Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Тi mennyi ételt dobtok ki...

Тi mennyi ételt dobtok ki átlagosan egy év alatt?

Figyelt kérdés
Statisztikák szerint regeteg kilónyi ételt dobunk ki fejenként. Ugyanakkor én nem értem ez hogy jön ki, mert én úgy érzem, hogy nagyon kevés ételt dobok ki, pedig még kutyám sincs, akinek odaadhatnám a maradékot. Utoljára talán egy pár hónpja dobtam ki ételt, azt is csak mert beteg voltam és nem bírtam enni, és közben megromlott. Szóval nem értem, honnan jönnek ezek az őrületes számok hogy mennyit pazarolnak az emberek.

2022. máj. 5. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezekbe a statisztikákba beleveszik a vendéglátóipari hulladékot is.
2022. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
nem a maganemberek dobaljak ki azt a sok kajat hanem az aruhazak, ettermek meg minden olyan ceg, szervezet ahol etel megfordul. az hogy Marika neni havi 1x kidob ket peneszes kenyerszeletet, az semmi ahhoz kepest mennyi kaja megy a szemetben egyetlen teszkoban egyetlen nap (ilyen helyen dolgozok, tudom mirol beszelek)
2022. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mi nem dobunk ki semmit. A száraz kenyérből/zsemle/kifli morzsa lesz vagy fasirt. A főtt/sült ételmaradékot a macskák, vagy ha nekik nem kell akkor a tyúkok megeszik. A romlott ételeket is a tyúkok szokták megenni.
2022. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért vannak böven, akik sokat dobnak ki magánemberként is!

Itt ha olvasod, sokan föznek ipari adagokat naponta, de a másnapos ételt már nem eszik meg, sokan vannak, akik a minöségmegörzés dátumakor kidobják az adott élelmszert, aminek olyankor még semmi baja sincs, sokat lehet olvasni, hogy az anya föz valamit, a gyerek/férj meg nem eszi meg, ezért megy a kukába.

Emellett ebbe beleszámít az is, amikor valaki vesz pl. zöldségféléket, ami megromlik a hütöben, és ki lesz dobva - ez is ugyanúgy pazarlás, oda kellene figyelni jobban arra, mi van otthon és úgy tervezni az étrendet, hogy ezeket felhasználják hozzá.

2022. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmit. Menuterv alapján főzök, az alapján vásárolok be, semmi feleslegeset nem veszek
2022. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
#4 igen de ezeket nem lehet merni. foleg ha nincs is kulon zoldkuka, hanem minden megy a mindenes kukaba, lehetetlen megbecsulni hogy a lakossag mennyi etelt dob ki. ellentetben a szupermarketek pl, minden kidobasra itelt arun szkennelik a vonalkodot, tehat lehet merni, mennyi megy a szemetbe. nem tudom ettermekben hogy csinaljak, de biztos vagyok benne hogy ott is merik, hiszen tudni akarjak a vesztesegek merteket
2022. máj. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Kb fél kilót. Idén eddigegy tálka rizst sajnos, meg párszor az almából a rohadt részt. Semmi mást
2022. máj. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi az átlagnál többet sajnos. Nincsen se menüterv, se bevásárlási terv nagyon, hasraütésre megy a vásárlás/főzés. Ráadásul többen válogatósak vagyunk, van olyan családtag aki betegség miatt nem ehet akármit, szóval egy nem eszik mindenből mindenki, így azért nehezebb számolni. A hűtőben meg a spejzban is jellemzően elég sok tartalék van, konzervek, befőttek, mindenféle alapanyag, így hát fejben nem lehet számon tartani hogy mi mikor jár le.
2022. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as miért nem abból főzzük, ami már otthon van? Egyébként a rend és átláthatóság sokat segítene ezen. Mindent kipakolni az asztalra, földre, majd rendszerezve visszapakolni. A legközelebbi vásárlásnál pedig mindennek lesz helye. Ami korábban jár le, azt előre rakni a polcon.
2022. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont a közelmúltban olvastam egy statisztikát, mondjuk Svájcból, mert ott élek, de rendesen ledöbbentem. Azt írta, hogy a kajakidobásért nagyjából 50%-ban a háztartások felelnek, és ez háztartásonként tényleg majdnem 10 kiló kaja évente (8 vagy 9 kilót írt, nem emlékszem pontosan).

Sajnos velem is előfordult már, hogy a joghurt elbújt a hűtőben, aztán csak hetek múlva találtam meg, de ez a 10 kiló rengeteg. Hogy lehet így élni? És ha belegondolok, hogy részemről max., nagyon max. 1 kiló kaját dobok ki évente, akkor van olyan háztartás, ahol tényleg 20 kiló megy a kukába.

Vagy azt is beleszámolják, ha mondjuk vastagon hámozom a krumplit? Meg az almacsutkát?

2022. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!