az acél kb. úgy működne, mint egy reszelő. Véresre törné a talpakat, üléskor a legbecsesebb részeket... hát hagyjuk.


Gyártani pedig azért nem fognak ilyet, mert méregdrága lenne. Egy harisnya párszáz forint, a minőségtől-márkától függően.


Ja, és szerintem a nagyon vékony acélszálak is elszakadnának, mikor beleakadnak valamibe, csak nem annyira könnyen. Pl. egy beszakadozott szélű pad, vagy egy kiálló csavar a buszon átrendezné elég rendesen.

2012. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a tippet, neked köszönhetően rájöttem hogyan fogok meggazdagodni felnőtt koromban.

15/l

2012. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy kósza gondolat volt amúgy, hát leírtam, hátha tetszeni fog valakinek. :)
2012. aug. 21. 14:01
 4/10 Fülünyúl ***** válasza:

Annyival kiegészíteném az információáradatot, hogy a harisnyák nem szakadnak olyan könnyen, igen strapabíró és rugalmas anyagból készülnek. A szakadás általában felületi sérülés miatt keletkezik (beleakad valami hegyes, éles). Azért tűnhet sérülékenyebbnek, mert a harisnyák anyaga rendkívül finom és vékony, szinte alig van valami leheletnyi kis anyag a bőrön, ezért a kisebb éles és hegyes dolgok áthatolnak rajta. Tehát persze, vastagságából adódóan könnyebben szakad mint egy gyapjú pulóver vagy farmernadrág.

A másik harisnyagyilkos dolog a vegyszerek, de ezek más ruhák szálaira is lehetnek károsak, okosan válasszunk mosószert.

Csak mintegy technikai mellékes érdekesség, a harisnya nylon szálainak jobb a szakítószilárdsága mint az acélnak.

2012. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
...húúú...hát ez igen,ezt nevezem,új fajta feltalálás.Ez lenne a legkeresetebb,legújabb modell talán?...Mégis ezt látom viccből írtad,de ha lenne is ilyen,én akkor is inkább maradnék,a jól megszokott régebbi típusnál...azért az mégse irritálná annyira a bőröm...
2012. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A mindenit, nem hittem volna, hogy ez a nejlon ennyire erős! Acéllal többet foglalkoztam eddig, az sem piskóta. Ja, hogy irritálhatja a bőrt...erre nem is gondoltam. Bocsánat.
2012. aug. 22. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:
nem a neylonra gondoltam,hanem a régi pamutra,azok sokkal erősebbek....
2012. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Meséltek olyat, hogy a férfi könnyen kiharapja a harisnyát lábujjaknál. Ha acélból lenne a harisnya, az bizony keményen csikorogna a fogak alatt...
2012. aug. 22. 23:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, minden tiszteletem a tiéd.:D
2012. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :P
2012. aug. 24. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!