Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Borotválás vagy epilálás?

Mango* kérdése:

Borotválás vagy epilálás?

Figyelt kérdés

Jelenleg epilátort használok, de mivel már jön a melegebb idő, sok problémám lett vele: nem tépi ki teljesen a szőrt, pici, fekete pontokban látszik. Sokszor bepirosodik utána, és mostanában pattanások (!) is megjelentek a hónaljamon. Szeretnék áttérni a borotválásra (hónaljon), de azt olvastam, hogy ez csak vészhelyzetekben jó megoldás, és a szőrszálak erősebbek lesznek utána. Mik a tapasztalaitok/ mit ajánlotok?

15/L


2015. ápr. 12. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A borotválás még mindig nem erősíti a szőrt, ez hülyeség. Csak ha borotválkozol, akkor kettévágod a szőrszálat, vagyis levágod a bőrfelszín fölött lévő elvékonyodott részt, és a bőrfelszín alatt lévő vastag rész fog tovább nőni. Az, hog ya bőrfelszín fölött te levágod, semmilyen hatással nincs a szőrtüsző működésére. Ha egy borotválás után megint leepilálod, akkor megint az elvékonyodott végükket fognak kijönni.

Egyébként én csak a hónaljamat borotválom, a többi részemen gyantázom meg epilálok. A hónaljamon nagyon érzékeny a bőr, nekem is gyulladások jöttek elő, ezért ott inkább borotválom.

2015. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz:)
2015. ápr. 12. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz erősebb csak hamarabb kinő. Használj borotvahabot vagy felhigított tusfürdőt mert úgy jobban lejön majd utána testápolózd be:)
2015. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké:) Esetleg a hónaljon megjelenő pattanásszerű dudorokkal kapcsolatban tudtok valamit tanácsolni?
2015. ápr. 12. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!