Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hány év után dobtok ki ruhát,...

Hány év után dobtok ki ruhát, cipőt?

Figyelt kérdés
Ha teljesen kimegy a divatból, vagy ha már bolyhos, szakadt? Vagy az még jó otthonra?

2023. szept. 28. 04:36
 1/9 anonim válasza:
100%

Ha már szakadt, vagy nagyon elhasználódik kidobom, vagy rongy lesz belőle.

Ha valami már nem divatos elteszem, mert volt már, hogy egy adott darab kb 5 év múlva újra divatba jött.

2023. szept. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor dobom ki, ha már elhasználódott. Cipőt akkor ha szétjön a ragasztás, kilyukad a talpa vagy bármelyik része, vagy hasonló.

Ruhákat is akkor ha kilyukadnak vagy nagyon szétnyúlnak. Ha foltos lesz vagy valami, akkor azt még egy ideig használom otthon, de ha már menthetetlen, akkor kuka.

2023. szept. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átlag 5-10 év között van, hogy egy ruhadarab csúnyává rongyolódik, addig hordom. Alsóneműnél és cipőknél ez sajnos gyakoribb, ott 1-3 év.
2023. szept. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
7 éves a cipőm, most kezd tönkremenni, sarkaltatva volt sokszor, belül mállik szét. Van vagy 50 pólóm, semmi bajuk, szoknyák. Irodai melóban semmise megy tönkre. Fotókat nézegettem, láttam, hogy a most gimis gyerek akkor ovis volt, amikor azt a szoknyát vettem. Képtelen vagyok kidobni, mert hátha kell.
2023. szept. 28. 07:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány új dolgokat veszek, annyit ajándékozok el a régiből. Kell egy határ 🙂
2023. szept. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%
Amikor szétmegy. Vannak 8-10 éves cuccaim és sajnos van amivel befürödtem és fél év után ki kellett dobni, mert cipőnél kettétört a talpa vagy ruhánál kikopott, elfoszlott.
2023. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen összefüggés nincs a korával, használtságával. Akkor dobok ki cuccokat, amikor már nem lehet becsukni a szekrényajtót. Ilyenkor kénytelen vagyok végiggondolni, mi az, amit valójában nem nagyon használok, és elvinni a ruhagyűjtő konténerbe. A legjobban bevált, kedvenc darabokat végszakadásig hordom, utána még 2-3-szor próbálom megvarrni, hátha még újabb hónapokat kibír...
2023. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem az évektől függ. Hanem ha elhasználódott! A divat meg egyáltalán nem érdekel. Bőven van olyan ruhám, cipőm, ami több mint 10 éve megvan.
2023. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem év függő. Van olyan ruhám ami már 5 éve megvan és még simán tudom hordani akár ha elmegyek itthonról. Igaz ritkán veszem fel, meg ritkán van mosva, vasalva, ezért bírja még.


De amiket sűrűbben hordok és szétmennek annyira hogy már nem jó semmire akkor kuka.


Vannak olyan ruháim amiket még itthon felszoktam venni, van olyan szoknyám amit utcára már fel nem vennék meg úgy kb sehova ha elmegyek, de itthon simán felveszem ha ahhoz van kedvem.

2023. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!