Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az hogy a gazdagabba...

Miért van az hogy a gazdagabbak lenézik a szegényeket / szegényebbeket hogy milyen ruhát vesznek fel vagy hogy mennyi ruhája van vagy hogy hol vásárolja?

Figyelt kérdés

A környezetembe egyre többször hallom hogy leszólják a szegényebbeket azért mert turiba vagy kínaiba vásárolnak. Miért gáz ha kínaiba vásárolnak vagy turiba hiszen nem ők tehetnek arról hogy mennyit keresnek a szüleik és ugyan olyan emberek mint mások. Vagy ha nem ott vásárolnak akkor kevesebb ruhájuk van.


Szerinted ciki ? Ha gazdagabb vagy akkor mért nézed le őket? Szerinted mibe különbözik tőled ?


Amúgy mi se vagyunk gazdagok és engem is megszóltak már párszor hogy milyen kevés ruhám van vagy ha több volt akkor azért mert kínaiba vagy turiba vettem :S miért ilyenek a gazdagabbak ?


hol lehetne olcsóbban kapni ruhákat a turin és a kínain kívül ?


nagyon köszi a válaszokat


2010. aug. 10. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én olyan holmikat hordok amit ti biztos márkásabbnak mondanátok, de nem zavar ha valakin kínait hord vagy ilyesmit, a lényeg hogy ápolt legyen tehát ne legyen koszos stb.

másrészt nem is szoktam beszélni arról hogy mit hol vettem, kivéve ha kérdezik.

26/F

2010. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A gazdagabbak igénytelenségéről én is tudnék mesélni.

Egyszer randiztam egy pasival, aki 30 évesen még mindig a szüleivel élt, mert, hogy olcsóbb. Közben pedig nagyon jól keresett, és én értem, ha valaki nem szeret öltözködni, de amikor egy randin, a tél közepén elmondta, hogy neki csak 5 pulcsija van, mert mire több, az nálam már a sóherség jele volt.

2010. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Én nem vagyok gazdag, a cuccaimat kínaiból veszem, és nem érdekel, hogy ki mit mond. Nem a pénz a fontos, engem az sose érdekelt. Sokkal fontosabb a tisztaság és az igényesség, mint a divat és a jó ruhák. Lehet hogy a márkás cuccok szebbek, jól néznek ki, de nem tartanak sokáig. A kínaiból és turiból vásárolt ruhák sokkal tovább tartanak, nem mennek össze. Én sokat mondok, ha azt mondom, egy hónapban egyszer megyek a new yorkerbe vagy a jeans club-ba vásárolni.
2010. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vagyunk annyira eleresztve hogy megvegyem a 10ezres nadrágokat,felsőket. Régen kínaikban vásároltam de áttértem a turira. a kínai rossz minőség nem tudom előttem szólóknak h h jobban bírta, mindegy. egyébként hozzáfűzném azt is hogy a márkás ruhák nagyrésze kínából származik hiszen ami nem kínai az hamisítvány:D viccet félretéve, amióta turkálókból szedem össze a ruháimat sokkal többen mondják rám azt hogy mien jó cuccaim vannak, sőt meg is kérdezik honnan van. nem szégyenlem megmondani főleg meg úgy hogy bershka, zara felsőt, táskát converse cipőt is vettem már fillérekért és egyszerűen már sajnálok 2000ftot is kiadni egy felsőért mikor tudom h megvehetem pár száz forintért jobb minőségben mert az angol nem kínai. azokkal pedig ne foglalkozz akik lenéznek azért mert nincs elég ruhád vagy mert ien helyekről vásárolsz. nem te tehetsz arról hogy mien családba születtél. a szegények lenézik a gazdagokat a gazdagok lenézik a szegényeket..tisztelet a kivételeknek.
2010. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én aránylag egy tehetősebb középosztálybeli fickó vagyok, de csak azért, mert van pénzem, még ugyanúgy megnézem, hogy hova mennyit költök belőle, mintha nagyon kevés lenne. Sőt, ez még egy kicsit sport is, hogy törekszem mindig a jó vételeket megcsípni. Akciós ruha, cipő, akciósan vettem a laptopomat, kapcsolaton keresztül (220 helyett 160-ért) a mobilomat, sportkocsit használtan stb stb. A házamban amit csak tudok saját kezűleg újítok fel és megnézem, hogy kitől veszem a hozzávalókat. Sőt, sokszor vásároltam én is kínaiban, ha valami ott tetszett meg. És eszemben sincs senkit megbántani, ha olcsók a cuccai. Amúgy az olcsó öltözködés nem mindig csóróság miatt van. Nem mindenki akar drága holmikat. Sokak megelégednek az (ésszerűség határán belül) olcsóbb dolgokkal is. Pl én is ilyen vagyok. A laptop, a mobil, a kocsi fontos, a ruha, a tv, a dvd lejátszó nem. Ezekből olcsóbbakat tartok, mert NEKEM ELEGEK.


Jól vásárolhatsz a Takko, C&A, Jeans Club üzletekben újonnan, nem minden esetben kínai cuccokat. Mi is mindig a szezonvégi akciókat lessük, mert ugyanannyiért több cuccot kapunk. Amúgy a Tesco F&F cuccai sem rosszak.

2010. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, sőt, és nagyon sokáig zavart, hogy mit gondolnak mások rólam a ruháim alapján, de asszem ezt már kezdem kinőni. Az nem normális, se maga az ember, sem az értékrendje, aki lenézi a másikat azért, mert nem itt vagy ott veszi a ruháit, hanem mondjuk kínaiban vagy turiban (megjegyzem, turiban már többször találtam tényleg szép és márkás ruhákat, talán még a címke is rajtuk volt). Nem jobbak azok az emberek semmivel, akik márkás, drága dolgokban járkálnak és felvágnak vele, mint azok, akiknek nem megy ilyen jól, sőt. Az meg a másik, hogy sok "márkás" cucc szinte ugyanaz, mint amit egy kínaiban megvehetsz. Valamelyik honlapon volt is egy ilyen cikk, hogy egy kínais cipő talpán még a minta is ugyanolyan volt, mint egy márkásén, semmi sem különbözött, csak az ára, de az nagyon...
2010. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom nektek, hogy vettem a kisfiamnak egy pár sport cipót tegnap előtt, és 2000 Ft volt a kínaiban. Sétáltunk, amikor egy szinte teljesen ugyan olyat láttam, mint az, de amit mi vettünk, annak a márkajekzése Goll, amit meg láttunk, az meg Adidas. A szabása, a színe, minden ugyanaz, még a szabásban a 3 "csík" is benne van a fűző lyuknál, csak a nyelvéban és belül a talpában, illetve kívül a talpán nincs Adidas logo, hanem Goll. És 8 ezerrel olcsóbb! Fel sem tűnt volna, amúgy, hogy hasonlít a mi általunk vett cipő egy Adidasra, ha nem látom Adidasként a kirakataban.
2010. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
88%
Ez a világ a pénzről szól! Annyit érsz mások szemében amennyi pénzed van. A csóró, nem tehetős, szerencsétlen embereket lenézik, megvetik, leköpik, leszarják, vagy éppen elfordítják a fejüket. Ha nincs pénzed, akkor a világ szemében egy senki vagy ez pontosan azt jelenti, hogy nincs értéke az embernek, csak, ha pénze van. A fajtiszta, törzskönyvezett kutya többet ér egy gazdag számára, mint egy csóró koldus. Ilyen világ van. A lényeg, hogy mindenki meghal előbb vagy utóbb. És reménykedhetünk, hogy a szegényeknek jobb lesz a túlvilágon.
2011. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Eggyre választódik szét az országban egy szegényebb réteg és egy tehetősebb. A szegény réteg egyik rögeszméje, hogy biztosan azért nézik le őket, mert csórók. Ez a gondolkodás egy szinten van azon gazdagabb emberekével, akik valóban azért néznek le mást, mert ők szegényebbek.


Én személy szerint a tehetősek közé sorolom magam. Nagyon sokáig a társasági köröm nagy része szegényebb figurákból állt és sajnos azt tapasztaltam, hogy egy idő után irigység lesz bennük azokkal szemben.


Például: -persze, neked könnyű mindened megvan!

-Anyuci, Apuci pénzévere vered magad!

-Nekem ilyenkor már dolgoznom kellett!


A tehetősebb réteg gyerekei/felnőttei tehetnek arról, hogy nektek rosszabbak a lehetőségeitek?? És sajnos azt is tapasztaltam, hogy a szegényebb gyereket, felnőttek előszeretettel vamzerkodnak a gazdagabbakra. Íly módon mi a meglepő abban, hogy a pozitívan hozzáálló tehetősebb nem fog barátkozni ezen emberekkel? (AMIT EZEKUTÁN ÖRDÖGI KÖRKÉNT ISMÉT LENÉZÉSNEK DIAGNOSZTIZÁLNAK)


VISZONT AZOK A JÓMÓDÚAK, AKIK CSAK AZÉRT NÉZNEK LE EGY EMBERTÁST, MERT ROSSZABB KÖRÜLMÉNYEKBŐL VALÓ AZ UGYAN OLYAN HELYTELEN ÉS MEGVETNI VALÓ VISELKEDÉS!! Biztos vagyok benne, hogy ezen oldalt is előfordul, hogy a szegényebb gyerek aki pozitívan, emberségesen áll a tehetősökhöz elutasítást kap. Persze ők bennük is kialakulhat egy ellenszev a másik réteggel kapcsolatban!


Vegyük emberszámba egymást, tehetőségtől függetlenül! Mert aki benne ragad ebben gondolati körbe az nem a jó út felé halad!


(ui.: ha egyetemen jó jegyet kaptam, vagy esetleg jót flörtöltem egy lánnyal akkor én igen is magabiztosabban, vidámabban fogom magam érezni, és nem kéne ezt lenézésnek stbnek titulálni! ---személyes tapasztalat).

2014. szept. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!