Ha olyan könnyen szakad a nejlonharisnya, a nők miért nem hordanak a lábukon acélszálakból szőtt harisnyát?
Egyrészt egyáltalán nem lenne rugalmas, tehát nem lehetne hordani.
Érzetre borzasztó lenne. Épp elég, amikor irritálja a bőrt a nejlon, az acél kb. úgy működne, mint egy reszelő. Véresre törné a talpakat, üléskor a legbecsesebb részeket... hát hagyjuk.
Gyártani pedig azért nem fognak ilyet, mert méregdrága lenne. Egy harisnya párszáz forint, a minőségtől-márkától függően.
Ja, és szerintem a nagyon vékony acélszálak is elszakadnának, mikor beleakadnak valamibe, csak nem annyira könnyen. Pl. egy beszakadozott szélű pad, vagy egy kiálló csavar a buszon átrendezné elég rendesen.
Köszönöm a tippet, neked köszönhetően rájöttem hogyan fogok meggazdagodni felnőtt koromban.
15/l
Annyival kiegészíteném az információáradatot, hogy a harisnyák nem szakadnak olyan könnyen, igen strapabíró és rugalmas anyagból készülnek. A szakadás általában felületi sérülés miatt keletkezik (beleakad valami hegyes, éles). Azért tűnhet sérülékenyebbnek, mert a harisnyák anyaga rendkívül finom és vékony, szinte alig van valami leheletnyi kis anyag a bőrön, ezért a kisebb éles és hegyes dolgok áthatolnak rajta. Tehát persze, vastagságából adódóan könnyebben szakad mint egy gyapjú pulóver vagy farmernadrág.
A másik harisnyagyilkos dolog a vegyszerek, de ezek más ruhák szálaira is lehetnek károsak, okosan válasszunk mosószert.
Csak mintegy technikai mellékes érdekesség, a harisnya nylon szálainak jobb a szakítószilárdsága mint az acélnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!