Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha nyáron vettem kb.8 ruhadara...

Ha nyáron vettem kb.8 ruhadarabot, most ősszel pedig 4-et és átlagosan mindegyik 3000 körül volt, akkor az drágának számít?

Figyelt kérdés

Természetesen azért vettem, mert kell, szükség volt rá, hogy legyen pár új ruhám.

Nyáron vettem kb. 3 nyári gatyát és kb. 4 felsőt/pólót magamnak. Most ősszel pedig 2 farmert, egy inget és egy hosszú ujjú pólót.

Volt, ami elég olcsó volt, pl. a nyári felsők, de volt, ami sajnos drágább is. Pl. az egyik farmer 9900 volt, meg is lepődtem az árán. :S Viszont a másik farmerom 5500 volt, habár azt kínaiban vettem... És ha így nézzük, hogy ott is 5500 egy farmer, akkor...


Nagyjából összeadogattam, elosztottam, és átlagosan 3000-3500 jött ki darabonként.

Ez túlköltekezésnek számít? Habár manapság olcsóbban már nem nagyon találni ruhát, sőt, inkább drágábban. Láttam olyan boltokat, ahol egy póló kerül 10 ezerbe vagy egy farmer 15-be... Ehhez képest én még olcsón is vettem a cuccaimat. :)



Ezt az egészet egyébként csak azért kérdezem, mert néha lelkiismeret furdalásom van/volt amiatt, hogy míg a barátnőm ritkábban vásárol ruhát a nem túl jó anyagi körülményei miatt, sokszor azt is kínaiból, addig én ennyit költöttem. Persze csak most vásároltam be, októberben, és nyáron, júniusban. Június előtt kb. fél évig semmit nem vettem magamnak.


/Itt megjegyezném, hogy viszont a barátnőm havonta megy körmöshöz, az kerül 4000-be, szóval nem tudom, hogy kell-e lelkiismeret furdalásomnak lennie, hogy bevásároltam magamnak.../


2012. nov. 6. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

De miért kéne? Pláne ha megteheted? Egyáltalán kinek mi köze hozzá, hogy a másik hogy áll anyagilag?

A szomszédomnak sincs bűntudata, hogy ma ideparkolt a vadiúj, 20 milliós BMV-jével, pedig én nem tehetem meg. Mindenki annyit költekezzen, amit rá tud szánni anélkül, hogy Ő MAGA sajnálná rá a pénzt.

És nem, nem sok amúgy sem.

2012. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szóval összevesztetek? :)


nem, nem sok

a ruha szükséglet, a köröm luxus (nő vagyok) - és gondolom nem hiányozna, ha a barátnődnek nem lenne műkarma, tapasztalatom szerint a pasik nem is szeretik

2012. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem költekeztél túl, megfelelőnek mondható ez az ár a cuccok mennyiségéhez képest.

Néha kellenek új cuccok, igen. Sokan csak szórják a pénzt mintha nem lenne holnapjuk, megvesznek minden szir-szart... Mivel magadnak vettél hasznos cuccokat, nem szórtad a pénzt, szerintem!:)

Megnyugodhatsz..;)

2012. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

SZia!


Ne törődj mások véleményével ilyen téren, mert felesleges. Mindenki más anyagi körülmények között él, valamint más árkategóriájú ruhákra szeret költeni, így az, hogy mi a normális személyspecifikus.


Az, hogy mi a túlköltekezés, azt a saját pénztárcádhoz mérd! Szerintem akkor költekezel túl, ha a ruhavásárlás miatt nem tudsz félretenni, bevásárolni vagy éppen szórakozni menni. Ha ez a helyzet nem áll fent, ne tépelődj rajta.


Az, hogy a barátnőd mit mennyiért vesz, és hogy jár-e körmöshöz, szintén az ő dolga. Ne hozzá mérd magad, hanem a saját anyagi helyzetedhez és igényeidhez!

2012. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na jó, csak mi együtt is élünk a barátnőmmel... A párom sajnos elég nehezen jön ki az ő saját fizetéséből, így szükség van az enyémre is. Mondjuk amúgy is közösen fizetnénk a számlákat, mert együtt lakunk. De ő egyedül egyébként sem tudná, mert befizet pár csekket, és elfogy a pénze. Kb. ennyire fizetik meg a munkahelyen. :S És a spórolás miatt fél évente vesz 1-2 cuccot magának, azt is kínaiból /bár igaz, jó minőségűek/.


Habár körmöshöz elmegy azért 4-5 hetente. 4000 Ft egy alkalom, másfél éve csinálja, és otthagyott eddig 60-70 ezret.


Amúgy a szomszéd BMW-je más. :)

2012. nov. 6. 13:44
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezt az elsőnek küldtem. :)
2012. nov. 6. 13:45
 7/16 anonim ***** válasza:
együtt éltek, és én pénzem-te pénzed van? hááát....
2012. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

2-es:


Nem vesztünk össze, hála Istennek. :) Csak úgy eszembe jut ez mindig. Sokszor mondogatja, hogy úgy sajnálja, hogy ő ilyen szegény, és kínos neki, hogy szokott tőlem kérni. :( De mondom neki, hogy ez hülyeség, mert együtt élünk, együtt fizetünk. /amúgy tartósan nem vagyok nála, néha hazajövök a szüleimhez az első számú otthonomba/


Amúgy nem klasszikus műkörme van, hanem ilyen díszes zseléréteg van vastagon felvíve a körmére. Nekem mondjuk tetszik.

2012. nov. 6. 13:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja, hogy a párod.. mert ezt a lényeges infot kifelejtetted a leírásból. Kb mintha 2 gimnáziumi barátnőről lenne szó a szövegbe

Utolsó válaszoló véleményét osztom.

2012. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jav.: a szövegedben.
2012. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!