Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Honnan a francból van ezeknek...

Honnan a francból van ezeknek a 15-16-17 éveseknek pénzük?!

Figyelt kérdés

itt arra értek, hogy miből öltözködnek. nem azokra a tinikre gondolok, akik "tipikus tiniként" öltözködnek (sportosan), hanem akik rib@ncosan vagy túl sikkesen... mert egy elegáns darab nem 1000 ftba kerül. az nem válasz, hogy kínai vagy turkáló, mert látszik, hogy h&m-ben meg iylen boltokban veszik...félreértés ne essék, én is megengedhetném magamnak, hogy megvegyek ezt-azt (mielőtt valaki lehurrog, szokás szerint), de azért komolyan érdekel, hogy egy 16 évesnek honnan van pénze hogy a legújabb kollekciós ruhákat vegye meg...

20/L


2012. aug. 8. 08:52
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
igen, 20-as, ebben igazad van. de ismerek nem egy olyat, akik nem engedhetnék meg maguknak a szülők fejenként 80-90ezres fizetése mellett, hogy full márkás holmikban járjanak... engem csak ez bosszant.
2012. aug. 8. 09:55
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
a kerdezonek valamilyen szinten igaza van. en is nagyon sok tinedzsert latok tetotol talpig markas ruhakban, mikozben meg sem engedhetik maguknak. akarhanyszor megyek vasarolni, ha latok ilyen koru gyereket szulovel, a szulo legtobbszor szakadtan nez ki (legalabbis magyaro-n tapasztalom ezt) az biztos, h 90%-uk a szulok penzet szorja.
2012. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
egyebkent nem tudom, miert lenne a kerdezo irigy, ha 20 evesen maga keresi meg a penzet. ot inkabb csak az bosszantja, ha ott van a minimalbert kereso szulo es a gyerek kiharcolja maganak a meregdraga holmit. ezen en is kiakadok rendesen!
2012. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
73%

1. Miért bosszantja a kérdezőt, hogy ki mire költi a pénzét?

2. Még mindig jobb, ha a gyerek márkás ruhát akar, mintha cigizik, meg részegre issza magát minden héten.

3. Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja: miért az utcán a sok több milliós autóra valóban szüksége van az embereknek? Több, mint a fele hitelből van, most meg számtalan ember alig tudja fizetni. Ja meg panaszkodik, hogy drága a benzin: és, ő vállalta be nem? Mit hitt, hogy vízzel megy, vagy hogy nem emelkednek az árak? Vicc. Akkor is tart fenn számtalan ember autót, ha éhen döglik.

Számataln ismerősömnél ott az autó, azt 1 hónapban 1-szer használja, de mégis "alap hogy van".


Engem is sokszor szekálnak haverok, hogy autó. De mondom, hogy minek? A busz a munkahelyre elvisz, és a városközpontban lakok, 200m-en belül Tesco, Lidl, Penny van.Mire tudnám használni?

Akkor inkább költöm a megmaradt pénzemet drága ruhákra.


4. Nincs autóm, nem cigizek, nem vagyok részeg minden nap.

Ne ám már megmondja nekem valaki, hogy nem vehetek meg egy márkás ruhát.

(Tudom, hogy a kérdés a 15-17 évesekre vonatkozott, de ha normálisan költ, akkor nem tudom mi ebben a kivetnivaló, én sem szólok be senkinek, hogy minek neked autó stb...

2012. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyuci, apuci, nagyszülők és/vagy nyári munka. Ez van, dobálják csak a pénzüket, majd ha odakerülnek, hogy maguknak kell előteremteni, akkor nagyot néznek.
2012. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Nézd... amíg a szüleim vendéglátásban dolgoztak, addig már 11 évesen NAPI 500.- forint volt a zsebpénzem és hetente 30-50.000 forintot hagytunk az auchanban úgy, hogy mindent megkaptam, amire ráböktem. Azóta tönkrementek a szüleim és 16 éves korom óta diákmunkán magamnak kerestem meg a pénzem, amit pedig kaptam és vissza is adtam a szüleimnek magamtól :) 1 buliban minimum 5000 forintot buliztam el és a 16-19-es éveim csak a buliról szóltak. Jelenleg dolgozom és minden fizetésemnek egy részét ahogy megkapom és hazaérek vele teszem ki édesanyám éjjelijére. Nem kérte. Ezt én magamtól teszem. ...és történetesen így történt az én esetemben, hogy kínai vagy turis szemét soha nem járt a testemen :) azonban én nem is hangoztattam senkinek, hogy a cipőm, a szekrényem, az ágyam, de még a falfestékem is a saját pénzemből van. Így tehát akár engem is lehurroghatsz, hogy miként telik 20.000 forintos cipőre tizenévesen. 21/L
2012. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Én ebbe a korosztályba tartozom. Onnan van "pénzem"(mert nem az enyém, ezért van idézőjelbe), hogy a szüleim adnak. Apu és anyu is jól keres. Szoktam anyuval járni vásárolni néha, olyankor ő is néz nekem ruhát, és ha megtetszik nekem valami, akkor már nézi is a méreteket. Sokszor van, hogy anyu már eleve úgy állít haza, hogy vett nekem valamit(ruha, könyv, kozmetika cuccok általában), pedig nem is kértem. Nálunk nem az megy, hogy a szüleim rám költik a pénzüket, és nekik már csak elnyűtt ruháik vannak, mindketten adnak a megjelenésükre.

Szerintem, ha megtehetjük, és a szüleimnek sincs kára belőle, akkor miért ne. Én még nem láttam olyat, hogy a gyereknek mindenből a legjobb van, a szülőnek pedig alig valamije. Ez elég elkeserítő.

2012. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek van egy kis igaza, de szerintem nem csak így lehet megközelíteni a dolgot.

Vegyük azt, hogy egységesen minden tini mondjuk havi 5.000,- Ft zsebpénzt kap. (Tudom, hogy nem így van, de mondjuk.) Tegyük fel azt is, hogy ez sima költőpénz, tehát ételt, utazást... ebből nem kell költeni.


Van egy csapat tini, akik minden hónap minden hétvégéjén buliba járnak, isznak, cigiznek. (Nem feltétlenül mértéktelenül, hanem "normálisan", de akkor is erre költenek.) A havi ötezerből ez mondjuk épp kijön, nyilván nem marad még ruhára is, tehát, mikor az utcán szembe jönnek veled, nem látsz rajtuk márkás cuccot.


A tinik másik felének fontos a divat, az öltözködés. Nem jár bulizni, mert az ötezret arra költi, hogy mondjuk minél több ruhát vegyen belőle. És igen, mondjuk a H&M-ben (ahol egyébként most óriási, 70%-os leárazások vannak, tehát az 5.000,-ből jó esetben kijön mondjuk egy nadrág, egy pulcsi, vagy 4 póló - 2500-ért ugyanis kettesével vannak csomagolva, legalábbis ezt a múltkor láttam.) Tehát ő mikor szembe jön veled, márkás cuccban van.


--> mindegyik általam említett tini havi 5.000,- Ft-ot költött el magára, csak nem ugyanúgy. Az egyik csoportról már messziről látod (főleg, hogy erre eléggé ki vagy élezve, figyeled is), és meg is van róluk a véleményed.


A másik csapatról ez nem rí le, hacsak nem vagy a hétvégén te is ott, ahol ők...


Érted, amit mondani akarok??

2012. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
igen :) amúgy köszönöm a válaszokat. végiggondolva, tényleg akadnak normális tinik, csak mint említettem, kiakasztó, hogy másokon élősködnek (NEM A KAJÁRA ÉS AZ EGYÉB ALAPVETŐ DOLGOKRA GONDOLOK!!)
2012. aug. 8. 11:09
 30/37 A kérdező kommentje:
*legtöbben másokon :D
2012. aug. 8. 11:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!