Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért követik ennyien a divatot?

Miért követik ennyien a divatot?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy mi a divat lényege, nyilván nagy haszon bizonyos gyártóknak, stb...

Azt viszont nem értem, hogy elég nagy tömegek miért akarnak megfelelni ezeknek?

És miért zavarja őket, hogyha valaki "nem divatosan öltözködik"?


Nincsen bennük semmi hiányérzet évről évre, hogy akár több évtizeden keresztül mindig próbáltak aktuálisak lenni, aztán mire megvették a következő ruhadarabot, már keresték is mi lesz 1 hónap múlva a következő divat, nehogy lemaradjanak a következő nagy hullámról aminek ugyanúgy nem lesz semmi értelme?

Nem zavarja őket, hogy a társadalom és a piac elvárásait elégítették/elégítik ki és nem lehetnek önmaguk. Folyamatosan egy szerepben élnek, amit nem tudnak levetni magukról?

És hogy az emberek nagy része úgy sem veszi észre hogy milyen divatosan öltözködik pl az utcán, mert 10 méteres körzetben van még 3 ember, aki ugyanazt viseli, tehát sikerült elvegyülni, amire egy sima farmer+poló is tökéletes lenne.

Arról nem is beszélve, hogy bizonyos divatmárkákat nagyon meg kell fizetni(pl Louise Vouitton), de ha nem is a márka, az aktuális divat sokat dob az árukon.

Persze aki úgy gondolja illik rá a leírás, nyugottan írja át fejben E/2-be a mondatokat :)

Természetesen nem csak az öltözködésre gondolok (szoli,műmosoly,gazdagság látszata,idétlen szemöldök), meg még van rengeteg dolog, ez csak pár ellenérv és csak pár példa.



2021. nov. 10. 02:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Mer egyiség wok tűle! Ezé kell a egyéni Nájki Erforsz egy, mer csak nekem van, meg ezé köll a Ngayalmástelefon. Ja, meg a Réjbenpilóta, de hamis, mert az pont olyan 200-é, mint a sok majomnak az 50rugósa, csak ez kínai, a meg olaszos. Éted? >:)
2021. nov. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Lehet én vagyok elmaradott, vagy talán unalmas vagy hívjatok aminek akartok, de többnyire sima fehér felsőt hordok és kényelmes fekete farmert. Ehhez egy sportos fekete vagy fehér cipő persze fehér zoknival és szia. A legdivatosabb kiegészítőm talán a karórám. Minden amit hordok kifejezetten csakis egyszínű lehet mindenféle felesleges csicsaság nélkül. Szeretek egyszerű és kiszámítható lenni. Nálam ennyiben merül ki az "én divatom".
2021. nov. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

Engem csak az zavar ebben az egészben, hogy már lassan sehol nem tudok magamnak ruhát venni, mert csak ezekre a majmoknak érhető el minden.

Bemész valahova felnőtt, de még nem korosodó nőként. Van haspóló, bokavigyor nadrág, vékony top, mesefigurás póló, csöcsvillantó felső, szakadt farmer, üknagyanyánk korabeli mintájú felsők és hozzá 40es mérettől induló blúznak becézett zsákok. Sima normál 36-os méretben nincs blúz, nincs hosszított kötött pulóver a cicanacikhoz. A festékek összeborultak. Semmi nem normál színű, hanem mintha ödönke keverte volna az oviban! :D

1 dolog, hogy divat, de hogy csak azt lehessen venni?? A 40 évvel ezelőtti franciában kiröhögött ruhákat idehozzák tonna számra. Télen nem kapok csak vékony gépi kötött pulcsit? A kabátok papír vékonyak. Álljon már egy ilyen -20fokban 40 percet a hófúvásban munkába menet a vonatra várva! Vagy csak egy sima szeles napon télen. A 6 centi vastag pufikabátban és a bundás nadrágban ellilulva értem haza, ezek meg kiteszik téli kabátnak a nyári dzsekit.. :D

És akkor még a minőséget nem is említettem.. gyárilag nyúlott, fakult, lyukas cuccok..

Erről kellene leszokni, hogy a balkánnak és afrikának szánt szemetet elfogadjuk! Lehetne újra normális ruha!

29N

2021. nov. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Csak úgy elárulom hogy a fastfashion máshol is ilyen minőség. Nem az afrikának szánt szar meg balkáni szemét. Pont azért gyártják ilyenre hogy hamar elhasználódjon és vehesse az ember az éppen aktuális divatnak megfelelő újat. Puszta marketing.

De akinek erre van igénye az vessen magára. Lehet találni jó minőségű cuccokat kiskereskedőknél vagy másod kézből esetleg az online vásárterekben. Csak szemfülesnek kell lenni.


Nagyon nem vagyok a mainstream divat mellet. Szinte az összes cuccom alternatív szubkultúrákhoz köthető külföldi shopokból van vagy turis, esetleg varró nővel varratott.

Viszont azt is megértem hogy miért követi valaki a mainstream divatot. Biztonsagot nyújt viszont megvan a valahova tartozás és a felkészültség aktualítás érzete. Ugyan akkor biztonságos keretek között lehetőséget nyújt az önkifejezésre is. Valamint a társadalmi státusz stabilitásának illúzióját is adhatja.

Aki az éppen aktuális divatot követi az meg spórol magának egy önismereti elmélyülést és reális testkép kialakítást mivel nem feltétlen azt veszi meg ami a legjobban áll hanem azt a darabot ami népszerű és elfogadott. Másrészt a mainstream divat ma már rengeteg mindent magába olvasztott a punk esztátikától kezdve a luxusnak tűnő elit elemekig, szóval egy hibrid szintetizált massza az egész ami szinte bárki ízlését képes kiszolgálni csak éppen egy picit ki üresedet és személytelen emiatt.

2021. nov. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

en meg azt nem ertem, miert van az demonizalva, aki bevallottan koveti a divatot, szeret oltozkodni es vasarolni, jol kinezni. ugy csinalnak az emberek, mintha ez az ordogtol valo lenne es csak uresfeju, buta plazamacak hobbija lenne.


termeszetesen van az a reteg, akinek CSAK ebbol all az elete es tenyleg 2 havonta lecsereli a ruhatarat, egyetlen szabadidos tevekenysege pedig a plazaban logas meg a shopping. ez tenyleg gaz, de ez egy szelsoseges eset mar szerintem.


en valamennyire kovetem a divatot, szeretek kepben lenni a boltok kinalataval, erdekel, hogy kulfoldon hogyan oltozkodnek, kovetem a stilusos embereket, szeretek vasarolni, oltozkodni, jol kinezni. ennek ellenere nem ebbol all az eletem, nem nezem le azt, akit nem erdekel a divat es nem veszek meg minden baromsagot csak azert, mert epp trendi. inkabb stilusos vagyok/szeretnek lenni, mint ‘trendi’ tehat probalok orok es jo minosegu darabokat venni, de ha valami epp aktualisan divatos es jol nez ki es jol is all, akkor siman megveszem. nem tudom, ez egyeseknek miert faj.


nincsen se mukoromom, se muszempillam, szoliba se jarok, egy kilo smink sincs a fejemen es nem azert oltozkodom, hogy huu de egyedi legyek. ezek sztereotipiak. egyebkent is ez inkabb a magyar aluljaros ‘divat’ jellemzoje, nyugaton mar messze nem az ilyen sargara szolizott, agyig sminkelt hidrogenszoke haju nok a divatosak, akik felveszik a baromi nagy guccsi feliratu polot meg ovet. en inkabb a skandinav-minimalista vonalat kovetem, nem ezt a magyar zs kategorias celebeken latott bazari ‘divatot’ ahol izles, stilus 0.


szerintem a legtobb no szeret igenyes lenni, adni magara, erdekli az oltozkodes. kb minden baratnomet erdekli az oltozkodes, de egyikunk sem uresfeju plazapitsa, akinek ekorul forog az elete. nekem a masik veglet ugyanugy fura, akit nokent semennyire sem erdekel, hogy nez ki, mit vesz fel, csak magaradobja, ami epp tiszta es kesz, nem erdekli, passzol-e a felso az alsohoz, jol all-e neki stb. nem nezem le, de nekem ez a fura, en abban nottem fel es tobbnyire olyan kozegben is mozgok, ahol az embereket erdekli az igenyes kinezet, csinos oltozkodes, ami nem keverendo ossze az eszetlen trendmajmolassal.

2021. nov. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
3: mert rossz helyeken nezelodsz. az ilyen olcso, tiniknek szanz fast fashion tenyleg ilyen, amit irsz, de nem csak ezek a boltok leteznek. a normalis lelohelyekhez kicsit tobbet kell kutakodni, nezelodni es bizony a melyebben a zsebedbe kell nyulni, mert 2000ert nem fogsz jo szabasu, igenyes anyagu, minosegi bluzt kapni.
2021. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Konkrétan senkinek sem sikerült a kérdésre válaszolni.

Talán azért követik ennyire a divatot mert fogyasztói társadalomban élünk, az embereket már egészen gyerekkoruktól arra nevelik, hogy fogyasszanak, vásároljanak. Így működik továbbra is a gazdaság. Benne van a szándékos elavultság, hogy a termékek nem túl minőségiek, és lehet venni a következőt (mind technikai, háztartási és ruházati termékek piacán). A reklámok is ezt sugallják, van újabb, vedd meg és boldog leszel, ha már unod a régit dobd el, és vegyél újat (ez működik a párkapcsolatok terén is sajnos), semmit nem kell megjavítani mert van új a piacon. Az egész életünket ez teszi ki, és nagyon nehéz belőle szabadulni. Alapos önismeret nem elég, önfegyelem is szüksége, és itt bukik el sok ember. Nem lehet önfegyelmet gyakorolni, ha közben állandóan látod a roskadozó kínálatot akármerre is mész, talán ha kiköltözöl a civilizációból.

2021. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Amióta ennyire elterjedt a közösségi média, szerintem több embert érdekel, mit vesz fel, illetve tény, hogy a youtube meg influenszerek rendesen odab-sztak a fogyasztói társadalomnak olyan szempontból, hogy sok ember hajlamos gondolkodás nélkül megvenni azt, amit xy mond, hogy jó.

De szerintem butaság a fast fashion okolni, vagy szégyeníteni az embereket, amiért pl. H&M-ben vásárolnak, mikor nagyon sok embernek egyszerűen az a leghozzáférhetőbb lehetőség akár ár, akár elérhetőség szempontjából, itt a probléma inkább az, hogy nagyon sok ember hetente/kéthetente vásárol olyan ruhadarabokat, amiket felvesznek 2-3-szor aztán meg dobják ki (vagy mert rossz minőségű, de főleg azért is, mert a fogyasztói társadalom a folyamatos vásárlásra ösztönöz, gondoljunk bele a haul/mit vettem youtube vagy tiktok videókra mert a kuponkódokra, amikkel az ember hajlamosabb vásárolni).


Egyébként az öltözködés meg szerintem a legtöbb embernek fontos, teljesen normáis az, hogy valaki szeretne esztétikusan megjelenni, és hát sok ember ezt azzal azonosítja, hogy a legújabb trendeket aggatja magára, mert mindenhol ezt látja, megjegyzem, azért mert valaki szeret vásárolni sem kell feltétlen le üresfejűzni vagy plázap-csázni, mert mindenkinek más az értékrendje, meg más a fontos nekik, csak azért, mert valaki szeret vásárolni, még nem kell utálni valakit :D

Azzal se értek egyet, hogy nekünk egyénként mások öltözködését kéne bármilyen szinten minősíteni (nem illenek össze a ruhadarabjai, ízléstelen stb.), mert őszintén szólva senkit nem érdekel :D

2021. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Sunshinedoll ***** válasza:
96%

A 7-es válaszoló igazat írt, nem tudod kivonni magad a társadalomból.

Tipikusan gyönyörű példa az, mikor valaki kritizálja a fogyasztói társadalmat és akkor valaki nagy bölcsen megjegyzi, hogy és a kezedben lévő okos telefon? Amit gyeekek bányásznak ki?

Hát igen bmeg, de a mai világban ha szeretnék kapcsolatot tartani akár a családommal, akár mondjuk munkahelyet szeretnék vagy mondjuk BÁRKIT elérni, ahhoz kell bizony a mobiltelefon, ahhoz, hogy értesüljek a számomra fontos infókról, ahhoz kell wi-fi, meg ey e-mail cím, szóval persze, megcsinálhatom, hogy nincs okos telefonom, cserébe akkor mondjuk van másik 3 eszközöm (egy asztali gép, egy vezetékes telefon meg egy televízió) és akkor minden sokkal lassabban jut el hozzám.

A fast fashionnel is így van, hogy mindenki tudja, hogy sz-r, de egy kisvárosban, ahol az egyetlen viszonylag stílusos ruhákat olcsón áruló bolt pont egy fast fashion, akkor oda megy az ember vásárolni, mert az elérhető.

Az oka, pedig ennek egyszerűen az, hogy mindenhonnan ez folyik, hogy vedd meg ezt vagy azt. Gyerekjáték reklámok youtube videók előtt, veri magát a gyerek, hogy neki ez vagy az kell (én időmben is voltak ilyen reklámok, csak akkor még a tévében). Kedvenc influenszerük egy hónapban már a harmadik ruhaszerzeményeit mutatja be (csak azt nem veszi figyelembe senki, hogy sokszor ezek csak egy-egy fotó erejéig kapnak meg egy ruhát, nem feltétlen tartják meg).


Ez a többet kell kutakodni a morálisan elfogadható ruhák után f-szság is.

No offense, én bármennyire is tisztában vagyok azzal, hogy a fast fashion sz-r, nem nagyon tud meghatni, mert egyszerűen se pénzem, se időm nincs arra, hogy mindig a fenntartható vagy a másodkézben beszerezhető cuccokat vegyem meg. Sok próbát tettem már turkálókkal, de én nem vagyok hajlandó órákig túrni, de 5 ezret se vagyok hajlandó kiadni egy fenntartható márkájú nadrágért, így ha ruhadarabra van süzkségem, akkor bizony van, hogy fast fashion veszek.

Rengeteg cuccom van barátnőktől, tesómtól, akár turkálóból is, de a ruháim többsége fast fashion és én mondjuk emiatt nem fogom sz-rul érezni magam, mikor vannak olyan darabjaim, amik 10 éve megvannak. Nem veszek agyatlanul havonta új ruhát, csak ha szükségem van valamire, de abszolút irreálisnak tartom azt, hogy keresztre feszítsünk embereket, mert fast fashion dolgokat vásárol.

Ez olyan, mint azért keresztre feszíteni valakit, mert nem eszik húsmentesen egész életében (:


De mondjuk nem értem, miért lenne morálisabb felsőbbrendűbb az, akit ugyanúgy érdekel az öltözködés, de nem gucciban van, hanem mondjuk ACNE studiosban :DDD

2021. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Sunshinedoll ***** válasza:
50 ezret*
2021. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!