Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek van megoldás...

Szerintetek van megoldás ezekre a problémákra?

Figyelt kérdés
Nagyon elégedetlen vagyok magammal,mindenkit szebbnek látok:SRonda az arcom,mert zsíros,mitesszeres,tág pórusú,és ilyen apró pici pattanások vannak rajta,ami igazából nem is pattanás,és nem tudok vele mit kezdeni.A hajam hiába dús,és szép sötétbarna(mostmár egyébként hullik)ha mindennap vasalom+göndörítem is,máskülönben olyan lenne mint a szénaboglya,reggel.Fehér bőröm van,amit utálok,mert én barnát szeretnék,de napozni még nem lehet,önbarnítótól csak sárga leszek,szoláriumra meg nincs pénzünk.Ráadásul hormonproblémáim is vannak,ami miatt a bőröm is ilyen,és szőrösebb vagyok,mit az átlag pl.has,hát,comb:(próbálok szőrteleníteni,de egy idő után belefáradok már a folytonos szenvedésekbe:SMost is tiszta szőr a lábam:D:(Mások olyan szépek,akkor én miért nem lehetek az?
2010. ápr. 7. 17:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

-sportolj valamit. Nem kell élsportolónak lenned, de mozogj. Járj kocogni, biciklizni, kirándulni. Heti legalább kétszer mozogj annyit, hogy megizzadj. A mozgás önbizalmat ad, segít jóban lenni a testeddel, ráadásul boldogság hormont is termel. Ezekhez a sportokhoz bárki ingyen hozzájuthat, nincs sükség drága felszerelésre.


- a szőrtelenítésre legjobb és hosszú távon a leggazdaságosabb megoldás az epilátor. Akkor amikor leszeded vacak, de utánna hetekig nincs vele baj. Nekem is kijutott a fekete haj+világos bőr, aminél ugye minden pihe látszik. Ha epilálás előtt forró fürdőt veszel kevésbé fáj. Gyűjts pénzt rá vagy kérd ezt karácsonyra vagy születésnapra, jobban megéri mint az eldobható borotva.


-Egyél kevesebb fehérjét (húsok, tejtermék, tojás...) viszont igyál extra sok tiszta sima vizet (minimum 2,5 l). Itt a tavasz, egyél friss gyümölcsöt-zöldséget. A cukros üdítőket, édességeket ha lehet egyáltalán ne fogyassz. Kiemelt tiltólistásak az olajos magvak (dió, mák, mogyoró, szotyi...), a chipsek, és az olajban sült ételek.


-Az élesztő magában elfogyasztva csodát művel az ember bőrével. Ha éppen megvan, nekem is nő az arcomra egy-két pattanás, ilyenkor pár nap alatt szépen lassan megeszek egy kocka élesztőt.


-Napozz. a természetes fény sokkal jobbat tesz a bőrnek mint a szoli amitől 40 évesen zombinak fogsz tűnni. Persze ésszel, nem a leégés a cél.


- vegyél bőrradírt és használd rendszeresen. Vagy csinálj házilag kukoricadarából (tejbegríz alapanyag, olcsó) és egy kevés joghurtból. Mindig napozás előtt radírozd a bőröd.


-gőzöld az arcod kamillateával ami fertőtlenít és felpuhítja a pattanásokat


-a hajadat alváshoz fogd össze. Így nem lessz olyan kócos reggelente. Tehetsz rá házi pakolásokat, azok sokat javíthatnak az állagán. A hajvasalást próbáld a hajmosás utáni 1 alkalomra visszaszorítani. Ne mosd túl gyakran a hajad mert tönkremegy és kiszárad. Olyan 3-4 naponta mosni az ideális, akkor még nem zsíros de nem szárad ki. Állíts be egy természetes egyensúlyt mondjuk valamelyik szünidőben. Ha egy ideig nem strapálod feleslegesen a hajad átáll az úgy rendszerre és egy idő után könnyebb lesz vele bánni. Ne a legolcsóbb sampont vedd meg mert az is tönkreteszi.

2010. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!