Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy az okosabb,...

Miért van az, hogy az okosabb, intelligensebb lányok elegánsabban öltöznek, mint a "butácskábbak"?

Figyelt kérdés

Első körben leírom, hogy a butácska jelzővel nem akartam senkit megbántani, de nem tudok annyira jó jelzővel illetni a dolgot, ez jött a számra... pardon, az ujjamra. :)


Szóval, én azt vettem észre, hogy az okosabb (könyvtárba, színházba járó, bölcsészhallgató, stb.) lányok jóval konszolidáltabban, elegánsabban öltözködnek, mint a nem ilyen jellemző lányok...


Miért van ez?


2011. márc. 11. 16:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha én miniszoknyában, és tűsarkúban ellibegek melletted, honnan tudod, hogy nem vagyok okos? Hisz soha nem is beszéltél velem! :D

Ez nem jó példa, mert nem ismersz mindenkit, akit látsz. Attól, hogy 3 lány elegánsan öltözik, és okosabb, és 3 kihívóbban, és butább, az nem biztos, hogy az összes. :D

Ajjaj, ez már majdnem egy egyenlet.

2011. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Nah, itt tévedés esete forog fenn. Ennek az egésznek nem sok köze van az intelligenciához. Eleve a te írásodból is kiderül ez, de nem veszed észre. Azt írod, hogy akik könyvtárba, színházba, egyetemre járnak. Ezek általában nem okosabb emberek, csak szociálisabban jobb körökből jönnek. Ezek után pedig teljesen természetes, hogy akik szociálisabban magasabb osztályban élnek, azok "elegánsabban" öltöznek (az elegancia mindig a magasabb szociális réteg felé mutat), akik meg alacsonyabban azok annak a ruháit hordják. Ez teljesen triviális, a kérdés azt hiszem kizárólag ott létezik, hogy te összekevered az intelligenciát a műveltséggel."


Nem társadalmi rétegekről, szociális környezetről beszélek! A másik oldalt nem a szegénység meghatározóján neveztem meg, hanem pl. én komoly, okos lányon még sosem láttam hamisított Playboy cuccokat, rikító sárga csőnadrágot (ami lehet, hogy 12e Ft volt)... Elegánsan nem csak sok pénzből lehet öltözködni...

2011. márc. 11. 19:52
 13/19 anonim ***** válasza:
35%
Fiam, te honnan az isten nyilából tudod megállapítani, hogy minden lány hülye volt, akin hamis playboy cuccot láttál? Olyan ordas logikai hibát követsz el, még szépen le is írom, el is magyarázom, de csak tolod tovább.
2011. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%
És ki látott már okos lányt hamis playboy cuccokban? Mert én még nem :)
2011. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy láttál, csak az előítéleteid miatt fel sem merült benned, hogy okos lehet.
2011. márc. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Akkor fogalmazzunk úgy, hogy nem ismerek okos lányokat, akik hamisított pléjboj, luivuton meg társai cuccokat hordanak példának kedvéért.
2011. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom, hogy aki képes ilyen ordenáré kamu cuccokat magára aggatni, az eleve kizárja az intelligenciát. Miért? Mert intelligens, de szegény nő feléri ésszel, hogy ezekkel a kamu dolgokkal nevetségessé válik, hiszen ezek a tervezői márkák a jólétet, a luxust, az elithez tartozást jelképezik. Aki meg ezeknek a hamis változatába öltözik, pont azt mutatja, hogy csóró vagyok, tudom, hogy a büdös életbe nem lesz nekem igazi Versace ingem, de úgy akarok tenni, mintha.... mellesleg ebből meg marha jól megél a kínai gyártó. Erre írom, hogy normális nő nem teszi ki magát ekkora megaláztatásnak, mert ez az.
2011. márc. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Gyerekek. Fogjátok már fel. A NORMÁLIS és a MŰVELT nagyon NEM szinonímái az INTELLIGENSNEK. Az ember hasonul a környezetéhez (hiszen azért van a környezetében, mert valamiért szeret odatartozni, vagy muszáj), tehát ha egy intelligens cigány megszületik mondjuk a putriban, akkor ő cigányul fog öltözködni, és sosem fognak kiteljesedni a szellemi képességei, ezért nem fogod észrevenni, hogy tulajdonképpen intelligens, legfeljebb ha lopni/csalni kell akkor különösen kreatív lesz.


Míg ha valaki kicsit lassú, és minden viccet magyarázni kell neki, mert nem érti meg őket, de polgári családba születik, jó gimibe jár (jó értsd nem putris környék, azaz nincsenek verekedések, nincs kajapénzlopás), akkor normálisan fog öltözködni.

Az öltözködésnek SEMMI köze az észbeli képességekhez. A műveltséghez igen, de az meg nem áll ok-okozati kapcsolatban az öltözködéssel, inkább mindkettő ugyanamiatt van, azért korrelál.

2011. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is általánosítás. Ismerek egy cigány csajt, akit mikor megláttam egyből megvolt róla a véleményem: tetőtől talpig leopárd mintás cuccban volt, nagy műkörmökkel, de miután beszélgettünk, kiderült, hogy egy olyan egyesületnél dolgozik ahol az egyik projekt pont a romák félzárkóztatása, és nagyon érti a dolgát a munkájában. Tehát nem szabad egyből ítélkezni. Ez hasonló dolog, hogy minden környezetvédő, és aktivista, föld színekben jár, hosszú haja van, és pólókban mászkál, mert ez a sztereotípia él, de például én környezettant tanulok, környezetvédő vagyok, de semmi pénzért nem vennék fel föl színeket szeretem a divatot, és elég különc az öltözködésem is.
2011. márc. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!