Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek miért nem a ruha...

Szerintetek miért nem a ruha teszi az embert?

Figyelt kérdés

És az ellenkezője: Miért a ruha teszi az embert?


Érvelést kell írnom, és már kifogytam az ötletekből.

Köszönöm a segítséget!


2011. febr. 7. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem a ruha IS teszi az embert mert hogy nézne már ki egy gyönyörű arcú lány vagy pasi egy koszos vagy egy nem olyan divatos ruhába vagyis olyan ba ami hat számmal nagyobb rá stb stb
2011. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Azzal értek egyet, hogy a ruha IS teszi az embert, de a DIVAT nem.

Értsd: akik divatoznak, azoknak nincsenek saját, eredeti ötleteik, csak mennek mások után. Akiknek nincsenek eredeti ötleteik, csak másoktól lopnak, majmolnak, azokat hogy is nevezhetnénk egyéniségeknek?

Szerintem az a legjobb, ha az ember az ízlésének és egyéniségének megfelelően öltözködik, tekintet nélkül arra, hogy ki mit gondol róla. Az ilyen embereket nem a ruha teszi, hanem önmagukat fejezik ki a ruházatukban.

2011. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó nagyon jó volt! Köszönöm szépen!
2011. febr. 7. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:

egyet értek azzal hogy a ruha IS teszi az embert...

hiszen ha állásinterjúra megy valaki vagy iskolai felvételre akkor azért illik olyan ruhát felvenni ami az alkalomhoz illik...nem valami kivágott felsőt,szoknyát hanem valami illedelmeset

sokszor a külsőre ítélkezik minden ember,ezért ma sokat jelent az hogy az emberek tiszta ruhákat hordjanak...

vannak olyan emberek akiknek nincs pénzük jobb szebb ruhákat venni...akik a divat után rohannak és mindenig divatos ruhákat hord és ezzel fel is vág azoknak szokták mondani hogy nem a ruha teszi az embert...

fontos dolog hogy az ember olyan ruhát vegyen fel ami személyiségét is tükrözi...ez olyan első benyomás dolog...

rád néznek és már van egy megalkotott képük rólad ahogy öltözködsz,ahogy a hajad hordod,a bőröd ápoltsága is fontos..

2011. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
de gondolj bele ha felveszel egy cicanadrágot mennyire kiemeli az alakod, egy sima melegítő pedig már nem olyannyira.. szóval ha fel szeretnéd magadra kelteni a figyelmed persze jó irányban akkor érthető, hogy a csinosabb darabot veszed föl és ebből következhet, hogy a ruha öltöztet. Tükrözi a hangulatod vagy az adott helyzeted, egy bulit, egy otthon ülős délutánt vagy egy szimpla sulis napot.
2011. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Az a vélemény amit annyira nagyon megdícsértél az egyik legszánalmasabb hozzáállás, amit ezen az oldalon igen gyakran olvasok. Abból indul ki, hogy aki nem üt el teljesen az átlagos öltözködéstől az egy tucatember és semmi egyénisége, és az egyéniséged kifejezésének a legjobb eszköze, ha minél több feltűnőséget magadra aggatsz (aztán feljössz gyakorikédésekre és nyivákolsz, hogy de miért nem értik meg az emberek QQ).


A ruházat igen fontos dolog, mivel ez az egyik alapja az első benyomásnak. Ez az egyik dolog, amivel kifejezzük a hovatartozásunkat, nyílvánosan kategorizáljuk magunkat. Ez az egyik.

A másik, hogy az, hogy mit viselünk erős kihatással van ránk: egyrészt közvetlenül is hat, más ruhában máshogy érezzük magunkat, másrészt a környezet reakciói is változnak attól függően, mit viselünk, és ez is visszahat.


Abban az értelemben persze nem a ruha teszi az embert, hogy attól, mert valakit jól felöltöztettek, még nem lesz jobb vagy nagyobb ember, ez inkább nem a pénz teszi az embert mondás.

2011. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Félreértettél. Én azt mondom, hogy aki nem is törekszik arra, hogy magát adja a kinézetében, az szánalmas. Nem tartom annak azt, aki 1-2 elemet átemel a divatból, mert tetszik neki, illik hozzá - azokra utaltam, akik birkaként mennek a tömeg után.

Egyébként szerintem ez leszűrhető a válaszomból, valamint olyan nyilván nem háborodna fel az ötletesség vagy egyéniség hiányának kiemelésén, aki rendelkezik a kettő egyikével is.

Számomra a legszánalmasabb vélemény, amit olvasni szoktam az oldalon: én az egyéniségemmel akarok kitűnni, ezért hordok divatos ruhákat, mert nem a ruhámtól leszek egyedibb. Az a probléma, hogy én még sosem láttam "divatos" egyedet, aki bármiféle egyéni gondolkodásra hajlamos lett volna (szerintem ezt mindenki tapasztalja a gimnazista osztályában pl., mondjuk azóta sem érintkeztem nagyon ilyen emberekkel), szóval ez a hozzáállás általában csak azt leplezi, hogy NINCS MIT kifejezniük. Ez ilyen.

2011. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyit tennék hozzá, hogy aki önmagát fejezi ki az öltözködésében, az ugyan nem nyivákol később, hogy nem tetszik az embereknek. Aki ilyet tesz az nem más, mint egy feltűnősködni vágyó pózer, akinek nem jött össze a dolog, és hülyét csinált magából. Ha te ezeket tartod az "egyénien" öltözködőknek, vagy esetleg szándékosan őket titulálod annak, hogy legyen min gúnyolódnod...hát mindkét esetben te vagy a szánalomra méltó továbbá is:)
2011. febr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet pl. hogy valaki szegény ezért szegényesen is öltözködik pl. szakadt ruhákba jár, de az nem azt jelenti , hogy (ha volna neki vagy a családjának pénze) akkor is ilyen ruhákba járna.
2014. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!