Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek ez a Longchamp...

Szerintetek ez a Longchamp weboldal átverés vagy eredeti?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most találtam, ráadásul akció is van.

Nagyon tetszik az egyik táska és elég jó áron írja, de félek hogy átverés az oldal!


link: [link]



aug. 4. 13:16
A kérdező szavazást indított:
eredeti,megbízható
kamu,átverés
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem blokkolja a tűzfalam mert adathalász oldal.
aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor ha regisztráltam mielőtt még észrevettem volna, hogy kamu, megszívtam ugye?:((((
aug. 4. 13:55
 3/3 anonim válasza:

Mikor tanuljátok már meg, hogy "nincs ingyen ebéd?"


Már ott gyanús, hogy az url-ben ott figyel a márkanév után a hungary szó, kötőjellel a domainregisztrátor, ami ugye Magyarországot jelölné. De nem, mert maga a honlap .com alá van regisztrálva.


Megnyitva a Kapcsolat-Vevőszolgálat menüpont értelmezhetetlen, az oldalon keresztül tudsz üzenni nekik, még email cím sincs. A Rólunk menüpont random bullshit szöveg, egész jó helyesírással, csak kérdés, hogy a honlap címe miért más betűtípussal és betűmérettel van írva.

A többi menüpontban szintén csak unalmas, hivatalosnak tűnő random bullshit szöveg olvashat, de Miért Van Minden Egyes Szó Nagy Betűvel Írva? Ilyen Szabály Nincs A Magyar Helyesírásban, És Más Nyelveknél Sem, Pl. A Német Nyelvben Is Csak A Főneveket Írják Nagybetűvel A Mondatokban.


Szóval, az url eleve gyanús, az oldal felépítése meg ezt támasztja alá, valamint ha van valami biztonsági szoftver az eszközödre telepítve, az beriaszthat rá vagy minimum figyelmeztet.


Remélem nem adtál meg bankkártya adatokat, ha igen, azonnal tiltsd le. Ha olyan email-el regisztráltál, amit használsz, öreg hiba, hogy lusta az ember különböző felületekhez különböző jelszót használni. Mindenhová egy, és nem kell sose gondolkodni. Kényelmes? Igen. Biztonságos? Nagyon nem. Ha ugyanazt a jelszót adtad meg, mint ami az emailhez alapból tartozik, azonnal változtasd meg, és minden olyan felületen is, ahol ezt a jelszót használtad. Minimum 12 karakter, kisbetű, nagybetű, szám, speciális karakter, nem szótári szó.


Nem valószínű, hogy bármit is csinálnának a google fiókoddal, insta, fb, tiktok fiókoddal, mert ezek inkább csak a bankkártya adatokra mennek, vagy simán csak a pénzedre, aztán kapsz érte egy hamisítványt, egy darab téglát, vagy még annyit se, elveszik és kész, a rendelést meg nem teljesítik semmilyen szinten. De jobb a biztonság, mivel nem megbízható az oldal, lehet az email/jelszó párost kezelő adatbázist eladják másnak.

aug. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!