Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit jelentenek egyes fűző...

Mit jelentenek egyes fűző színek a bakancsban a punk-ok között? :00

Figyelt kérdés
Aki ért hozzá írja már le a fő színeket és jelentésüket kérlek. Szoktam látni keverve is, mondjuk egyik bakancsban piros, másik kék. Az mit jelent? Melyik társaságot kell kerülni?

tegnap 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Nettó semmit, bruttó szépséget. Természetesen semmi extremitás nincs ebben, előítéletesség meg főleg nem, tehát szabadon választhasz színek és megvalósítások közül bármit, ami neked okésnak tűnik. Bármikor oda tudsz látogatni.
tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fekete -> Ez az alap rocker, metalhead, goth, emo, punk szín. Csak a rock zene és a metál zene szeretetét jelenti.

Piros -> Punkok, anarchisták

Kék -> Rendőrgyűlölők

Fehér -> Elméletben antirasszista (!) skinheadek. Magyarországon a gyakorlatban többnyire rasszisták, neonácik - SAJNOS.

Zöld -> Környezetvédők vagy füvesek

Neonszínek -> Eredetileg drogosok, most már csak esztétikai attitűd.

Barna -> Idősebb rockerek vagy sztereotpikus "boomer" nyugdíjas-ellenesek

Sárga -> neonácik, antiszemiták



Saját értékrenden múlik, melyiket kerülöd.

tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ettől függetlenül a többség nem tudja, hogy melyik szín mit jelent vagy pedig rosszul tudja a jelentésüket, ezért nincs semmi garancia rá, hogy akin látod valamelyik színt, annak van valamilyen ideológiai mondanivalója is vele.
tegnap 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Semmi értelmük nincs. Nézzük, mit írt a témáról egy illetékes:



"A fűző milyenségéről


Nem lehetett könnyű dolga egy kezdőnek, akinek az a merész gondolat jutott az eszébe, hogy máról holnapra punknak kiáltja ki magát. Nem elég, hogy a bakanccsal annyi vesződség volt, utána kezdődött elölről az egész hercehurca a cipőfűzővel. Ebből a szempontból a szabályzat egyszerű volt és világos, bár nem kevésbé dogmatikus.

– A fűző színe fehér! – jelentette ki a közvélemény határozottan. A szabályzat nem tűrt semmiféle ellentmondást.

Léteztek ugyan egyes szakadár elemek, akik a barna színre esküdtek, és minden figyelmeztetés ellenére kitartottak szélsőséges álláspontjuk mellett. Hallottam emlegetni egy Kispesten székelő frakciót, amely a feketét tűzte zászlajára. A Vörösmarty-téri punkok közül küldöttség kereste fel öket, hogy ha lehet szép szóval, ha kell erőszakkal, de rávegye a renitenseket álláspontjuk megváltoztatására. De mondhattak azoknak bármit, olyan volt az nekik, mint a falra hányt borsó, és a mindenre elszánt küldöttség nem sokkal később csalódott arccal tért vissza.

Ám ezek mindvégig csak szórványos, elszigetelt jelenségek maradtak, s a döntő többség továbbra is példás egyöntetűséggel fehér fűzőben lázadt, egészen 1987 őszéig, amikor is egyszer valaki mellékesen megjegyezte:

- A fehér fűző már elég égő!

(Annak idején nem voltak efféle szamárságok, hogy a fehéret hordják a jobbosok, a vöröset pedig az anarchisták. A punk a botrányról szólt s nem holmi világmegváltásról. Arról nem is szólva, hogy egy kommunista punk enyhén szólva elképzelhetetlen volt.)


Ránéztem a lábaira, s megdöbbenve tapasztaltam, hogy valóban nem fehéret hord, hanem pirosat. Másnap elmentem a Röltexbe piros fűzőért, de nem találtam, csak zöldet meg kéket, pedig jó félórát turkáltam a holmik közt. Végül is eluntam a dolgot és kifakadtam:


A fene fog itt görcsölni! Nem mindegy, hogy milyen színű madzag fogja össze azt a rohadt bakancsot?!

Azzal megvettem a kéket, s attól kezdve ilyesmivel nem foglalkoztam.

Sajnos egy ilyen egyszerű dolog belátásához is intelligencia és - tapasztalatból tudom - némi életkor betöltése szükségeltetik."



(Pozsonyi Ádám: A magyar punk története, bombatölcsér tátong a Lenin szobor helyén)

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk a magyar punk mozgalom a CPg-n kívül egy vicc volt, ezért nem azt kell alapul venni, hogy nálunk mit és hogyan csináltak...
tegnap 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hogyis mondjam alapvetések.

Fehér:rasszista.

Piros:komcsi,punk.

Kék:rendőr gyülölő.

Zöld:környezetvédő.


A többi mondjuk véleményes ki minek tartja.

tegnap 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Kelet-europai szarrágás. Semmi jelentésük sincs nekem sárga docmartenses fűzőm volt a bakancsomban és valami agyhalott azt hitte zsidó vagyok.
tegnap 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb minden városban mást.

Ha londoni punkokat kérdezed, meg ha az amcsikat tök más választ kapsz, mind színek, mind a helyzet komolyságának terén.



Sokak szerint csak a létrára fűzött az az ami, a többi esetén nem számít. (Aki nem tudná, így: [link] )


Szokták az anarchista zászló színeit felemásként rátenni, pl piros-fekete, pink-fekete.


Fehér létrás gyakori náci jelzés (dogwhistle), olyannyira, hogy már kb mindenki tud róla. Ezzel szerintem már csak az teszi a nemtudomkát, aki kocanáci, csak fosik vállalni. Szóval én kerülném, mert szerintem normális embernek nem veszi be a gyomra azt, hogy rasszistának nézik, akár divatol, akár nem.


De mint általában mint bármilyen felvarróval kapcsolatban elmondható, hogy itt is a környezet sokat számít.

Ha alteros trendi romkocsmákban iszogatsz csak, sok atrocitás nem ér. Ha valami gázosabb környéken laksz, kétes arcokkal, jobb vigyázni.

tegnap 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#4: Azt vágod, hogy te egy 21 évvel ezelőtti könyvből idéztél?


10-15 éve Miskolcon és környékén még volt jelentősége a fűző színének. Ugyanaz volt a "hiedelem", mint amit a #2-es leírt. Legalábbis azokban a körökben, ahol én mozogtam. Ma már gőzöm sincs, mi van, se Miskolcon/környékén, se máshol nem vagyok képben. De úgy sejtem, hogy ezek a rocker/metálos/punk/stb közösségek eléggé eltűntek. Szóval szerintem ma már csak azok értenék bakancsban a fűző színének a jelentését, akik anno X éve még járatosak voltak ezekben a témákban.


Ha röviden akarok fogalmazni: szerintem ma már semmit nem jelentenek a fűzőszínek, legfeljebb csak pár "régi arc" számára.

ma 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!