Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lanyok, asszonyok, mennyi...

Lanyok, asszonyok, mennyi elteres van a ruhaitok merete kozott? Nalam eleg nagy az ingadozas.

Figyelt kérdés

Ma probalgatos koruton voltam, tervezem a tavaszi cuccok beszerzeset.

En magas vagyok es vekony es ahany uzlet, annyifele meretezessel talalkozom szinte, sot, pl a Zaran belul is farmeroknal egyiknel a 38-as lecsuszik rolam, a 36-os pont jo, masik farmernel ugyanugy a 36-ost epphogy ossze tudtam gombolni, az orsay-ban meg a 34-es nadrag piciket nagy volt (kisebbet meg nem arultak).

De a legjobb volt a new yorker: bevittem ket hasonlo szabasu (szuk) ruhat, az egyikbol az S-es kicsit meg bo is volt, a masiknal meg az M-esnek alig tudtam felhuzni a cipzarjat.

Miert jo az, hogy ennyire eltero meretezesek vannak (akar egy markan belul is)???

Ti is ezt tapasztaltatok, vagy csak en vagyok furcsan osszerakva?


2011. márc. 2. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetnek eltérések, illetve az se mindegy, hogy milyen méretezési rendszer alapján számozták.

Országonként eltérő (promodos címkéken látod, hogy feltüntetik külön a francia, német stb. számozást)

2011. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szabástól is függ, pl. egy farmernél derék, csípő, comb.. sokféle lehet.
2011. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Butikban dolgozom, és nálunk is pont ezt tapasztalom... Szinte mindenem innen van,mert jó miőségűek a cuccok. Felsőim nagyja S-es, de van olyanom is, ami M, sőt, van egy, ami XL!, és csak picit lóg rajtam.. szóval elég furcsák a számozások, igaz, van amikor a szabástól is függ. Akár egy gyártón belül is lehet eltérés,bár ezeknél csak egy szám szokott lenni a különbség. Nadrágoknál pedig van,hogy egyik farmer 3 számmal nagyobb, mint a másik és ugyanúgy jó. Ugyhogy szerintem nincs veled baj :)
2011. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen és tök vicces, hogy a gyártók néha saját magukat is meghazudtolják.

Egy példa:

Van egy 36-os méretű Pimkie nadrágom, ami tökéletesen áll rajtam, de a címkéjén van egy mérettáblázat, na aszerint 40-es kellene nekem... Van egy 38-as farmerom is onnan, de az már lóg rajtam.

Még szerencse, hogy nem a netről rendeltem, mert akkor jól megszívtam volna... :)

2011. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok... :D Bár én nadrágot elméletileg, 36-osat hordok, de van, hogy 40-es kell :D Elég érdekes szabásaik vannak a pólóknak is néhány helyen, de mivel nem vagyok a nőies öltözködés híve, gyakrabban veszek fiúpólókat/pulcsikat, abból pedig tudom, hogy s-es kell, és nem kell félnem, hogy mit tudom én túl szűk lesz itt vagy ott :D 160cm vagyok, szóval a nadrágok aljából mindig le kell vágnom, fel kell varrnom olyan jó 20cm-t -.- én egyedül a new yorkerbe szeretek nadrágot vásáolni, csak ott találtam eddig jót magamra(szabásban is passzolt, elég hülye alakom van, ilyen körte alak, nagyon gusztustalan és nehéz vele öltözni), de ott is pl a Fishbone nadrágból a 32-es pont jó rám, az Amisu-s 32-es meg nagy. :O :D

Szerintem sokak vannak így ezzel... :/

2011. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!