Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondja a turira mindenki...

Miért mondja a turira mindenki, hogy olyan jó?

Figyelt kérdés

Csomó helyen olvasom:"Turiban vásárolok,milyen jó" vagy

"Mennyi divatos dolog van ott,és milyen olcsó" vagy

"Csak turiból öltözködöm"...

Na,gondoltam én is benézek egybe.Elmentem,a Nagy Lajos király úti Hádába.Hát,az ég világon semmi de semmi nem volt.

Tele,olyan vacakkal,amit még pizsamának se hordanék.

Szakad,ütött-kopott holmik...

Nagyot csalódtam benne.De azt nem értem,hogy annyian voltak.Ráadásul elegáns asszonyok,szóval nemcsak az alsóbb

réteg.Az eladókat sem találtam kedvesnek,én 36 hetes kismama vagyok,na egy eladó miközben ott pakolt 2 centin

múlott,hogy úgy hasba vág,hogy...Még szerencse,hogy észrevettem,és arrébb ugrottam.Még csak elnézést sem kért!!Az meg a másik,hogy 3-4 órát,biztosan el kell tölteni ott,hogy találj valami értelmeset is.

Én maradok inkább a C und A, H und M... boltoknál.


2012. jún. 14. 13:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha már eleve ilyen véleménnyel vagy a turkálókról,akkor gondolom úgyis mentél be,hogy jajj meg ne lásson vki,meg itt ugy sincs semmi... Ehez szem kell és stílusérzék,hogy észrevedd az amigy sok vacak között az értékeket.És igenis egyedi cuccok vannak,egyedibbek mint a new yorker és társai.A kedvenc ruháim turkálóból vannak.
2012. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
78%

Az egyediségről annyit, hogy a cuccok zöme valóban konfekció, viszont olyan márkák is akadnak köztük, amelyeket itthon vagy nem árulnak, vagy méregdrágák (Coco Chanel). Egyszer az 1290 Ft-os kilós turiban vásároltam egy vadonatúj, címkés Von Dutch pólót. Sajnos kicsi lett rám, ezért felraktam a Vaterára és majdnem ötezerért kelt el ott.


Egy időben, amikor nem volt munkám, se pénzem, a turkálóban vásároltam márkás holmikat és sokszoros áron adtam el azokat a Teszveszen vagy a Vaterán, főleg a női és a babacuccok iránt volt nagy kereslet.


Olyan bőrkabátot is vásároltam ezerakárhányszáz forintért, amit az angol királyi manufaktúrában gyártottak, irtó jó minőségű bőrből készült, méretre volt szabva. Egy szűccsel leszűkíttettem, tuti darab. Szintén ezerakárhányszázért vettem a svéd turiban egy vadonatúj Helly Hansen fekete dzsekit, eredeti papírcímke volt benne. Kacsatollal van kibélelve, nagyon könnyű, viszont annál melegebb télen. Kb. 50-60 ezer Ft egy ilyen a magyar üzletekben (már ahol árulnak HH-t).


Az angol bálás cuccokkal az a baj egyébként, hogy a briteknek elég fura ízlésük van a divathoz, egy időben nagyon egysíkú, egyszínű darabokat hoztak onnan.


Amúgy nem ritka az sem, hogy el nem adott (outlet), eredeti címkés holmik kerülnek be a turiba.

2012. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Énis a 8. válaszadó véleményét osztom!!!

Egyébként meg anno akkor vásárolgattam többször turiban,amikor nagyon nem volt pénzem.De ma már 2000 Ft-ért lehet felsőt venni H&M-ben,New Yorker-ben,Tesco F&F-jében,míg a Hádában egy normálisabb felső 1000 Ft,akkor miért ne venném meg újonnan?!

Van egy barátnőm,aki folyton turizik,és nagyon büszke a ruháira.Szerintem nagyon látszanak a cuccain,hogy turisak,ócska hatásúak,és olcsóak(nem az árára gondolok).

Én nem mondom,hogy nem lehet jó cuccot találni,utoljára turiban egy Marks@Spencer alkalmi,nagyon dögös szerkót vettem 2500 Ftért,de azt is azért ott,mert máshol ennyiért nem kaptam volna koktélruhát.Ezt leszámítva viszont teljesen igazad van,kedves kismama,a cuccok 90%-a ütött-kopott,nyúzott,szemétnek mondanám,amik tényleg egy fillért sem érnek.

Nekem türelmem sincs turizni.Volt,hogy elindultam,és több órás mászkálás után sikerült venni 1-2 felsőt,ennyit nem ér az egész.

Illetve számomra már nem olyan fontos,hogy minden egyes darabom egyedi legyen.Mikor tini voltam lényegesnek tartottam,de mára már nem érdekel,hiszen tudom,hogy kiegészítőkkel,illetve azzal,hogy mivel veszel fel,kissé egyedibbé tudom tenni.

2012. jún. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért szeretik sokan a turit, mert olcsó. És nem mindenki teheti meg, hogy a H&M-be meg a C&A-ba vásároljon több ezrekért. Amikor akciós, akkor persze, megéri, de nincs mindennap akció. Amúgy a 8-as válaszolónak igaza van abban, hogy a turiba is mások által levetett tömegárukat vesszük meg. Én szeretek turiba járni, van onnét pár ruhám, egyiken se látszik hogy turis. A NewYorker-be levan árazva 2990-re egy csipkés szoknya, tetszett is, de a turiba találtam hasonlót, 1800-ért. Legalább nem jön velem szembe itt az a szoknya.


16/L

2012. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!