Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy magyarázzam meg anyámnak,...

Hogy magyarázzam meg anyámnak, hogy igen is a ruha teszi az embert?

Figyelt kérdés

Anyámnak meggyőződése, hogy az emberek azért szeressék a pici fiát aki, és nem azért, mert jó cuccai vannak. Szerinte a converse csak egy pár száz forintos vászoncipő, amit a brand-el eladnak jó drágán. A márka egzisztenciát gazdagságot és önbizalmat sugároz, ezért veszik nem azért, mert olyan idióták, hogy nem látják át a különbséget két cipő között. Ezért árulnak 8 ágú csillagost a kínaiban, hogy megtévessze az embereket.

És nem csak a cipőknél, a cuccaim nagy része az unokatesóm által levedlett. Na szerintem ő nagyon kijönne az anyám elveivel, mert ő is nagyon szeret a végletekig zsugoriskodni, meg visszahúzódni. Én meg jobban szeretném, ha az unokatesóm méreteivel kijönnék legalább, de ő elég hasas, szóval az a rész kicsit ki van térdelve, és a karnál is ki van nyúlva, ami nem sokat dob azon, hogy így is csak kb 30as karom van. Ha mégis sikerül rávennem szezononként egyszer, hogy ugyan kéne már valamit csinálni, akkor ad 5 ezret, hogy jöjjön ki belőle amit akarsz. Na most aztán adtál a szarnak egy pofont.

Nem mintha nem tehetnénk meg, mert húgom például abban jár amiben akar, ennek ellenére egy igénytelen rokker. Anyám azt mondta,az ő neveléséről már lemondott, az enyémről nem fog, és majd megtalálom azokat akik úgy fogadnak el aki vagyok. Úgy aki vagyok, vagy akivé tenni akar?! Én aztán nem akarok a nevelése mártírjává lenni.

Ti mit mondanátok neki, hogy befejezze végre?


2012. júl. 26. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Menj el diákmunkázni, anyád túlzásokba esik. Nem minden a ruha, de mások levedlett, méretben sem stimmelő cuccában járni azért gáz.
2012. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha azthiszed a rha teszi az embert akkor egy nagyon éretlen és eszetlen gyerek vagy.attól,hogy drága cuccaid vannak még semmivel sem vagy tobb azoknál akiknek erre nem telik
2012. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Ha igy gondolja, nem fogod meggyözni. Vallalj diakmunkat amiböl vehetsz magadnak markas cuccokat.
2012. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
hja és én pl utálom a converset és nincs sot nem is kell olyan cipo,nem igazán vannak márkás cuccaim,most akkor egy tok hulye elmaradott senki lennék? inkább tanulj,mert azzal,hogy márkás cuccokba jársz még nem leszel okosabb,és ha azt hiszed azok akik azért szeretnek mert drága tuháid vannak tényleg a barátaid akkor eléggé nagy pofot fogsz kapni az élettol,csak azt értem,hogy lehetsz ennyire h*****?
2012. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Most 16 vagyok. Van nyári melóm reggel nyolctól nem ritkán este nyolcig melózok állandó napi 2000ért legalábbis papíron, aztán vagy kifizetnek vagy nem. Lógnak már vagy 20 ezerrel, de legalább néha van pénzem, és addig is van melóm, mert ez se lenne.

Valóban nem jobb, de legalább valahova tartozik. Gondolom neked sosem volt olyan osztálytársad akinek nem lehetett valamije és ezért amíg a többiek elvoltak azzal, ő lehetett egyedül. Ilyen volt nekem személyesen nagyon régen a yugioh meg az a kihúzhatós pörgős vacak, nem kezdhettem el semmilyen sportot, ő nem akart értem mászkálni edzések után, 13 évesen nem lehetett BMX-em, mert veszélyes. Így aztán kimaradtam mindenből, esélyük sem volt megismerni azoknak akikkel nap mint nap találkoztam. Persze sokszor jól kijöttünk egymással, aztán jött az új közösségi hobbi és én megint kilökődtem a körből. Ezért egyedüli felelősként az anyámat jelölöm meg.

2012. júl. 26. 16:48
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze, a tagadás mindig megoldás. Én is mindig ezt mondtam. "Nekem ilyen amúgy se kéne...". Mondtam volna, hogy anyámnak elvei vannak és nem akarja, hogy legyenek barátaim?! Magamnak sem akartam beismerni. Tanulni meg tiszta élmény volt úgy, hogy minden nap egy örökkévalóság az iskolában. Nem is tanultam semmit, egyszerűen csak pihenni akartam a csodás nap után,aztán ami érdekelt az rám ragadt.
2012. júl. 26. 16:52
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Itt nem csak a sznobságról van szó. A ruházat igenis az önkifejezés egyik eszköze, azt látja meg először a másik ember, és nagyon sok mindenre lehet belőle következtetni a viselője személyiségére vonatkozóan... Szóval szerintem is elég rossz lehet, ha nem járhatsz abban, amiben akarsz.


Hogy mit mondanék neki? Hmm...nehéz ügy, mert nem ismerem, nem tudom, hogy mire hogyan reagálna. Végső esetben zsarold meg (tudom, nem szép dolog...), hogy ha ezt így folytatja, akkor téged is el fog veszíteni, akárcsak a húgod.

2012. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
En megertem a haragodat, most vagy abban a korban. De majd latni fogod, hogy mennyire de mennyire lenyegtelen problema... Figyelj, tanulj, dolgozz, es elöbb-utobb megengedheted magadnak a markas cuccokat auto, lakas, technikai berendezes formajaban. Ez lehet a celod, szerintem nem ciki, sok ferfinak a jo minösegü tulajdon okozza a boldogsagot.
2012. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"és ha azt hiszed azok akik azért szeretnek mert drága tuháid vannak tényleg a barátaid akkor eléggé nagy pofot fogsz kapni az élettol"


Ezt mondogatja anyám is. Aztán mégis sikeresebbnek látszik a húgom, és én kapom a pofont.

Mátyás királlyal és Jézussal sem bántak szépen az emberek mikor koldusruhába öltöztek, pedig ők még mindig azok voltak akik.

Nem arra vágyom, hogy azért szeressenek, mert menő cuccaim vannak. Azt szeretném ha nem néznének le azért, mert nincsenek. Tudod, hogy vállalható legyek vizuálisan.

2012. júl. 26. 17:02
 10/17 anonim ***** válasza:
nem hazudtam tényleg utálom a concerset,és tényleg nem kell én a Victorit imádom.amugy haogy mondtad,Mátyást is lenézték a ruhái miatt,de o akkor is tobb volt azoknál akik ot lenézték.ez is arról szól,hogy nem a ruha teszi az embert.oké az,hogy régen nem lehetett BMX-ed az túlzás,hiszen az sok gyereknek van és mégsem halnak bele,de az más mert gondolom kkor neked nem,hogy BMX.ed de más sem volt.meg,hogy nem sportolhatsz,na ezek a durva dolgok nem,hogy nincsennek márkás ruháid,mert más van. és igen még nekem is volt beybladem,de mi ha kellet kolcsonadtuk annak akinek nem volt. amugy ti nem engedhetitek ezeket meg magatoknak?
2012. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!