Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért követik ennyien a divatot?

Miért követik ennyien a divatot?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy mi a divat lényege, nyilván nagy haszon bizonyos gyártóknak, stb...

Azt viszont nem értem, hogy elég nagy tömegek miért akarnak megfelelni ezeknek?

És miért zavarja őket, hogyha valaki "nem divatosan öltözködik"?


Nincsen bennük semmi hiányérzet évről évre, hogy akár több évtizeden keresztül mindig próbáltak aktuálisak lenni, aztán mire megvették a következő ruhadarabot, már keresték is mi lesz 1 hónap múlva a következő divat, nehogy lemaradjanak a következő nagy hullámról aminek ugyanúgy nem lesz semmi értelme?

Nem zavarja őket, hogy a társadalom és a piac elvárásait elégítették/elégítik ki és nem lehetnek önmaguk. Folyamatosan egy szerepben élnek, amit nem tudnak levetni magukról?

És hogy az emberek nagy része úgy sem veszi észre hogy milyen divatosan öltözködik pl az utcán, mert 10 méteres körzetben van még 3 ember, aki ugyanazt viseli, tehát sikerült elvegyülni, amire egy sima farmer+poló is tökéletes lenne.

Arról nem is beszélve, hogy bizonyos divatmárkákat nagyon meg kell fizetni(pl Louise Vouitton), de ha nem is a márka, az aktuális divat sokat dob az árukon.

Persze aki úgy gondolja illik rá a leírás, nyugottan írja át fejben E/2-be a mondatokat :)

Természetesen nem csak az öltözködésre gondolok (szoli,műmosoly,gazdagság látszata,idétlen szemöldök), meg még van rengeteg dolog, ez csak pár ellenérv és csak pár példa.



2021. nov. 10. 02:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sokan félreértettetek. Azzal semmi gondom, ha valaki egy divatos ruhát vásárol, ami egyébként TETSZIK NEKI.

Inkább abban látom a problémát, amikor valaki csak azért vásárol ruhát, mert az "trendi" és folyamatosan cseréli a ruhatarát az aktuális divat szerint.

2021. nov. 10. 11:27
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

OFF, de amugy en soha nem ismertem olyat, aki tenyleg fogta es lecserelte minden szezonban az elozo szezonban divatos ruhait, na az mar szerintem is oruletes. Aztan lehet csak en vagyok mar oreg 24 evesen, legalabbis az en ismeretsegi koromben soha nem volt ilyen ember, aki divat koveto lett volna, raadasul ennyire. Szerintem kicsit szelsosegesen latod ezt a helyzetet, raadasul ugyanolyan csunya dolog valakit elitelni, mert divatot kovet, mint azert, mert turizik es vintage modon oltozkodik.


En sem kovetem a divatot, egyszeruen, ami tetszik, azt veszem meg es kombinalom egymassal, kit erdekel, mikor volt divat es ki szerint ronda meg elavult? Nekem tetszik, funkciojat ellatja, innentol pont.

Ez igy mukodik, mindigis igy mukodott, csak a mai modern technika es gyors terjeszkedesnek koszonhetoen mar kepesek nem csak evente, de ket hetente is kollekciot cserelni. Elhiheted, nekem is az eszem megall, amikor a H&M hetente-kethetente bombaz az uj kollekcioinak reklamjaival e-mail-ben. Vegyesen vasarolok, turizok is nagyon sokat es H&M-ezek is. Egyelore en ezt engedem meg magamnak es nem erdekel mennyire szamit gaznak turizni vagy fast fashion boltokba jarni, a ket veglet kozott vagyok.


Engem inkabb az zavar, hogy most tenyleg a derekig, vagy csak afole ero felsok a divatosak, nem talalok normalisat, amit be tudok turni a nadragomba. Multkor rendeltem vagy 6 felsot szerencsere csak akciosan, na ebbol 3 kapasbol hasznalhatatlan telen. Konkretan annyira rovidek, hogy ha van egy atlag meretu melled es megemeled a kezed, ki fog kacsintani a felso alol a cicko. Visszakuldeni meg nem eri meg, mert a szallitas 990, a harom felso egyutt meg nem teszi ki a 3500 forintot sem. Inkabb majd elhasznalom oket valahogy, trikoval alatta, vagy mennek szexizos ruhanak a parom oromere, ugyis kivillant mindent, ha nincs alatta semmi xd Az idei nadrag kinalat viszont tetszik, nekem ez a felig laza magas dereku mom jeans fazon nagyon bejon es meg jol is all az amugy molett testalkatomon. Pont ott feszul, ahol kell, pont ott laza, ahol kell, hogy harmoniaban legyen. Es telen meg egy legging is befer ala. Van jo oldala is a gyors keszletcserenek, hiszen ha valaki tenyleg minden aktualis darabtol irtozik, akkor nem kell sokat varnia, mire cserelodik az arukeszlet. Egyebkent peldaul az Orsay-ban lehet felnottesebb ruhakat kapni, ott nem jellemzo a dereknal felbevagott, mittudomen milyen zold-fekete festekpacas pulcsi, elvarratlan vegekkel. Dragabb, de szerintem minosegibb is, mint a tobbi.

2021. nov. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az onuralmat emlitette valaki korabban es hogy erre nevel minket a tarsadalom. Ebben ott az igazsag. A fodraszom amugy dokumentumfilmeket nezett arrol, hogy kik keszitik, milyen berrel, milyen korulmenyek kozott ezeket a ruhakat es azota csakis azt veszi ujonnan, amit muszaj, mert mashol nem lehet beszerezni, illetve nem higienikus beszerezni (pl. fehernemu, zokni), amugy minosegi turikban vasarol. En megertem ot is. Ha mindenki turizna amugy a vilagon, az is hozna elobb-utobb valami problemat magaval, en hiszek abban, hogy valahogyan lehetne egyensuly a ketto kozott, csak hat nem lehet mindenkit a vilagon rakenyszeriteni, hogy vagy draga ruhat vegyen ujonnan, vagy turisat olcson. Van, aki undorodik a turis ruhaktol, en ezt is megertem, illetve az is igaz, hogy ott is ki lehet fogni olyat, amirol otthon derul ki, hogy peldaul kemenyen ereszti a szinet es ot mosas utan mar ugy nez ki, hogy ha kiulnel benne koldulni, kapnal is aprot. Ideje sincs az embereknek erre, a second hand vasarlashoz kva nagy turelem kell, foleg ha az egesz csaladnak kell bevasarolni. En imadom a turit, de elfogadom, ha valaki utalja. A regi es amugy hibatlan ruhaimat 500 forintos darabaron sem akarjak elvinni, mert ennyiert siman lehet felsoket kapni egy hatalmas keszletkisopres alatt ujonnan, vagy inkabb hozzacsapjak azt a par szaz forintot darabonkent, hogy ujat vegyenek. Darabonkent meg nekem sincs idom mindenkit sorban fogadni a lakasomon, rohangalni sem fogok egesz nap a vasarlok utan 500 forintert, ugy, hogy lehet el sem jon. Ha pedig kiszabok egy minimum szamot, hogy mennyiert vagyok hajlando rohangalni, akkor meg nem kell meg alkudoznak. Multkor az emberi hajbol keszult derekig ero pothajamat valaki 15-ert akarta elvinni es nagy lelkuen megjegyezte, hogy akkor o allja a postat. Kirohogtem.


Szemely szerint egyebkent engem nem erdekel es sosem erdekelt a fogyasztoi tarsadalom nyomasa. En harom honappal ezelott azt sem tudtam, hogy letezik forro levegos fritoz, pedig ez tenyleg erdekel, mert en undorodom a tocsogo olajtol, viszont neha szivesen sutnek rantott hust. Nemreg ertesultem arrol, hogy megint divat az osszecsukhato telefon, csak eppen erintos kivitelben. Sosem ragadja meg a figyelmem semmilyen oriasplakat, promocios level, reklam standok, semmi, csak ami valoban erdekel is es ugy erzem, jol jonne egy. Pedig edesanyamat is bekapta ez a gepszij, volt amikor evente cserelte az amugy tokeletesen mukodo telefonjat olyanokra, amiknek az erossegeit nem is tudta kihasznalni. Amikor engem kerdezett milyet szeretnek, mondtam, hogy olyat, ami szepen nez ki es jo a kameraja, mert szeretek lefenykepezni dolgokat, mereg draga fenykepezogeppel meg nem akarok rohangalni 0-24-ben, na meg ha mar haldoklik a regi telefonom, akkor nyilvan nem kamerat fogok kerni, hanem osszekotom a kellemeset a hasznossal illetve probalom a tartossal is. Ehelyett egyebkent en inkabb az elmenyekre koltenek szivesen temerdek penzeket. Arra, hogy eljek. Utazzak, vilagot lassak, kulturakat ismerjek meg, hetvegente osszeroffenjek a barataimmal, kiprobaljunk uj dolgokat a parommal, stb. Csak hat nem engedhetem meg magamnak. Ha belegondolsz, ez is a fogyasztoi tarsadalom resze, hiszen mindig kitalalnak valami uj oruletet szolgaltatasok kapcsan is. Milyen rohadt draga valami uj trendi elmenyt kiprobalni, aztan a dolgozokat meg szarul fizetik meg ott is. A csapostol is elvarjak, hogy a seggedet is kinyalja, akkor is, ha bunko vagy, kozben meg van, aki heti 5 ejszakat lehuz ilyen 1000 forintos oraberert.


Biztosan vannak emberek, akiket hasonloan hidegen hagy, hogy mindenrol mindig kepben legyenek, de azt vallom, hogy valami "maniaja" mindenkinek van. Erre pedig kolteni kell es ha jon valami ujdonsag, nyilvan ki szeretned probalni, ha felkelti a figyelmedet. Gondoljunk bele, milyen halal unalmas az, ha semmit nem csinalsz. Egyszeruen lehetetlen lenne igy elni, az ember egy kivancsi, kreativ termeszet, ugyis feltalalja magat valahogy. Ha tartozni akarsz valahova, akkor marpedig elobb-utobb koltened kell normalis uj ruhara, hobbira, buszjegyre, benzinre, stb. kulonben kirekesztenek, amiert sosem veszel reszt semmiben.


Bocsi a litaniaert, kicsit tulmentek a gondolataim az eredeti kerdesen :D

2021. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom nekem kifejezetten rossz érzés, amikor elronygyolódik egy kedvenc darabom, de kiment a divatból, szal nem tudok újat venni.
2021. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az a visszatetsző és visszataszító egyben, hogy az influenszerke ribik egy adott idényben összevásárolják az összes aktuálisan nyomatott majomságot, csak azért, mert “ez a divat”, pár hónap múlva meg “gardróbszelektálás” keretében kidobják az összeset, arra hivatkozva, hogy “ez már lecsengett”, és csak pár egyszerű “bézik, komfi” cuccot hagynak a szekrényükben.

Ja… és rá pár hétre már a környezet- és állatvédelemről papolnak…. aztán kezdődik a gyűjtögetés előröl.

Ez a baromság a divatban, és rettentően rossz példa, hogy egy mai fiatal felmegy az internetre, és azt látja, hogy a “menő” barbik ezt csinálják.

A divat megvetet veled egy csomó olyan dolgot, amiért te is jól tudod, hogy soha nem adnál ki pénzt, ha nem lenne az arcodba tolva.

Lásd a rém rusnya halászkalapot, amiben minden tizenéves flangál most. Ha 3-5 éve ajánlgatta volna nekik az anyukájuk, biztosan lefikázták volna, mert a Jenner akárkik soha nem hordanának ilyen csiricsáré rusnyaságokat amiben minden homo sapiensnek bilifeje van. Erre tessék: körbejárt a celebeknél, és máris boldog-boldogtalan ebben parádézik.


Engem ez a veszély nem fenyeget, ez az egész nem érdekel akaratlanul is a képembe tolják). Szerintem eléggé egyedi ruhadarabjaim vannak. Csak azt vagyok hajlandó megvenni, ami tényleg tetszik és kifogástalanul áll rajtam, és ebben max. a kedvenc rocksztárjaim lehetnének a véleményvezéreim 😂.

2021. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
17%
Nekem olyan ruhataram van ami évek óta megállja a helyét. A pulóvereim többsége nem 10 ezer forintos hanem 100 ezer, telikabatjaim 150-300.000 forintba kerülnek. De soha nem fázom egyikbe se mert ezekbe van anyag és melegítenek kellően. A teli cipőim 60-120.000 forint egy pár. Aki pár ezeret vár csodát az nagyon el van tévedve. Az ilyen plázaboltokban nem lehet minőségi ruhát kapni csak ilyen divatos muanyag rongyokat.
2021. nov. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
#16 a százezres kabátjaid 90% hogy ugyanarról a gyártósorról jöttek le, mint a szerinted gagyi 15 ezresek, csak rányomtak egy logót és ettől hirtelen +80 ezerbe kerülnek
2021. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
21%
Biztosan nem. Már csak az anyag se azonos azokkal a 15 ezresekkel amikről írsz. Gyapjúkabátjaim vannak, olasz és német márkák darabjai. Luisa Cerano, Riani, Marc Cain, Falconeri, Maxco. Lehet hogy rossz egyeseknek ezt olvasni, de vannak 200 és 300 ezres kabátok. Persze ezek nem azonosak azokkal amelyeket a Zara és a Mango árusít.
2021. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is az ár 75%-a a márkanév. Hidd el, hogy nem a gyapjú kerül ennyibe.
2021. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

18: azert van atmenet a gagyi muanyag rongykabat meg a 300ezres sznob markas kabat kozott. egyebkent a zara es mango is arul gyapjukabatokat es ott is ki lehet fogni jo minosegu darabokat. nekem vannak 5-6 eves kabatjaim, amik ugyanugy neznek ki, mint mikor megvettem oket.

azert ne csinaljunk mar ugy, mintha felmillios keret alatt nem lehetne normalis minosegu, igenyes ruhakba feloltozni.

2021. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!