Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért követik ennyien a divatot?

Miért követik ennyien a divatot?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy mi a divat lényege, nyilván nagy haszon bizonyos gyártóknak, stb...

Azt viszont nem értem, hogy elég nagy tömegek miért akarnak megfelelni ezeknek?

És miért zavarja őket, hogyha valaki "nem divatosan öltözködik"?


Nincsen bennük semmi hiányérzet évről évre, hogy akár több évtizeden keresztül mindig próbáltak aktuálisak lenni, aztán mire megvették a következő ruhadarabot, már keresték is mi lesz 1 hónap múlva a következő divat, nehogy lemaradjanak a következő nagy hullámról aminek ugyanúgy nem lesz semmi értelme?

Nem zavarja őket, hogy a társadalom és a piac elvárásait elégítették/elégítik ki és nem lehetnek önmaguk. Folyamatosan egy szerepben élnek, amit nem tudnak levetni magukról?

És hogy az emberek nagy része úgy sem veszi észre hogy milyen divatosan öltözködik pl az utcán, mert 10 méteres körzetben van még 3 ember, aki ugyanazt viseli, tehát sikerült elvegyülni, amire egy sima farmer+poló is tökéletes lenne.

Arról nem is beszélve, hogy bizonyos divatmárkákat nagyon meg kell fizetni(pl Louise Vouitton), de ha nem is a márka, az aktuális divat sokat dob az árukon.

Persze aki úgy gondolja illik rá a leírás, nyugottan írja át fejben E/2-be a mondatokat :)

Természetesen nem csak az öltözködésre gondolok (szoli,műmosoly,gazdagság látszata,idétlen szemöldök), meg még van rengeteg dolog, ez csak pár ellenérv és csak pár példa.



2021. nov. 10. 02:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
90%
A többség sztem nem akar kimondottan divatosan öltözködni, hanem szimplán csak nem akar se pénzből, se időből túl sokat a ruhavásárlásra áldozni, így bemegy a legelső fast fashion boltba, ami nyilván divatos ruhákkal van tele. Így emberünk is divatosan fog kinézni, pedig semmi tudatosság nem volt benne.
2021. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!