Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csajok! Ti mennyi időt foglalk...

Csajok! Ti mennyi időt foglalkoztok magatokkal egy nap? Mi az amit minden nap megcsináltok? (haj, smink, szőrtelenítés, hidratálás stb. )

Figyelt kérdés

Anyukám megszólt, hogy mit lehet ennyit babrálni magamon, de szerintem egyáltalán nem esek túlzásokba.

Tény hogy odafigyelek magamra, de szerintem ezeket a dolgokat más is megcsinálja. Példák : Epilátort használok, de mivel a szőrök nem egyszerre nőnek ki, így 3-4 naponta átmegyek vele a szükséges területeken, hogy a friss kis szőröket kiszedjem. Ami még nem jön ki azokat csipesszel távolítom el. Szemöldökömet is napi szinten megigazítom. Manikűr/ pedikűrömet akkor látom el mikor látom, hogy kell szóval ezzel nem foglalkozom napi szinten mégis megszól, hogy már megint festem a körmöm... Aztán ott vannak a haj és arcápolási rutinjaim amik valóban kicsit hosszadalmasak és pl. arcommal reggel, este foglalkozom, de meg is van a hatása mert egyáltalán nem kell használnom alapozót.

Mondtam neki, hogy nem az ő idejét rabolom vele, hogy törődök magammal és nem vagyok igénytelen, de most kíváncsi lettem ti mennyi időt töltetek el magatok rendbehozására. Miket csináltok meg naponta és mit amikor már "kell"



2015. máj. 30. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyáltalán nem sok, vagy nem annyi, ami beteges lenne.

Én reggelente arcmosásnál általában, ha kicsit zsírosabbnak érzem a bőröm, valamilyen habzó arctisztítóval is átmosom, hogy kicsit felfrissüljön a bőröm. (Ezt nem teszem meg minden reggel, csak kb. két naponta, mert akkor már szárít.) Ha sminkelek, akkor se túl sokat, de mikor hazaérek, akkor áttörlöm sminklemosóval és micellás vízzel az arcomat. A táskámban vész esetére szokott lenni arctisztító kendő, de azt inkább kézre használom, mert zavar, ha koszosnak érzem a kezem. Este lefekvés előtt még kicsi arckrémet kenek rá, a hidratálás miatt.

Test.. Naponta egy zuhany, utána testápoló. Sajnos mivel fehér bőröm és erős, sötétbarna szőrzetem van, ezért 3-4 naponta én is epilálni szoktam (illetve, a lábamat mostanában egyszer epilálom, egyszer borotválom, így nem nőnek be és gyulladnak be a szőrszálak, és a borotva miatt egységesebben is nőnek ki, ezért tartósabb lesz a simaság az epilálás után). És most, hogy jön a nyári idő, a lábamat is külön hámtalanítom és ápolom. Manikűr-pedikűr kb. hetente egyszer, ebbe minden beletartozik a körömvágáson át a festésig.

Az említett szőrzet miatt a hajam nagyon erős, nagyon sok, nagyon dús és göndör. Azzal sokat nem szoktam vacakolni, mert nem lehet, csak beletúrok és kész. :) 5-6 naponta mosom, akkor kétféle sampon meg balzsam, a végén meg hajhab, de van, hogy teszek rá pakolást is.

Ismét a fenti dolog miatt naponta szedem és igazítom a szemöldököm - muszáj, mert elszabadul.

Összességében, ha most megpróbálom összeszámolni, akkor naponta szerintem összesen 1 óra. De ez részletekben van. Mikor még otthon éltem, anyukám nálam is kérdezte, hogy minek epilálok ilyen gyakran, de ő barnulásra hajlamos, vöröses hajjal.. Elmagyaráztam neki. :)

2015. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:

Attól függ. Ha sulim van, akkor festem magamat, ami naponta kb. 10-15 percet vesz el az életemből, az arcápolás külön meg reggel-este 5-5 percet. Hajat mosni 2-4 naponta szoktam.

Szemöldököt 3-4 naponta szedek, de, ha itthon vagyok huzamos ideig, van, hogy 2 hétig rá sem nézek.

De szőrteleníteni ilyenkor is rendszeresen szoktam, mondjuk úgy hetente, mert szerencsére lassan nő vissza.

Mostanság semmi kedvem sminkelni amúgy, legfeljebb nagyon enyhén, ami kb. 5 percig tart.

Frizurát nem nagyon szoktam csinálni, suli időben befonom, aztán jó hullámos lesz, vagy ritkán feltekerem, akkor meg göndör és kész.

De most kb. egy hete nem is fésülködtem.

Körmöt ritkán festek, legfeljebb színtelen lakkal, bár most épp ilyen barnás színű, amit szintén kb. egy hete festettem, azóta nem értem hozzá.

Amúgy jó, ha törődsz magaddal, de, ha hétvégén is kiszeded a szemöldöködet meg kifested magadat, mikor nem is találkozol senkivel, max. az eladóval a kisboltban, hát az tényleg túlzás. De ha így érzed jól magadat, hát a Te dolgod.

Szóval úgy összvissz 20-30 percet szándok magamra mindenestül, plusz a fürdés.

Ha esetleg a sport idetartozik, akkor plusz még úgy 40-60 perc futás, kerékpározás.

2015. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem sok egyáltalán...nekem problémás a bõröm és a hullámos hajamat sem tudom 2 perc alatt elintézni, így napi másfél órát biztosan magamra fordítok. Ennél több is lehet, amikor hajmosós nap van, vagy ha szōrteleníteni kell, ha körmöt kell reszelni, vagy ha az arcpakolást is beleszámítjuk.

Ha ezek közül egyik sem esedékes, akkor is a reggeli zuhany, smink, hajápolás, elvesz egy órát, aztán az esti rutin az arcomon, plusz néhány apróság kb fél óra ismét.

És ez tényleg az egyszerūbb napokon.

2015. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fú, szerintem én még több időt töltök el magamra...

imádok fürödni, szóval legalább fél óráig tart. persze 10 perc alatt is meg tudom oldani, de csak ha sietek. ha hajat mosok, akkor egy óráig is eltart a fürdés. a hajammal külön nem szoktam bíbelődni, hajmosás után megszárítom és kész, nem szoktam formázni, vasalni.

testápolózni nem szoktam minden nap, mert nem igényli a bőröm. hagyományos testápolóval elég sok idő, 10 perc, újabban zuhanyzás közbenit szoktam használni, az 1 perc és elég a hidratálása nekem.

arcápolási rutin reggel 5 perc (arclemosó, hidratáló/fényvédő), smink 15-20 perc.

este arclemosó, tonik, utána általában hámlasztót teszek, ami után várok fél órát, persze közben mással foglalkozom. utána szérum, és hidratáló. ha a fél órát nem számolom, akkor ez is olyan 10 perc legalább.

és fogmosás, az 5 perc.

epilálni hetente szoktam, az legalább fél óra. a szemöldökömet hetente-kéthetente igazítom, nem nő gyorsan, az 5 perc kb.

a lábamat is szoktam reszelni hetente, változó, mennyi ideig 15-30 perc szokott elmenni vele.

manikűrözni is hetente szoktam, fél órát tuti bíbelődöm vele lakkozással együtt.

szóval naponta legalább egy órát foglalkozom magammal. szerintem ez nem sok. hetente egyszer meg pluszban 1-2 óra. tudnék sokkal többet is eltölteni ilyenekkel. : D

szóval szerintem nem vészes, amit csinálsz. sok időbe telik, hogy szépek legyünk.

2015. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sztem egyáltalán nem sok.

Én hetente epilálok, de nyáron azért inkább hetente 2-szer. (Bár mióta átálltam a gyantára sokkal jobb a helyzet, csak azzal ugye kozmetikushoz kell menni)

Arcápolásra heti szinten kb 1 órát (radírozás, különféle maszkok stb), napi szinten mondjuk 10 percet fordítok (lemosó, hidratáló krém stb).

Sminkelésre napi szinten minimum 10 perc, ha fontosabb eseményre megyek, fél óra kb.

Kozmetikushoz járok havonta (2 óra kb), meg körmöshöz is (szintén 2 óra), úgyhogy a körmömmel külön nem kell foglalkoznom, de nyilván odamenni is idő, meg az a 2 óra is sok, de nem baj :)

Fodrászhoz járok havonta szintén, ez is kb 2 óra, napi szinten foglalkozok a hajammal mondjuk 5-10 percet, hetente 2szer mosom meg, ilyenkor 1 órát simán elbíbelődök vele.

Most ezt így össze nem számolom, sztem én azért nem vagyok túl piperkőc, sztem ennyi igényesség egy nőnek nem árt meg. Természetesen aki szereti maga intézni a dolgokat (kozmetikus, köröm stb) az otthon jóval többet fog foglalkozni magával, viszont egy csomó pénzt takarít meg, szóval ez is benne van.

Egyébként mondd meg anyudnak, h ez igazán nem az ő dolga - de amúgy nem is kéne nagyon tudnia róla, mi azért nem egymás előtt epilálunk és a fürdőt is bezárom ha ott vagyok :D Még ha csak sminkelek akkor is. Utálom ha zavarnak miközben magammal bíbeőlődök, az a saját magamra fordított kis privát időm. Hagyjanak békén :)

2015. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem akkor úgy nézem mások is így vannak vele mint én :)

Anyukám azért tudja mennyi időt fordítok magamra mert valahogy a sors mindig úgy hozza, hogy neki akkor van dolga a fürdőszobában amikor én bent vagyok és akkor mindig meg tudja jegyezni a dolgokat. Amikor meg arcpakolásom van vagy tapaszom akkor meg mindig lát amíg bemegyek a szobámba.

2015. máj. 31. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Hozzám képest sok, de mindenki annyit foglalkozik magával, amennyit akar.

Napi rendszerességgel csak fürdök, fogat mosok, fésülködöm. Sminket nem használok, testápolót és arckrémet csak nagyon ritkán, a szemöldökömet szükség szerint szedem (kb. heti egyszer), a körmömet nem festem, csak hetente levágom. Szőrtelenítést is igény szerint: a lábamat gyantázom vagy epilálom (kb. 2-3 hetente), a hónaljamat borotválom: nyáron 2-3 naponta, télen ritkábban, az intim részeket meg heti egyszer borotválom.

2015. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is mindig csámcsog az illető, ha valaki éppen vendégségbe nálam aludt, mert sokat készülődök. De ha csak így lesz szép a végeredmény! Amúgy egy órát vesz igénybe, nagyritkán másfél órát is(amikor sokat bambulok közbe). De én imádok "vonzóbbnak tűnni az átlagnál"!!!! Reggel felkelek, fésülködök, kivixolom magam, öltözök, eszek, fogat mosok, indulok dolgozni
2018. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!