Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy az okosabb,...

Miért van az, hogy az okosabb, intelligensebb lányok elegánsabban öltöznek, mint a "butácskábbak"?

Figyelt kérdés

Első körben leírom, hogy a butácska jelzővel nem akartam senkit megbántani, de nem tudok annyira jó jelzővel illetni a dolgot, ez jött a számra... pardon, az ujjamra. :)


Szóval, én azt vettem észre, hogy az okosabb (könyvtárba, színházba járó, bölcsészhallgató, stb.) lányok jóval konszolidáltabban, elegánsabban öltözködnek, mint a nem ilyen jellemző lányok...


Miért van ez?


2011. márc. 11. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Pont, amit írtál... Okos lány -> egyetemista, gyakrabban fordul elő az általad említett helyeken, mint könyvtár, színház stb, ahová nem party cuccban fog megjelenni. Butácska csaj nem jár ilyen helyekre, inkább próbál a kinézetével érvényesülni, feltűnőbb, kihívóbb ruhákat hord.
2011. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"okosabb" és "bölcsészhallgató" egy mondatban? :'D


Amúgy valószínűleg az okos, intelligens lányok a divathoz is értenek, és tudják hogy nem kell utcalánynak öltözni, mert a divat nem azt jelenti hogy kitesszük amink van.

2011. márc. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Hmm. Úgy gondolom, nincsen összefüggés az okosság-butácskaság és az öltözködés között. Szerintem ez csak pénz kérdése. Speciel én felsőfokú végzettségű vagyok, olyan szegény mint a templom egere és sajnos nem tudok szép, elegáns ruhákat venni. És nem azért mert butácska vagyok, hanem azért, mert nincsen pénzem.
2011. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom.Szerintem ez mondjuk nem annyira intelligencia kérdés hanem stílus.A bölcsészhallgatók és társaik szerintem azért mert ők nem járhatnak be csak úgy akárhogy az egyetemre.
2011. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A bölcsészhallgatót azért írtam, mert nemrég megismertem egy lányt a könyvtárban, bölcsész karon van, elég elegánsan öltözik. Belőle (is) indultam ki...


Van egy politológia hallgató lány ismerősöm is, ő is dettó...

2011. márc. 11. 16:42
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

A bölcsészekre már rég nem igaz a sála 3x körbeéri az egyetemet sztereotípia :)

Bejárok oda nyelvórákra, és nagyon sok csinos, elegáns lányt szoktam látni, ilyen alterféléket pedig nagyon keveset.

Szerintem is van összefüggés a kettő között, és valóban az állhat mögötte, hogy az ilyen lányok próbálnak a környezetüknek megfelelően megjelenni, azaz az ilyen helyeken azért elvárnak egy bizonyos kulturált kinézetet, nem úgy, mint a discoban.

2011. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nah, itt tévedés esete forog fenn. Ennek az egésznek nem sok köze van az intelligenciához. Eleve a te írásodból is kiderül ez, de nem veszed észre. Azt írod, hogy akik könyvtárba, színházba, egyetemre járnak. Ezek általában nem okosabb emberek, csak szociálisabban jobb körökből jönnek. Ezek után pedig teljesen természetes, hogy akik szociálisabban magasabb osztályban élnek, azok "elegánsabban" öltöznek (az elegancia mindig a magasabb szociális réteg felé mutat), akik meg alacsonyabban azok annak a ruháit hordják. Ez teljesen triviális, a kérdés azt hiszem kizárólag ott létezik, hogy te összekevered az intelligenciát a műveltséggel.
2011. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is bölcsész vagyok, a mi szakunkon is kikopott már a sál+tarisznya kombó. Én speciel igyekszem kevesebb pénzből is elegánsan öltözni. A divatlapok inspirálnak, egy ideje zavarnak a túl színes, túl sportos, vagy túldíszített ruhák. Törekszem az eleganciára. A vidéken élő volt osztálytársaim, akik sajnos elég buták és rossz indulatúak is, eléggé nevetségesen öltözködnek. Tipikusan azok, akik a kínainál megveszik a Dolce and Gabbana feliratú övet meg trikót 2-3 ezerért, abban a hitben, hogy az igazi, és micsoda menők. Hozzá rettenetes smink és haj társul, nem is beszélve a csípőnadrágból kibukkanó hurkákról. Szóval én sajnos csak megerősíteni tudom azt, amit a kérdésben leírtál.
2011. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó nagy általánosítás, amit leírtál. 2 bölcsész diplomám van, havi szinten járok színházba, könyvtárba. A társaságomba szintén nem kevés ilyen "adottságokkal" rendelkező emberke van. Az öltözködési stílusuk nagyon széles palettán mozog, szerintem a külsőségek alapján nem lehet eldönteni, hogy ki milyen kategória. Persze nem arról beszélek, aki úgy néz ki, mint aki a sarokról vagy a diszkóból szabadult éppen. Annak, hogy valaki művelt/diplomás nem egyenes következménye, hogy elegánsan öltözködjön. Én is inkább a lazább/nőcisebb vonalat képviselem és szerencsére a munkám sem követeli meg a kiskosztümöt vagy a szövetnadrágot, mert ezek azok ruhadarabok, amiben egyátalán nem érzem jól magam (magassarkút is szökőévente hordok). Ugyanakkor akad a környezetemben kevésbé iskolázott, egyszerűbb hölgy, aki kifejezetten elegánsan öltözköik...
2011. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Saját példámból tudom, mennyire igaz ez. Míg egy elég gyenge gimibe jártam, kisvárosba, ami tele volt kis ribikkel, addig én is hol sportosabban, hol kihívóbban öltözködtem, minél ribisebb legyen, az a lényeg, az a menő... gondoltam. Aztán elkerültem ősszel egyetemre egy nagyvárosba, ahol észrevettem, hogy a lányok elegánsabban öltözködnek, jobb cuccokban járnak, szövetkabát, csizma...stb. Azóta az én öltözködésem is sokat változott, az egyetemnek köszönhetően. Az ember ilyen helyen ezt látja, ez az ottani divat. :) A másik pedig, hogy egy intelligensebb lány, legyen bármilyen iskolás, tudja, hogy nem attól lesz szép, ha csicsás, gyerekes cuccokban jár, hanem ha nőies, ami sokkal jobban bejön a pasiknak és jobban sugározza a komolyságát.
2011. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!