Fogszabályzósok!?

Figyelt kérdés

Sziasztok azt szeretném kérdezni azoktól akiknek van/volt fogszabija hogy:

Ez mostanában mennyibe kerül?

Mennyire fáj amikor felrakják?

A mintavétel után mikor rakják fel?(pár hét után megyek mintavételre)

Mindenkinél húznak ki fogat?

Színes gumikat bárhol lehet rá kérni vagy ez csak pár fogorvosnál lehet?

Igaz hogy 3 napig nem tudok majd szilárd dolgokat enni?

A tisztítása nehéz lesz?

(Illetve aki még tud róla pár élményt/véleményt mondani az irjon)


Előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki ezeket megválaszolja:))



#fogszabályozás #fogszabályzó #rögzitett fogszabályzó
2017. jan. 6. 15:28
 1/4 anonim válasza:

Szia! :)

Én magánrendelőben csináltattam, így nekem jóval drágább volt, sztk-ban sokkal olcsóbb a támogatás miatt.

A felrakás egyáltalán nem fájdalmas, csak utána kezdte már el húzni a fogaimat.

Nekem a mintavétel után olyan 3-4 héttel tették fel, de mint mondtam ez magán volt.

Nem húznak mindenkinél, nekem se kellett egyet se kihúzni :)

Szerintem bármelyiknél lehet, nekem kerámia fogszabályzóm volt.

Sajnos igaz, én is babakaján éltem olyan 2-3 napig, meg tojásrántottán.

Szerintem nem nehéz a tisztítása, bár nyilván több időt igényel.

Még annyi, hogy az állítások után is kicsit érzékenyek lesznek a fogaid, de az már nem olyan rossz, mint a legelején :)

Remélem tudtam kicsit segíteni!

2017. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem fém fogszabályzóm lesz és nem magándokinál vagyok.

Köszönöm a válaszod:)

2017. jan. 6. 16:01
 3/4 anonim válasza:
79%
Szia. Nekem tobb mint ket es fel eve volt felteve a fogszabalyzom. Az ugy volt hogy elmentem a fogorvoshoz, megnezte a fogaimat es azt mondta hogy be kell tometni. Miutan mindet betomettuk feltett fembol valamit ami a felso allkapcsomat allitotta helyre es meglazitotta a fogaimat(egy ido utan nagy hely volt a fogaim kozott). Ezt ugy 3 honapig hordtam aztan mintat vett espar hetre ra feltette a fogszabalyzot ami szamomra eleg kellemetlen volt mivel kitamasztotta valami muanyaggal szamat de 2 oraba telt mig feltette. En is maganrendelobe voltam, es nem volt valami olcso.En Erdelyben lakom es itt 5.000 lejbe kerult+a szoritasok minden alkalommal. (5.000lej=340.000forint)+az hogy minden alklommal megszoritjak es azert is kell fizetni.A masik kerdesedre valaszolva, nem huznak ki mindenkinek fogat. Fogat csak abban az esetben huznak ki hogyha az egyik fogtol a masik nem tud rendesen helyreallni.A szines gumikat peig szerintem tudsz majd kerni ra. Tolem megkerdeztek hogy milyet szeretnek en viszont a szurkenel maradtam.Az elso pr het nekem nagyon nehez volt. Gyakran fajtak a fogaim es azt mondta a fogorvos hogy Nurofent vegyek. A fogszabalyzot ugy teszik fel,hogy felragsztanak valami ''csillagocskakat'' (en igy mondom nekik) es azokon keresztul atszurnak vegig egy ''drotot'' nekem pedig az volt a gond hogy tul hosszu volt es horzsolta a ''pofazacskomnal'' a bort es az eleg kellemetlen erzes ugyhogy ha tul hosszunak erzed akkor mondd meg a fogovosnak hogy ha tud meg vagjon le belole. Ja es nekem mindig leesett egy-egy ''csillagocska'' amit mindig visszaragasztottak. A tisztitasarol pedig annyit hogy minden eves utan mostam fogat ugyhogy szerintem te is fogsz es ajanlom neked az interdentalis fogkefet. A szajviz is jo csak azt se vidd tulzasba mert tulzott mennyisegben roncsolhatja a foghusod vagy akar a fogad is. Ja es legyen nalad mindig egy kis kezitukor amit magaddal hordasz es ha mashol eszel akkor nem tul feltunoen de nezt meg bennne hogy nem maradt-e etelmaradek a fogszabalyzodban.
2017. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem alsó-felső együtt 60e Ft volt. (Fém fogszabályzó). De ezt a fogorvos úgyis elmondja, mert nagyon különböző árak vannak.

A felrakás egyáltalán nem fáj, talán egy picit kellemetlen.

Nekem mintavétel után kb egy hónap volt, mire felrakták, de ez is változó.

Nem húznak mindenkinél fogat. Nálam pl nem húztak. Ez azért nem olyan gyakori.

Színes gumikat szinte mindenhol lehet rá kérni, de hallottam egy két helyről, ahol nincs ilyen lehetőség.

3 napig...vagy egy hétig...mindenkinél egyéni, hogy mennyi idő alatt szokik hozzá. Én a felső felrakása után 3-4 napig nehezen tudtam szilárdabb dolgokat enni, utána simán mindent. Viszont az alsó ív felrakása után 2 hétig szenvedtem vele, borzasztóan fájt, első éjszaka fájdalomcsillapítóval is nehezen aludtam. Mondjuk nekem az alsó fogsorom nagyon összevissza volt. Ezt nem elijesztés képpen írtam, csak tapasztalat.

Nem nehéz tisztítani, csak több idő. 4 fogkeféd lesz (nekem legalábbis annyi van), este ezekkel kell fogat mosnod. Reggel (és ebéd után, ha van időd) elég eggyel. Nekem ezt mondta a fogorvos.


A fogszabályzó nem egy szörnyű dolog. Az elején én is féltem meg minden, de simán meg lehet szokni. Pár hét után egyáltalán nem is érzed, hogy bent van, mintha ezzel születtél volna. Én ezalatt az egy év alatt (azóta van fönt), meg is szerettem. Persze vannak nem túl kellemes időszakok, például az ívcsere után érzékeny pár napig a fogsor és akkor megint puhábbakat tudsz enni. Meg idő közben tudnak olyan "csodákat rászerelni", ami mindent megnehezít. Ezeket is meg lehet szokni, minden idő kérdése :D

Én lassabban eszem vele.


Sok szerencsét! :) Szia!

2017. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!