Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon nem tetszem magamnak...

Nagyon nem tetszem magamnak mit tegyek?

Figyelt kérdés

170 cm vagyok. Tiniként a magasságom miatt gyűlöltem magam, azt nagy nehezen elfogadtam, tavaly már jól éreztem magam a bőrömben... 47 kilóval. Elvileg kórosan sovány voltam, de magamnak úgy tetszettem legjobban.

Mindig úgy voltam vele hogy ekkora magasság csak soványan szép, ráadásul fura az alkatom, elég fiús, széles csontos vállak, szálkás vagyok minimális sport mellett is... én ezeknek nem örülök. Mellem szinte semmi, de a lábam meg olyan mintha fociedzésre járnék. Szeretnék vékony combot, vádlit, és főleg bokát.

Frusztrál a mindennapokban hogy 53 kilóra hízva (ami elvileg még mindig épp hogy nem túl kevés a magasságomhoz) már nagydarabnak látom magam, az utcán is folyton azt nézem hogy minden második lánynak kecsesebb a lába, ezáltal az egész alakja is... Szerintetek beteges, ha le akarok adni 4-5 kilót? Nagyon nem érzem jól magam így.

23/L



2016. ápr. 27. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen beteges.

Menj el pszichológushoz, aztán ha rendbe rakott akkor esetleg egy személyi edzőhöz is.

2016. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsod, de az kicsit szemet szúrt hogy abból indulsz ki mindenki megengedhet magának egy személyi edzőt. Lassan végzős egyetemista vagyok koliban lakok havi 50ből élek, de köszi :) Ugyanígy szakemberre is futja, sőt...

Voltam már 47 kiló, most szeretnék olyan 48-49 lenni. Az erőnlétemmel, étkezéssel sem volt baj, csak paleoztam. Idén megint rászoktam a gönc kajára, nem koplalni akarok, csak soványabb lenni. A barátom is beszólt, hogy sportolhatnék újra, nem tetszik neki hogy vastagabb lettem

2016. ápr. 27. 22:14
 3/8 A kérdező kommentje:
+ a környezetem is tele van ilyen csajokkal, akkora a combjuk mint a vádlim, minden ruha tökéletesen áll rajtuk, légiesek, modellnek néznek ki kb. folyton őket látom, persze hogy egy idő után elkezd zavarni hogy én meghíztam
2016. ápr. 27. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Sztem is kezdj el valamit sportolni :) esetleg kocogj, meg otthoni gyakorlatokat is csinálhatsz, de azt keményen ;) Egyébként ha kicost jobban körülnéznél, szerintem észre vennéd, hogy nem mindenki annyira modell alkat, sőt,abból van kevesebb, csak te pont őket veszed észre. Ne akarj fogyni, mert szerintem ez a súly tökéletes, csak sportolj valamit hogy formas legyél :) sok sikert és kitartást ;)
2016. ápr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Eszter76 ***** válasza:

Még most is nagyon sovány vagy. :-( A barátod meg nem százas, hogy beszólt - viszont lehet, hogy nem a plusz kilókkal van baja... inkább sportolj (ő is azt mondta)... ne fogyj, hanem izmosodj. A pszichológus lehet, hogy tényleg nem ártana, mert a leírtak alapján van egy kis testképzavarod, de ha nem állsz neki fogyókúrázni, akkor talán nem akkora a baj. Ha kollégista vagy, akkor nyilván még tanulsz, úgyhogy mehetsz ifjúsági pszichóhoz.

Az viszont tutifix, hogy bokából nem lehet fogyni, bármennyire szeretnél. Az ugyanis csont. Ha nem olyan vékony, akkor a csont nem olyan vékony, nincs mit tenni - lefogyhatsz 30 kg-ra is, kórházba kerülhetsz, a bokád akkor is ugyanolyan lesz, mint ha 70 kg-ra híznál.

2016. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem gondolkodom komolyan fogyókúrán. Vissza akarok venni a szénhidrátzabálásból ami rámjött az elmúlt fél évben, az alatt szedtem fel vagy 7 kilót. Tényleg a sportra értette, de kicsit fájt azért. Sportoltam még pár hónapja de egy baleset miatt most nem űzhetem azt a sportot amihez húz a szívem és kicsit dacos vagyok emiatt, mást nem nagyon akaródzik csinálni. Nekem a sport inkább a szenvedélyről szólt nem a testem formázása volt a cél, az csak vele járt. Nem igazán vagyok fogékony rá hogy kondizzak meg ilyesmi mert azt hamar megunom. (amúgy már 49-50 kilósan is vékonyabb lábaim voltak észrevehetően a mostaninál, a bokatájékot is beleértve, szóval nem a csontom vastag. az max., a vállam esetében igaz hogy széles kulccsont miatt nem tudok lefaragni belőle) De úgy tűnik tényleg az lesz a legépeszűbb döntés ha ráveszem magam a mozgásra, meg esetleg megint értelmesebben táplálkozom majd. A pszichológus felejtős, nem akarok csontra fogyni imádok enni, csak nagyon aránytalan a testem (felül deszka, lábban meg erős, de mindezt keskeny csípővel szóval elég groteszk)
2016. ápr. 27. 23:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagy túl magas, én is annyi vagyok, mint te, 56 kg-val. Pár éve én is 50 kg körül voltam, a sztorim kb ugyanaz. Akkor meg voltam elégedve magammal, most meg már nem, mert vastagabb lett a lábam, nagyobb lett a fenekem, de amit a legjobban utálok, hogy a hasam is hájas lett, ami azelőtt sosem volt, és bár akkor is gondok voltak az önértékelésemmel, most még jobban vannak...

Viszont csak akkor, ha másokkal hasonlítgatom magam, akik vékonyabbak nálam, amit egyébként elég nehéz nem tenni, mert mindenhol csak olyat szép alkatú lányokat látni, TV-ben, neten, az utcákon, stb..., akiknek szép vékony lábuk és lapos hasuk van... és hány embernek mennyivel több gondja van, vagy mennyivel súlyosabbak, örülnének, ha a helyünkbe lennének, de ez nem ettől függ, hiszen mi se vagyunk elégedettek...

Személyes jótanácsként, vagy nagyon sok lelkierőt veszel magadon, ami tudom hogy milyen nehéz, és tornázol, vagy pedig a vastagabb emberkékkel hasonlítod össze magad többet, és próbálod kicsit máshogy felfogni.

2016. ápr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:

A barátod véleményére ne hallgass, kérlek.

170 centihez még az 53 is inkább kevésnek tűnik (én 172 cm-rel 54kilósan találtam magam soványnak, és most, hogy híztam olyan 4 kilót, gondolom jónak a súlyomat, bár én soványan is jól éreztem magam a bőrömben, meg most is), Nyilván nem tudom az egészségügyi helyzetedet, nem állítom, hogy kórosan, vagy betegesen sovány vagy, simán lehetsz fizikailag egészséges 50 kilóval is, ha olyan az anyagcseréd, viszont ha a súlyoddal nem is, a gondolkodásoddal igenis vannak problémák, amiket mindenképpen meg kellene oldani. Nem normális, hogy 53 kilósan kövérnek látod magad. Nem normális, hogy másokhoz hasonlítgatod magad. Az sem normális, hogy a párod ennyire biztat az önutálatban.

Vannak dolgok, amiken nem tudsz változtatni, ha alkatilag lábban vagy erősebb, akkor alkatilag ott vagy erősebb, sajnos ezen eredendően változtatni nem tudsz, viszont ha sehogyan sem tetszik, akkor elkezdhetsz edzeni rendesen addig, amíg felsőtestre is erősödsz, és akkor arányosabb leszel. Én semmiképp sem javaslom a fogyást, de ha esetleg fogysz is,ettől az egészségtelen gondolkodásmódtól mindenképp igyekezz megszabadulni!

2016. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!