Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Drágának számít ennyiért egy...

Drágának számít ennyiért egy cipő?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire drága 210000 forintért egy cipő? Ti kiadnátok érte ennyit?
2020. jún. 22. 19:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
Ennyi penzert minimum takaritson ki es fozzon a csaladra.
2020. jún. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
ha milliardos lennek, talan...
2020. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Sunshinedoll ***** válasza:
45%

Drága. Nyilván van minőségbeli különbség egy 5000 meg egy 50000 ft-os cipő között, de 210000 és 50000 között nem igazán.

Vannak olyan dizájner cuccok, táskák, ékszerek vagy egyéb kiegészítők, amik befektetésnek mondjuk jók, mert tartják az árukat, vagy épp emelkedik. Egy cipő nem ilyen, amennyiben hordani tervezed.

Egyedül mondjuk egy egyedi gyártású vagy limited edition cipőt tudok elképzelni, ami tipikus gyűjtődarab, amibe érdemes befektetni, amit mondjuk később még többért is el tudsz adni, mint amennyiért vetted, de nem viseletre, hanem csak befektetésként érdemes ezeket megvenni.

Viseletre ilyen drága cipőnek nem látom értelmét.

2020. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%
Ekorul indulnak a komolyabb felcipok, minosegi borokbol, a talpuk is borbol, es gyakorlatilag orok darabok, par evente szoktak vinni oket talpaltatni, mert az kopik. Nyilvan nem magyar fizetesekhez vannak arazva, USA-ban egy nagyvallalati menedzsernek ez apropenz.
2020. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ, kinek... relatív drága, igen. Az ismerőseim nagy része nem engedhetné meg magának. Nekem kb 1-2 évente belefér egy ilyen, ha nagyon megtetszik, első látásra szerelem, tudom hogy nem fogom megunni, és évek múlva is hordom majd. Van akinek meg ez az alap, és átlagban ennyiért vesz cipőt, vagy drágábban. Ő megteheti, egyáltalán nem esik nehezére, és nem kell rá spórolgatnia. Neki nem drága, és akkor miért ne vehetné meg? De nem ő az átlag, az átlagnak ez nagyon drága, és az átlag valószínűleg soha nem fog ennyit kiadni egy pár cipőért.

Te döntsd el, hogy neked megéri-e. Mondhatom, hogy igen én kiadnék érte ennyit ha nagyon tetszik, és most pont kb ennyiért néztem ki egyet én is, de lehet hogy neked fél évig száraz kenyéren kell élned, és semmi másra nem költhetsz ahhoz, hogy megvedd. Akkor ne vedd meg, nyilván. De ha kényelmesen tudsz egyet venni megtakarításból, vagy most kéne annyit félretenned rá, amennyi nem esik nehezedre, és nem fog hiányozni, akkor vedd meg.

2020. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a lélektani hatàr egy AKÁRMILYEN cipőre pont egy nullával kevesebb :D.

De én megértem, hogy mindenkinek más fontos, aki cipőmániás, és megteheti, miért is ne?

2020. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 25. 18:25
 18/24 anonim ***** válasza:
35%
Arra nem kaptunk választ, hogy milyen cipőről van szó...:D
2020. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16%
Pffff...:D A dizájner gyártók darabjai, mint például a Balenciaga cipők ismert modelljei (Triple S, Speed Trainer) retail árban és DS állapotban nagyjából ennyik. A maga nemében nem számítanak drágának. Az ismeretlenebb gyártók meg ennél is feljebb mennek. Nem arról beszélek, hogy ez reális ár-e úgy de genere, mert az nehéz kérdés. A resell ár a kiemelt modellekből meg más modelleknél is lehet ennyi. Itt már piactorzító a resell jelenléte. Ezen felül egyes Air Jordan modellek is ilyen szinten futnak, nem beszélve az Off White collab cipőkről. Lehetne sorolni, AJ 1 SBB 1.0 és 2.0, Chicago 2015...stb. Már ha alapvetően sneakerekre vonatkozik a kérdés. Egy-egy ilyen cipő egy gyűjtőnek nem befektetés, mert nem keresni akar rajta. Eszmei érték. A kézműves bőrcipők meg egy másik kategória, ahogy ezt már valaki korábban leírta.
2020. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
37%
Ennyiért minimum sétáljon helyettem
2020. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!