Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Középiskolába elfogadható ha...

Középiskolába elfogadható ha valakinek eléggé egyedi a stílusa? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Idén megyek tovább középiskolába, eleinte úgy volt, hogy művészetibe megyek, ahol nem lett volna nagy gond a stílusommal (már a felvételin láttam olyan stílusu lányokat) de végül nem sikerült bejutnom, szóval egy informatikai technikumba fogok járni (Esztergomba, névszerint Bottyán János technikum).

Általános iskolába eséllyem sem volt a saját stílusomat kimutatni, mindenki megszokta hogy van rajtam egy egyszínü póló és egy gatya, "stílustalan" voltam/vagyok. Ezért elhatároztam, hogy középiskolába önmagam leszek. Leginkább ilyen animésebb, vagy aranyosabb "kawaii-bb" , vagy gotikusabb, fekete-piros pulcsikat hordanék, és hozzájuk szoknyát, mindig is szerettem szoknyát hordani, habár az alakomhoz épp nem annyira íllik, hisz telt karcsú vagyok, de nem annyira vészes. Tudomásom szerint magyarországon amúgy sem annyira elterjedt az anime meg az ilyen dolgok, és attól félek hogyha egy mondhatni "átlagos" Középiskolába megyek, mindenki nagyot fog nézni. Sok helyen "elítélik" Az ilyen stílusú lányokat? Baj lenne ha szoknyába mennék? (Habár vennék alá vastag harisnyát mert nem a magam mutogatása lenne a célom) Itt van pár példa ilyen öltözékre:


[link]

[link]

[link]

[link]


Minden választ köszönök szépen, nagy segítség lenne mind! :)



2021. márc. 14. 17:41
A kérdező szavazást indított:
Elfogadják az egyediséget.
Van pár itélkező ember, de nem kell félni. :)
Pár helyen igen, pár helyen nem.
Ritka eset ha elfogadják.
Ne is próbálkozz vele.. :(
56 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a házirend külön kitér arra, hogy csak a kvrvás öltözködésbe szólhatnak bele a tanárok. (Nyilván nem így van leírva, de ez a lényeg.) Amit itt leírtál, az közel sem extrém, tipikus tini "korszak".
2021. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Merj Önmagad lenni, és előbb utóbb el fognak fogadni.
2021. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem senki sem fogja rosszallni, légy önmagad és magabiztos :) az én környezetemben kimondottan sokan öltöznek úgy, mint te, és még dicsérni is szoktuk őket.
2021. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tini korban normális az úgymond extrémebb öltözködés, mint az önkifejezés eszköze! Hajrá!
2021. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Leggingsszel vagy harisnyával teljesen jó ez a szoknya. :) Anno a mi giminkben is azoknak szóltak, akik mindent kipakoltak, illetve az élénk hajszín (tűzpiros, kék) se maradt olykor szó nélkül. Ez mondjuk 15 éve volt, azóta biztos sokminden változott ezen a téren.

Kb. 5 évvel ezelőtt, nyáron diákként dolgoztam olyan helyen, ahol konkrétan előírták, hogy a lányoknak a válla/térde nem látszódhat ki, bezzeg ha a fiúk izompólóban jöttek, azért nem szóltak. Az csak hab volt a tortán, hogy ez egy telefonos munka volt, ahol nem is találkoztunk ügyfelekkel, egy zárt térben voltunk összezsúfolva kis boxokban :D

2021. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtató ezt olvasni! ^^
2021. márc. 14. 18:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, és ne félj, ezekben a ruhadarabokban nincs semmi kivetnivaló, hétköznap is hordhatóak, sőt, jelenleg még divatosak is a hozzád hasonló korúak körében.

Én “a kis furiként” jártam végig a gimit, felnőtt fejjel pedig hatványozottan az vagyok. Gothként élek, nem szokványos a megjelenésem, de amióta “felvállalom” magam, azt vettem észre, hogy az emberek érdeklődőbbek körülöttem, nyitottabbak felém, szimpatikusabbnak tartanak, mint előtte. Ez azért van, mert már akarok elrejteni magamból semmit. Olyannak és úgy ismerjenek meg, amilyen valójában vagyok. Persze, ebbe messze nem csak a megjelenésem tartozik bele.

Kis félszeg lánykaként jártam végig a gimit. A hozzám hasonló gondolkodású emberek pedig ebben a hatalmas forgatagban sajnos nem találtak meg, és már valószínű, hogy nem is fognak. Pedig utólag visszagondolva boldog lettem volna, ha barátok lennénk.

Amit javaslok, hogy te ne legyél hozzám hasonló nyuszi, hanem sokkal bátrabb. Akkor is, ha később átalakul a stílusod és már nem akarsz így öltözni. Vagy tovább fejlődik és kialakul belőle a személyes metszeted. Nagyon fiatal vagy még, alakulhatsz, nincs semmi kizárva.

2021. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Bátorít a sok pozitív válasz, már nem igazán szorongok amiatt mi lesz majd ^^
2021. márc. 14. 18:57
 9/17 Metionin ***** válasza:
44%
Az általános házirend a színes hajat, erős sminket, p1csagatyát, műkörmöt szokta tiltani, legalábbis nálunk. Illetve a mi giminkben az igazgató betiltotta a nagyon magas sarkú cipőket mert volt egy év amikor divat lett és több lány esett el benne a lépcsőn, töréseket szenvedve. Ha nincs kirakva semmid, akkor nem hiszem hogy pusztán egy rakott szoknya vagy egy ilyen animés pulcsi bármi gondot okozna.
2021. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normális mindegyik :) kifejezetten klassz mindegyik. Merj önmagad lenni, öltözködésben, önkifejezésben egyaránt, ezekben semmi kivetni való nincs szerintem.


Házirenddel kapcsolatosan nem vagyok annyira otthon már, hogy mit tilt, vagy mit nem. Nálunk a technikai kütyük órai használata és kártyajátékok bevitele volt tiltva csak. (Japános osztályunk miatt, az extrém hajszín szinte normálisnak minősült.)

2021. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!