Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A fürdőnadrágként használt...

A fürdőnadrágként használt bermuda alá vesztek alsónadrágot?

Figyelt kérdés
Neked milyen van? Mit használsz fürdőnadrágként? Link.

júl. 21. 19:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Dehogy veszek, mi a lókukinak?! Egyébként a napokban-hetekben kérdezte valaki szinte szó szerint ugyenezt.

Fürdőgatyának rendes rövidnadrágot hordok. A combom felső harmadáig ér. Nekem ez a legkényelmesebb. Ebben általában van hálós betét, tehát nem himbilimbizik benne a szerszám, meg kikukkantani se tud, ha leülök. A térdig, vádliig érő buggyos gatyában nem látom értemét a vízbe menni. Miért jó? A fecskéhez én meg túl szégyellős vagyok. Nem szeretem, ha méregetik, stírölik a szerszámomat. Ezért ez a rövidnadrág fazon az számomra, ami pont annyit takar, amennyit kell.

júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Gátlások.

Persze biztosan van valami háttere, ami legtöbbször a testképzavar szokott lenni, ami miatt a lehető legjobban takarni akarják magukat egyes emberek.

Magyarország népességének több mint a fele túlsúlyos, rossz nézni a rengeteg "hurkás" nőt és férfit a strandokon és az uszodákban.

A szüleimnek rengeteg fotóalbumjuk van, mert mindketten nagyon jó hobbi-fotósok voltak, akár profik is lehettek volna, ha úgy hozta volna az élet.

Nemrégiben ismét egy nagy adag régi fotókat tartalmazó albumokat pakoltam ki és vissza, amíg beszkenneltem a régi fotókat a digitalizált tárolásához.

Többségében balatoni, agárdi, Tisza-tavi, romániai, bulgáriai nyaralásokról, és magyarországi fürdőhelyeken készült fotók voltak a '80-as és '90-es évekből.

A legelső ami szembetűnő volt, hogy akkoriban milyen csinos lányok és nők voltak azokban a parányi bikiniben, és milyen kisportolt testű fiúk és férfiak az akkoriban nagyon népszerű Speedo és Arena úszógatyákban.

A szó legszorosabb értelmében úgy kellett nagyítással keresni a fotókon egy-egy túlsúlyos (nem kövér, vagy elhízott!) embert.

A mostani fürdőző tömegekről készült fotókon pedig éppen fordított a helyzet, már egy normális testalkatú embert is nehéz találni a fotókon, gyönyörű testű nőket és izmos testű férfiakat pedig még kevesebbet.

És 30-40 év alatt a viselt textilek is egyre nagyobbak lettek -a testeken megszaporodott hurkákkal egyenes arányban... LOL

júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

#12, ez azért erős sarkítás és túlzás. A 90-es években sem volt mindenki kigyúrt és nádszál vékony. Nagyanyám a 80-as években halt meg. Nincsenek nagyon emlékeim róla, csak képek. De kifejezetten erőteljesen túlsúlyos volt.

A 90-es években voltam gyerek, erre az időszakra már emlékszem. Anyám mindig fogyózott, apám fizikai dolgozó volt, ennek ellenére volt egy kis sörhasa. A 80-as években kötve hiszem, hogy mindenki Speedoban és Arenaban nyomult volna. Nyugati cuccokat nem igazán lehetett tömegesen kapni, legfeljebb aluljárókban itt-ott csempész cuccot. A 90-es években már lehetett volna kapni, csak akkor meg a többség átlag ember, nem igazán volt pénzügyileg eleresztve. Akkoriban jöttek be a vásárba nálunk a kíaniak. Külön soruk volt. Mindenki vitte a gyanga minőségü gagyit, mert nem voltunk hozzászokva és filléres dolog volt.

Visszatérve a 90-es években gyerekként én sem voltam annyira vékony. De suliban volt az osztályunkban több gyerek, akik még nálam is dagadtabbak voltak. Emlékszem az egyik lány olyan kövér volt, hoyg a túlsúly miatt kellett már 8-9 éves korában is vérnyomáscsökkentőt szednie.

Az idő megszépíti az emlékeket. Lehet hoyg manapság arányaiban több a dagi. Nem vezetek statisztikát. De az nem igaz, hogy a 80-as, 90-es években keresni keleltt őket. Akkor is voltak dagadtak.

Fürdőgatya tekintetében általános iskolában nálunk volt úszás. Ha jól emlkszem, akkor még mindenki fecskét fordott. Meg a strandokon is nagyrészt ez volt a divat. Gimnáziumba 97-től jártam. Ott is volt a sulinkban medence. Tesin sokszor úsztunk. Akkro már kezdtek bejönni ezeke a tapadós boxerszerű úszógatyák. Többen már ilyet hordtunk. A térdig érő bő gatyák, amit valóban borzalmasok, a 2000-es években terjedtek el. Én ilyet hála istennek azóta kevesebbet látok. Inkább a tapadós boxer, meg a valóban rövidgatya fazon többségében a jellemző.

Aki dagadt, hatalmas sörhasa van, vaskos combjai, ez talán jobban rejt. A fecske jobban kielemné a kövérséget. Így esztétikai szempontból én nem bánom, hoyg akinek előnytelen, azon nem kell bámulnom.

júl. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13

Én csak azt írtam le, amit megőrzött az utókor számára az a sokezernyi fotó.

Te pedig a saját tapasztalataidat osztottad meg, amiket a közvetlen környezetedben tapasztaltál.

Nem összehasonlítható a kettő már csak reprezentatíve sem.

júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Max hálós bermudát használok erre a célra, tehát nem

Plusz igazából csak nyaralás idején, napközben vagyok ilyenben, vízben ugyanis szerintem nem praktikus

júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A 80-as években egyébként mindenki fecske típusú úszónadrágot hordott, aki kövér volt, az is. És gyerekként mostani szemmel olyan falat rövidgatyát, shortot, ami tényleg rövid volt, és mai gyerek fel se merné venni. Nézzétek meg pl kismaszat es gezenguzok című filmet
júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Legszívesebben fecskében úszom és strandolok is. 20 éves vagyok és sportos testalkatom van, mégis a magyar strandokon megbámulnak ha fecskét veszek fel. Szóval ha nagyobb, frekventáltabb strandra megyünk, kénytelen-kelletlen "sima" rövidnadrágot veszek fel.
júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#17

Szintén jó testű sportoló srác vagyok, és engem nem igazán érdekel, hogy kinek tetszik vagy kinek nem, de én kizárólag csak speedo fazonú úszógatyában úszok az uszodában is, és a strandokon is csak olyanokat veszek fel.

Szépen, egyenletesen, és gyorsan barnulok.

Számomra nem opció strandon a hosszabb short, azt én utcára hordom, a futóshortjaim pedig rövidek és átlapoltak, betét nélküliek, a maximális szellőzés érdekében. Persze azok alá kell a szuszpenzor is.

júl. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%

"speedo fazonú úszógatyában úszok"

Az milyen? Fecske?

"olyan falat rövidgatyát, shortot, ami tényleg rövid volt, és mai gyerek fel se merné venni"

Én strandon pont olyat hordok. Épp a fenekem alá ér a szára. Kínából kellett rendelnem, mert itthon nem találok ilyet.

Utcára nem merek ilyet az előítéletek meg konvenciók miatt. De így is az átlagosnál rövidebbeket hordok. Pl van olyanom, ami épp csak combközépig ér. Már volt aki ezt is szóvá tette, hogy fiú létemre mennyire rövideket hordok. Én ezeket szeretem. Kényelmes. Legalább nem sülök meg bennük. A lábam is lebarnul, nem csak térdtől lefelé. Az hogy a vádliig, vagy legalább térdig érő a divat, az nem érdekel. Nem vagyok kövér, vagy extrém szőrös. Nem visszeresek a lábaim, nincs semmilyen testi hibám, amit takargatnom kellene. Akinek nem tetszik, nem néz rám.

júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A "fecske" egy nagyon régi elnevezése a sportos úszógatyának.

Onnan kapta a nevét, hogy a gatya fekete volt (legtöbbször), és elöl illetve hátul is egy-egy keskenyebb fehér csík futott végig deréktól az ülepig.

A Speedo cég készítette el legelőször a nylon alapú keskeny oldalszáras kontúr úszógatyákat az úszók számára, amik tartósak és gyorsan száradóak voltak, és csak a lényeget takarták elöl és hátul is. A Speedo cég már nem gyárt ilyen anyagból úszógatyákat, de a szintén ausztrál alapítású AussieBum cég még mindig gyártja licensz alapján.

Most már jóval modernebb anyagokat használnak, mint a lycra, microfiber, stb.

júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!