Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az hogy a gazdagabba...

Miért van az hogy a gazdagabbak lenézik a szegényeket / szegényebbeket hogy milyen ruhát vesznek fel vagy hogy mennyi ruhája van vagy hogy hol vásárolja?

Figyelt kérdés

A környezetembe egyre többször hallom hogy leszólják a szegényebbeket azért mert turiba vagy kínaiba vásárolnak. Miért gáz ha kínaiba vásárolnak vagy turiba hiszen nem ők tehetnek arról hogy mennyit keresnek a szüleik és ugyan olyan emberek mint mások. Vagy ha nem ott vásárolnak akkor kevesebb ruhájuk van.


Szerinted ciki ? Ha gazdagabb vagy akkor mért nézed le őket? Szerinted mibe különbözik tőled ?


Amúgy mi se vagyunk gazdagok és engem is megszóltak már párszor hogy milyen kevés ruhám van vagy ha több volt akkor azért mert kínaiba vagy turiba vettem :S miért ilyenek a gazdagabbak ?


hol lehetne olcsóbban kapni ruhákat a turin és a kínain kívül ?


nagyon köszi a válaszokat


2010. aug. 10. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Csóró vagyok kész. Nem érdekel, kínaiból öltözködöm, bár van turkálós ruhám is de azt csak edzéshez veszem fel. Ha valakinek nem tetszik mondja a szemembe de az tuti, hogy széjjelszaggatom a 300e forintos öltözetét. Egyszer kaptam ilyen miatt megszólást, soha többször. Nem csináltam akkor semmit mert a gyerek laza 30kg volt könnyebb nálam nem lett volna értelme az egésznek. Emellett a kínai ruhák tovább bírják mint a márkásak. Lehet nem nájki csak májki de ez van.
2010. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

miért lenne ciki? azért mert olyan családban élsz, hogy nincsen pénzed mindenre az ciki lenne? lehet hogy valaki-valakik cikinek gondolják, de nem az. tudod mi a ciki? ha valakinek büdös a szája és a hasonlók, na az a ciki.

sokan vannak akik lenézik azokat akiknek olcsó ruháik vannak, de ilyen az élet. el kell fogadni. mert ennyi erővel megkérdezhetem, hogy a csinos lányok miért nézik le a csúnya lányokat, vagy miért nem álnak szóba az átlagos srácokkal? ez van, el kell fogadni. szerintem amit tehetsz, hogy sza#rsz bele kettőt, mit gondolnak mások. amit ki tudsz hozni abból a pénzből amit elkölthetsz kihozod a maximumot és lehet, hogy jobban fogsz kinézni mint aki sokszor annyit költ ruhára. nem az a gáz ha valakinek olcsó dolgai vannak, hanem ha igénytelenül, ízléstelenül öltözik fel, sok pénzből.

tényleg ne törődj azzal mit gondolnak, a lényeg, hogy legyél boldog, tanulj jól, dolgozz, hogy te majd mindent meg tudj adni a gyerekeidnek. az utolsó kérdésedre pedig nincs válasz, mert ha ilyen lenne mindenki tuti Gucciba lenne.

22f

2010. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a vaterán vagy a teszveszen szoktam márkás cuccokat venni, mert ugyan szeretem őket, de, ha épp nincs árleszállítás az adott boltban, sajnos nem tudom megengedni magamnak.

Én nem nézek le senkit, mert szerintem az tesz így, aki ezáltal többnek gondolja magát a másiknál, és erre csak annak van szüksége, aki nincs tisztában önmaga értékével és becsmérlő szavai mások külsejére tulajdonképpen saját maga belsejéről szólnak.

Nemrég kaptam egy lakást a szüleimtől, de nem szívesen vallom be, csak ha rákérdeznek, mert az a tapasztalatom, hogy ilyenkor az emberek azt gondolják, hogy lenézem azokat, akik albérletben laknak. Szóval ez majdnem olyan kellemetlen mintha lenéznének, hogy csóró vagyok, pedig mint fenn írtam az öltözködésben sem tudom magamnak megengdni a márkás cuccokat, csak ha licitálás vagy akciók során:)

2010. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Én nem nézem le azokat akik a szülei pénzén élnek, mert arról tényleg nem ők tehetnek hogy nekik mennyi pénzük van... Azt viszont utálom, amikor egy felnőtt ember, aki jóval átlag felett keres, ócska trampli, piacon vásárolt cuccokban jár, csak mert az olcsó...

Meg azt is utálom, hogy a szegény emberek utálják a gazdagokat, és ha mondjuk elújságolom egy szegényebb barátomnak, ismerősömnek, hogy képzeld vettem egy akármit, amit ő nem engedhet meg magának, akkor rögtön milyen felvágós vagyok, mit kenem az orra alá, egyáltalán minek nekem olyan.. Ez az egyik amiért mostanában már kezdem kerülni a szegényebbek társaságát.

Szóval én nem nézem le őket egyáltalán, egyszerűen csak az életkedvem is elmegy néha a társaságukban. 19L

2010. aug. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nem biztos, hogy feltétlenül gazdag az, aki lenéz, legfeljebb csak előadja magát. Nekem volt egy osztálytársam, mindig mindenkit lenézett, és 1x elhívott magukhoz, és hát kosz volt, meg rendetlenség, pedig a milliomos negyedben laknak, az apja menő vállalkozó. Ők leginkább kifelé élnek, és csak arra költenek, amit mások is látnak, mert nekik ez a fontos. Én sosem voltam gazdag, de én a gyerekeimet is arra tanítom, bár még kicsik, mert a leganygobb is most megy elsőbe, hogy nem számít, honnan van a ruha, és mennyi van, mennyibe került, hanem az számít csak, hogy tiszta legyen, ízléses, és jól érezze benne magát. Mi CSAK kínaiból öltözünk, a cipőn át a fehérneműig, a törölközőn át a télikabátig mindent onnan veszünk, mégis mindenki azt mondja, milyen szép ruhákban járatom a gyerekeimet! Most, hogy iskolába megy, az iskola táskát is a kínaiban vettem meg neki, meg a tornacipőt is! Ne foglalkozz azzal, ki mit mond!

Érezd jól magad abban, amid van, és amire jut! Legyél ápolt, és ízléses, az nem pénz kérdése! Sőt! Elmondom neked, hogy én illatszert is csak százasból veszek, és mindenki odáig van, hogy milyen jó színű a hajam, meg milyen jó illatú a parfümöm!

2010. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

az utolsó válaszában van igazság. egyik ismerősöm egy nagy multinál dolgozik irodában. na, hogy ott milyen igénytelen emberek fordulnak elő, a havi 500ezres fizetésükkel, az botrány. az ilyeneken fenn tudok akadni. amúgy az is igaz, hogy ha veszek egy új órát, vagy márkás cipőt és esetleg el újságolom egy szegény-ebb ismerősnek mert éppen nagyon tetszik, akkor sokan vágnak arcokat.

22f

2010. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a gyors válaszokat
2010. aug. 10. 19:05
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
18-59-esében, helyesbítek.
2010. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mondhatni gazdagabb szülőkhöz születtem. Sok ruhám van és márkásak is. De nem szóltam le soha senkit szegénysége miatt. Egyedül maximum azért ha büdös volt már és megállt a pulcsi magától.


15/F

2010. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
mi is gazdagabbak vagyunk de mégse feltünösködöm és veszek rengeteg ruhát annyi van amennyi kell és h változatos legyek. és nem nézem le azokat akiknek mondjuk csak 1-2hétre elegendő ruhájuk van. ugyanugy emberek és lehet h mivel szegényebbek igy szerényebbek is és igy nem felvágosak divatpi.csák ami nekem sokkal szimpatikusabb. nemgondolom h akinek 1 évre elegendő ruhája van az jobb ember csak egyszerűen több pénzük van és ennyi. 16l
2010. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!