Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mért zárkózik el egy csomó nő...

Harisnyababee kérdése:

Mért zárkózik el egy csomó nő a harisnyától?

Figyelt kérdés

Egy csomó nő szükséges rossznak tekinti a harisnyát, undorral viseli, és alig várja, h megszabaduljon tőle. És elzárkóznak minden praktikaától, jó tanácstól, mondván, h neki a hari csak szükséges rossz, és nincs különbség harisnya, és harisnya közt. Nem teljesen értem ezt a mentalitást, mert ha már egyszer muszáj viselni azt a harisnyát(mert pl a munkahely megköveteli), akkor mért nem próbálja meg elviselhetőbbé, kényelmesebbé tenni a harisnyaviselést??? Mert igenis lehet!!! Én pl élek halok a harikért, az esetek 99%-ban van is rajtam vmi nylon(:D), de bizony kísérletezni kell, mert van olyan, ami nekem is kényelmetlen, azt nem is hordom. Viszont ami bevált, azt imádom hordani. Csak nem szabad elzárkózni.

Erre van egy személyes példám is: Az egyik barátnőm is így állt a harikhoz, utálta őket, el nem bírta viselni. Mígnem összejött a párjával, aki imádta a harisnyát a csajszikon. És hát barátosném tőlem kért tanácsot, hogy hogy tudna a kedvese kedvében járni harisnya fronton. Adtam neki pár minőségibb darabot, h próbálgassa melyik jön be neki. Hát, csajszikám kissé el volt hűlve, mer nem igen találkozott még minőségi darabokkal(pl lycras), neki a harisnya fogalma kimerült a 100-150Ft-os krepp harisnyákban...:S (megjegyzem, így nem is meglepő, h utálta, a krepp harisnyát én sem birom elviselni, ha csak az lenne, én sem hordanám..) Aztán vettünk neki pár minőségibb darabot, és láss csodát, teljesen megváltozott a hozzáállása a harikhoz. Jó, nem naponta hordja, de elég gyakran magához képest, és egyre természetesebben.

Szóval, ha a nők nagy része, nem zárkozna el, mondván, h csak egy szükséges rossz, akkor sok nyűgtől kímélnék meg magukat, és máshogy állnának az adott napjukhoz is akár. Ha már egyszer muszáj, akkor mért ne hozzuk ki belőle a lehető legjobbat?


2011. jan. 22. 05:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kiscsillag 9110:

Valóban, a combfix LEHET k.rvás,de ha ügyesen hordod, akkor senki meg nem mondja, h combfixben, vagy hariban vagy. Az alap combfixnél, h ne miniszoknyához, vagy falatka rövidnacihoz vedd fel, mer úgy tényleg k.rvás. De ha pl térdig érő, esetleg picit térd fölötti, vagy ennél hosszabb szoknyával hordod, akkor csak az tudja, h combfixben vagy, akit akarod, hogy tudja...;) Egyébként én is inkább harisnya(nadrág)párti vagyok, de azért van pár combfixem is főleg alkalmakra. De nálam a harisnya az elsődleges, már csak a párom miatt is. Ő teljesen oda van a harisnyás lábaimért, ha hazaérek és levetem a cipőm, egyből jön a kis drága, és maszírozza, simizi a lábaim, amit egyszerűen imádok, és nagyon élvezem. Szóval így a párom kedvébe is teszek, a sok-sok harival, és nagyon hálás is érte...;) És még az ízlésünk is egyezik, mindketten a vékony testszínű, matt harikat szeretjük, ami szinte alig észrevehető a lábamon. Van három fióknyi harim, a legtöbbjük ilyen(persze különböző árnyalatok,orrerősítéses, orrerősítés nélküli, csípő fazonú, nadrágrészes, csak lépésbetétes stb szal tudom variálni..;))Ja, és ami még fontos lycrásat veszek, mert az mutat jól, se az üvegszálast, se a kreppet nem szeretem. Neked mennyi harid van? És milyenek a kedvenceid? A vékony fekete harikkal hogy állsz? Én egyáltalán nem szeretem az ilyeneket, ugyanis igen kényes, a legkisebb szálhúzódás is meglátszik rajta..:(Számomra igazi egyszer használatos darab, másodszor tuti nem birom felvenni még ha nem is szaladt fel, mert csúnyák a szálhúzódások, és engem zavar. Ráadásul a párom is fúj érte,azt mondja, h túl egyértelmű, h van hari. Azt szereti, ha nem tudja megállapítani, h van e rajtam hari(persze tudja, h mindig van...xD), mert az olyan titokzatos.

A stílusról pedig, ha van kellő tapasztalatod a harikkal, akkor szinte akármilyen öltözékhez tudsz felvenni.Sokan abban a tévhitben vannak, h csak szoknyához. Persze, szoknyához alap, de én pl térdnadrággal/halásznadrággal, szimpla farmerrel, magas sarkúval, vagy szimpla félcipővel, sőt, sportcipővel is szoktam harit, vagy legalábbis térdfixet hordani. Az alkalmi ruhákhoz pedig szintén alap.

A térdfixről pedig annyit, h ha nem látszik, h térdfix ugyanolyan izgi, mintha hari lenne.(pl egy passzosabb farmer balerina cipő összeállításnál, ahol csak a lábfejed látszik ki) Jó, azt aláírom, h úgy tényleg "vágyölő"(ezt szokták rá mondani), ha egy szál bugyiban, melltartóban, térdfixben állsz pl a párod előtt, de az ilyen szitukat simán ki lehet védeni..:)

Hirtelen most ennyi jutott eszembe, de ha van még tudok segíteni, csak szólj. Rem azért ezekkel is a segítségedre voltam.

23/L

2011. jan. 22. 10:39
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

"ezt miért gondolod így?"


Mert nem csak azok hordana harisnyát (és magassarkút és szoknyát, és csipkeblúzt stb), akik szeretik, hanem olyanoktól is elvárják, akik nem érzik magukat jól benne. És ezek jellemzően olyan ruhadarabok, amiknek a célja, hogy megbámulható legyél. Nem mondom, hogy a pasiknak esetenként nem kell olyan cuccban megjelenniük, amit nem csípnek, de az számukra nem jelent kiszolgáltatottságot (mint pl magassarkú ha futni kell, v harisnya a hidegben). A nőktől elvárás, hogy "szexi, gyenge teremtményekként" jelenjenek meg. A gyengéhez pedig nem csak az odaadás, gyengédség, megértés, elfogadás, hanem a sebezhetőség, akaratgyengeség és a szubmisszió is hozzátartozik fogalmilag. A férfiak ezeket a tulajdonságokat per definitionem elutasítják, ehelyett rátolják a nőkre, hogy azok kielégítsék az ő igényeiket.


Látszólag csak egy pár harisnyáról szól a kérdés - de én mégis ezt látom bele, mert nemrég elkezdtem figyelni, mi is folyik férfiak és nők között igazából, ha az átfogó képet nézem.

2011. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig sose gondoltam volna, hogy a harisnya egyes nőknek ennyire fontos lehet...Arra se gondoltam volna, hogy vannak nők akik meg kifejezetten utálják. Arra még véletlen se gondoltam, hogy egyes férfiakat esetleg érdekel, hogy egy nőn egyáltalán van e harisnya. Én aláirom, hogy vannak nagyon szép harisnyák, engem egyébként nem szokott szúrni az anyaguk, viszont akármilyen drágát veszek, úgyis kiszakad. Egyes ruhákhoz, cipőkhöz, tényleg alapkövetelmény a harisnya, mint ahogy egyes munkahelyekre is. Még szerencse, hogy én olyan helyen dolgozom, ahol nincs ennyi drescode. Mint irtam, engem az bosszant elsősorban, hogy akármilyen drágát veszek, úgyis tönkremegy 1-2 alkalom után. Télen inkább legginssel helyettesitem a harisnyát, mert sokkal tovább birja. Aztán amint jobb az idő már egyáltalán nem is hordom. Szerintem ilyennel nem kell védekezni, hogy formálja a lábat, mert ez úgyis csalás, sporolni kell, ennyi. Aki meg azt irta, hogy ezzel akarja barnábbnak beállitani magát, nos az is csak csal, nem beszélve róla, hogy hiába húzz fel harisnyát, ha a többi testrészén látszik mennyire sápadt...
2011. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg azt irta, hogy ezzel akarja barnábbnak beállitani magát"


Nem ezt írtam, hanem azt, hogy nem akarom mutogatni a fehér lábamat :) Azonkívűl amúgy nem szoktam szoknyát hordani, de ha szükség van rá vagy muszáj ,akkor felveszem és mellé a harisnyát is. És nem azért, mert azt akarom azzal elérni, hogy barnább legyen , hanem mert sokat dob egy lábon a harisnya.

Volt amikor harisnya nélkül vettem fel szoknyát, mondani sem kell, hogy kaptam a kritikákat. Milyen fehér a bőröd, miért nem vettél fel harisnyát hozzá? stb.. Szóval, ha meg nem veszek fel az a baj. :)

2011. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

12:08-nak:

Nos akkor ilyen alapon az is csalás, ha sminkeled magad, vagy szoliba jársz, vagy fodrászhoz, vagy szőrtelenítesz stb. Itt a lényeg az, h egy nő éreztesse a nőiességét, bizonyos mértékig legyen hiú, de legfőképp legyen elégedett saját magával. És hogy ezt ki milyen úton éri el... nem mindegy?! Mindenki csal. És igenis a harisnya a nőiesség egy szimbóluma, és rengeteg hapsi oda van érte, nézz szét a veben, és számtalan témába vágó fórumot fogsz találni!

2011. jan. 22. 12:34
 16/20 anonim ***** válasza:
96%

Én télen és tavasszal/ősszel mindig hordok harisnyát, mert nadrágot nagyon ritkán veszek fel, fázós típus is vagyok, meg jobban érzem magam, ha nem a "csupasz" lábamat kell mutogatnom :)

Csak akkor nem hordok, ha nagyon meleg van már hozzá.

Egyébként igaza van a kérdezőnek, az hogy a harisnya kényelmes-e, csak minőség kérdése. Aki 100 ft-os kínai darabokat vesz, ne csodálkozzon, hogy viszket, meg szúr. Nem mintha én minden pénzem a harisnyákra költeném, de azért az évek alatt összejött 2 fióknyi :) Leárazásokkor jó áron lehet kapni őket néha, de gagyit tényleg nem szabad venni.

2011. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Én szeretem a harisnyákat, semmi bajom velük, bár sokkal jobban szeretem, ha nyáron már nem kell. Viszont nekem meg a felső testem igen érzékeny, ha valami kicsit is szúr, kényelmetlen megmozdulni nem bírok benne. S ez igaz a 15000forintos gyapjúpulóverre is.

Viszont, a HARI, mint olyan. Tényleg nőnek érzed magad, amikor ezt a szót leírod?? Meg harinaci? Alig bírtam végigolvasni, amit írtál, mert gusztustalan, ez a szó és hogy ennyit használod.

Amúgy meg nem a te dolgod, hogy más emberek mit hordanak, ne ezen járasd magad, inkább olvass valami harimenteset,,,

2011. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kimerítő válaszodat:)


Nekem olcsóbb, mégis azért mínőségibb darabjaim vannak. Az Intersparban (is) lehet lehet venni viszonylag olcsó és tényleg szép darabokat! Sajnos diákként nincs annyi pénzem, hogy több ezer forintot fektessek egy-egy harisnyába.


Nagyon szeretem a bőrszínűeket és feketét is. A mintásak közül csak a diszkrétebbeket, a színesek pedig nagyon teszenek de nem passzolnak annyira hozzám, nincs is olyan ruhám amihez igazán jól állna. Egy vastagabb fekete harisnya így télen is egy kis szoknyával és egy magasszárú csizmával nagyon csinos tud lenni:))


L/19

2011. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Én sem hordok harisnyát, és abszolút nem érdekel, ha valakinek nem tetszik. Azaz nagyon ritkán húzok, de csak akkor ha szoknyába megyek és tavasz vagy ősz van. Télen vastag harisnyát húzok csinos térd alatti szoknyával, így nem fázom. egy pasi miatt sem fagyoskodnék. Nyáron viszont meztelen a lábam, nem akarok belefüllendni egy sz*r nejlonba:S

Én a magas sarkúra vagyok mérges, mert nagyon egészségtelen és sok mászkálás után fáj benne a lábam:S Ha futni akarsz, képtelen vagy szabadon mozogni. 15 éves korom óta 6-8 centis sarkakon járkáltam,mert baromi alacsony voltam (157-159 cm) mostanára már meguntam, maradok a lapos, max. 4 centis talpaknál (bár nőttem is 8 centit). Kár hogy nem voltam már 15 évesen alapból 170 cm, mert akkor nem tettem volna tönkre a lábamat a magassarkúval:S Ezt is utálatos dolog volt a nőknek kitalálni.

2011. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem értem neked miért fáj,ha valaki nem szereti......szerintem inkább gáz amit te csinálsz itt,képzelem,az életed minden perce abból áll,hogy harisnyákat nézegetsz,meg harisnyákról beszélsz......Fárasztó eléggé....Mindenki azt hord amit akar,nem tudom neked miért fáj....nyugodj le kicsit,aztán menj el HARIT vásárolni.....
2011. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!