Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért mondja a turira mindenki...

Miért mondja a turira mindenki, hogy olyan jó?

Figyelt kérdés

Csomó helyen olvasom:"Turiban vásárolok,milyen jó" vagy

"Mennyi divatos dolog van ott,és milyen olcsó" vagy

"Csak turiból öltözködöm"...

Na,gondoltam én is benézek egybe.Elmentem,a Nagy Lajos király úti Hádába.Hát,az ég világon semmi de semmi nem volt.

Tele,olyan vacakkal,amit még pizsamának se hordanék.

Szakad,ütött-kopott holmik...

Nagyot csalódtam benne.De azt nem értem,hogy annyian voltak.Ráadásul elegáns asszonyok,szóval nemcsak az alsóbb

réteg.Az eladókat sem találtam kedvesnek,én 36 hetes kismama vagyok,na egy eladó miközben ott pakolt 2 centin

múlott,hogy úgy hasba vág,hogy...Még szerencse,hogy észrevettem,és arrébb ugrottam.Még csak elnézést sem kért!!Az meg a másik,hogy 3-4 órát,biztosan el kell tölteni ott,hogy találj valami értelmeset is.

Én maradok inkább a C und A, H und M... boltoknál.


2012. jún. 14. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ne egy hely alapján ítélj, én is nagyon sok jó cuccot találtam már, pl.: vadi új (rajta volt a címke) GAP dzsekit, Versace szoknyát stb. Legyél kicsit kitartóbb vagy maradj a megszokott üzleteidnél, bár ott egyedi cuccokat biztosan nem fogsz találni...
2012. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
94%

A jó turizáshoz kell:

a) kitartás, állóképesség

b) szem észrevenni a jó darabokat

c) szerencse

d) idő és türelem

e) olyan üzlet, ahová visznek is valamit pontosan akkor, amikor új bálát bontanak (vagy új cuccokat helyeznek ki a vállfára).


Egyébként a legolcsóbb, legtrébb turkálókban is lehet olykor kincsekre bukkanni, attól függ, hogy kinek mi számít értékesnek.


Össze kell barátkozni egy turis eladóval, aki 2-3 napig félre tudja tenni az ízlésednek megfelelő ruhát a megbeszéltek szerint.


Egyébként általános jelenség, hogy ha úgy mész turkálni, hogy már megfogalmaztad magadban, hogy valamit szeretnél vásárolni konkrétan (pl. egy hosszú kék nadrágot). akkor azt nem találod meg, viszont rálelsz egy másik, más funkciójú darabra (rövid piros pulóverre).


A bálás, kitúrós üzletekben bizonyos darabok egyébként nem is mutatnak jól a sok többi ruha között, viszont amikor a megfelelő környezetükbe kerülnek, kimossák és kivasalják őket, csodálatosakká válnak.


Régen, amikor még kevés márkás használtruhaüzlet volt, hatalmas tömegek tolakodtak és az emberek harcoltak egymás ellen bálabontás után.

2012. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%

Az H "and" M, nem H "und" M. Nem kötözködésből, csak ezt így ne mond, mert kinevetnek :)

Egyébként én se találtam még turiban semmit, ami igazán megérte volna. Drága is. Pl a Hádában már annyit elkérnek egy nyúlott, bolyhos pólóért, mint a H&M-ben egy olcsóbbért. Nem is értem soha, hogy miből gondolják, hogy fizetnék mondjuk 1990 Ft-ot egy 50x kimosott 1980-as évekbeli pólóért. Amúgy pesrze, hogy jól öltözöttek ott az emberek. Én akárhányszor mentem turiba, mindig a lehető legjobban kicsíptem magam, hogy nehogy azt gondolják, hogy nincs pénzem normális boltban vásárolni :D pedig úgyse velem vannak elfoglalva az emberek, de hát a tudat, hogy látják rajtam, hogy nem vagyok annyira szegény :)

2012. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Az igenis "H und M", de mindegy, nem ez volt a kérdés.

Leginkább akkor érdemes menni, ha bálabontás van, vagy új árukészlet, mert a legjobbakat biztos, hogy elviszik akkor. Bár valahol mindennap tesznek ki új cuccokat. Én nagyon szeretek turizni, de a kilósat utálom, vállfásba járok. És valóban nem annyira olcsó, de a múltkor pont ezen gondolkodtam, hogy a Tally Weijlban egy szoknya úgy 6000 Ft, a turiban találtam egy full ugyanolyan címkéset, 1790-ért. Szóval ehhez képest azért jó. Ha a C&A, H&M, stb boltokban leárazás van, akkor tényleg kb ugyanaz az árszínvonal.

És komolyan mondom neked, mert féltelek, én kismamaként nem mennék, sem kisgyerekkel. Én is sokszor úgy jövök ki, hogy szakad rólam a víz, néha még a kezem is remeg (bár általában olyan jó cuccokat találok hogy megéri :))


20/L

2012. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2-es!


Én még hozzátenném azt is, hogy


A jó turizáshoz az is kell, hogy ne úgy nőj fel, hogy mindig mások (rokon, szomszéd...) levetett cuccaiban kelljen járnod, különben sokkal kevesebb az esélye, hogy élvezd a turizást.


Mi szegények voltunk, szinte sose volt új ruhám, csak más levetett cucca, ezért képtelen vagyok akár bemenni is egy turkálóba.


Anyám és anyósom szokott turizni. Néha nekem is hoznak valamit. Ha tetszik, felveszem, de az, hogy nekem életmódommá váljon, és csak onnan öltözködjem... kösz, nem. :)

2012. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

Én csak azt tudom hogy olyan ruhákra találok turiban amit máshol nem kapok meg. Nekem nem kellenek a bolti divatcuccok, ami mindenkin ott van. Turi is természetesen tele van tömegáruval, de legalább nem csak az van. Olyan szép szoknyákat, ruhákat, felsőket vettem már ott, sose jött még szembe velem ugyanolyan az utcán. Ráadásul egyik sem volt drágább 1500 ft-nál, mert nálam ez úgy meg hogy annál drágábban semmit nem veszek. Olyat sem veszek meg amin látszik hogy használt. Én csak (aránylag)egyedi és újszerű, olcsó cuccokat akarok, ezt sehol máshol nem találok a turin kívül.

Ha neked jó a c&a meg h&m, akkor vásárolj továbbra is ott. Senkit nem zavarsz vele.

Egyébként meg a tömeget a turikban senki nem szereti, de attól még hogy kismama vagy senki nem fog külön figyelni rád, szóval vigyázz magadra, mert más nem fog rád vigyázni úgyse.

2012. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
kedves 4-es. Elvagy te tájolva! A h&m svéd, nem angol, de nem und, hanem AND! Kérdezd már meg az egyik eladót legközelebb, vagy mond ki nekik, hogy HÁ UND EM és fogni fogják a hasukat a röhögéstől. Ne "igenisezz", ha nem tudod, hogy hogy kell mondani, akkor maradj csendben
2012. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Mi ez a hülyeség, hogy azért jártok turkálóba, mert ott "egyedi" ruhák vannak? Ezeket az "egyedi" ruhákat már valaki más megvette az általatok lenézett tucatboltban! Viselte, megunta, kidobta, ti meg büszkélkedtek, hogy milyen egyedi a ruhàtok. Hát érdekes.
2012. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as :D ott a pont
2012. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 8-as válaszolóval
2012. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!