Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy magyarázzam meg anyámnak,...

Hogy magyarázzam meg anyámnak, hogy igen is a ruha teszi az embert?

Figyelt kérdés

Anyámnak meggyőződése, hogy az emberek azért szeressék a pici fiát aki, és nem azért, mert jó cuccai vannak. Szerinte a converse csak egy pár száz forintos vászoncipő, amit a brand-el eladnak jó drágán. A márka egzisztenciát gazdagságot és önbizalmat sugároz, ezért veszik nem azért, mert olyan idióták, hogy nem látják át a különbséget két cipő között. Ezért árulnak 8 ágú csillagost a kínaiban, hogy megtévessze az embereket.

És nem csak a cipőknél, a cuccaim nagy része az unokatesóm által levedlett. Na szerintem ő nagyon kijönne az anyám elveivel, mert ő is nagyon szeret a végletekig zsugoriskodni, meg visszahúzódni. Én meg jobban szeretném, ha az unokatesóm méreteivel kijönnék legalább, de ő elég hasas, szóval az a rész kicsit ki van térdelve, és a karnál is ki van nyúlva, ami nem sokat dob azon, hogy így is csak kb 30as karom van. Ha mégis sikerül rávennem szezononként egyszer, hogy ugyan kéne már valamit csinálni, akkor ad 5 ezret, hogy jöjjön ki belőle amit akarsz. Na most aztán adtál a szarnak egy pofont.

Nem mintha nem tehetnénk meg, mert húgom például abban jár amiben akar, ennek ellenére egy igénytelen rokker. Anyám azt mondta,az ő neveléséről már lemondott, az enyémről nem fog, és majd megtalálom azokat akik úgy fogadnak el aki vagyok. Úgy aki vagyok, vagy akivé tenni akar?! Én aztán nem akarok a nevelése mártírjává lenni.

Ti mit mondanátok neki, hogy befejezze végre?


2012. júl. 26. 16:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
De megengedhettük csak mi "jellemek voltunk" és anyám elmagyarázta, hogy hamarosan kimegy a divatból úgy is... Az a hamarosan volt vagy 2 év.
2012. júl. 26. 17:28
 12/17 anonim ***** válasza:
anyukádnak akkor nyilván megvan az oka,hogy ilyen.keress pénzt és vedd meg magadnak abban már nem akadályozhat meg,ha a te pénzedbol veszel magadnak.
2012. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a többi választ, de kettő között az igazság.


Teljesen igaz dolog, hogy embertársainkra az első benyomást a külsőnkkel tesszük, a partnerek reakciói visszahatnak ránk, így valóban van hatása a magabiztosságra, önbizalomra.

Amivel vigyázni kell az az, hogy ne akarjunk másoknak megfelelni, ne azért vásároljunk meg valami drága dolgot, mert azzal megfelelünk, meg mert a mások mit szólnak hozzá!

A stílus az a luxus, amit pénztársától függetlenül bárki megengedhet magának. Az, hogy a hajviseleted, a ruháid és a bőröd színvilága HARMÓNIÁT sugározzon. Az, hogy a viselt dolgaid ILLJENEK HOZZÁD és a TE SAJÁT ízlésedet reprezentálják. És a stílus nem árcédulafüggő.

Drágán is lehet valaki slampos és ésszerű határokon belül olcsón jólöltözött.

Vannak értelmetlenül túlárazott gagyi divatok, bocs, de nekem a Converse cipő pont jó példa rá. Korántsem éri meg az árát! Tényleg semmivel sem különb, nem mutatósabb egy párszáz forintos ratyi vászon-tornacipőnél. Sok ilyen van, hogy a megfeleniakaró trendi majmok hülyeségét kihasználva iszonyat pénzeket legombolnak az emberről.

A S-T-Í-L-U-S az nem erről szól. Az embernek lehet egy sajátos stílusa, majd az anyagi helyzetéhez képest tud jobb vagy kevésbé jó minőségű termékeket venni. De a Converse-zel az a baj, hogy hülyegyerekes és nem stílusos. Még akkor sem ha annyiba kerül, mint egy bőr cipő. És folytathatnám. Agyfazst lehet kapni az ülepes gatyáktól, a térd alá érő bermudáktól, a tanga-flipflop-lábbujjköz papucsoktól. Na ezek egyike esetében sem láttam még olyan embert, akinek ezek jól álltak volna.

Én már idősebb vagyok és bármily hihetetlen férfi, akit szintén érdekel a jól kialakított külső megjelenés. De soha nem vettem meg valamit csak a címke miatt drágábban.

Nekem is voltak nagyon jómódú életszakaszaim, megvehettem bármit, de elvi okokból pl ruhaféléknél akkor vettem csak drágát, ha az meg is érte az árát. De pl szép és egész jó inget lehet venni Tesco F&F vagy Charles Vögele üzletben is. A Gucci vagy a Dolce Gabbana sem néz ki jobban. Mondjuk nekem van pulcsim igazi D&G is, jó is a minősége, de nem fogok a kardomba dőlni, ha többször nem veszek ilyet. Néha akciósan is ki lehet fogni jó minőséget. Sokszor jártam úgy is már, konkrét példa: 1500-Ft-ért vettem az Ázsia Centerben egy noname farmert 2003-ban, ma is jó és azóta hány meg hány tízezres gatyát hordtam el, amikre már nem is emlékszem.


Úgyhogy azt ajánlom, hogy a jólöltözöttségre és a stílusra figyelj, nem attól fogsz jobb benyomást kelteni, hogy vagyonokat költesz a ruhatáradra.

Muttert is inkább arról győzd meg, hogy a stílusosság kialakításában segítsen.

2012. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Elég érdekesen fogalmaztál, úgyhogy remélem jól értelmeztem a problémádat. Ha erről szeretnél anyukáddal beszélgetni, akkor nyugodtan tedd, kérd meg szépen, hogy ne szakítson félbe, mert végig szeretnéd mondani. Próbálj azzal érvelni, hogy nem érzed jól magad a ruháidban, így a személyiséged (ami miatt szeretni fognak ugyi) nem tud kellően kibontakozni, mert folyamatosan szorongsz a külsőd miatt. Mondd meg neki, hogy tudod, hogy a külcsínnél fontosabb a belbecs, de nem minden ember kerül olyan helyzetbe, hogy alaposan kiismerje a jellemedet. A rendezett, ápolt külsővel rendelkező emberek amúgy is mindenkinek szimpatikusabbak, mert akárhogy is ellenkezünk az embert automatikusan vonzzák a számukra igényesnek, esztétikusnak gondolt társaik. Tehát ne drága ruhákat akarj, hanem tiszta, rendezett, méretben jó darabokat. Ez akár egy teszkós ing is lehet, vagy nézz szét egy nagyobb turkálóban. Hiába is fújjognál a second hand boltokban árusított ruhák többségén még ott az eredeti árcédula, vagy maximum egyszer volt az előző tulajdonosán. Rengeteg a márkás holmi is. Kérlek majd írd meg mire jutottál anyukáddal, kíváncsi vagyok.
2012. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ha gondolod írj privátot, talán tudok segíteni :) L
2012. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos szintig igaza van, sőt, még a használt ruhával sincs gond, ha jó a minősége és nem nagy rád.

Nem a ruha teszi az embert.

2012. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnállak és megértelek...én is anya vagyok, igaz egy ovis lányom van, aki imád öltözködni, ruhákat, kiegészítőket, cipőket.

Nekem természetes hogy a gyerekemet (és persze magamat is) szép, és a lehetőségekhez képest minőségi és igényes ruhákban járatom.

Attól hogy jól van valaki felöltözve attól még értékes a belsője is. Sőt az ember annak ismerné meg a belső értékeit elsősorban, akit külsőnek is vonzónak talál (nem szexuálisan értem, hanem emberileg). Az hogy a ruha tiszta, jó állapotú, önmagában nagyon kevés...


Én is dolgoznék a helyedben és azt a pénzt az utolsó fillérig ruhákra költeném. Mert ha nagy szegénységben élnétek akkor azt mondom, jó, nincs mit enni, nem a márkás ruha az elsődleges, de úgy, hogy megtehetnétek és ígyse..nem értem.

Gondolom akkor anyukád is elég igénytelen a ruházatára, és nem csak tőled várja el azt hogy hordd a másoktól megörökölt, nem is megfelelő ruhákat...

2012. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!