Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 18 éves srácnak ne legyen...

18 éves srácnak ne legyen szakálla? Jól tud egyáltalán állni?

Figyelt kérdés

Növesztem a szakállamat, de anyám folyamatosan azzal traktál, hogy csúnya, nem szép, tizennyolc éves gyereknek még ne legyen szakálla. Azt mondja, hogy nagyon öregít.

Sokan gúnyolnak engem az arcszőrzetem miatt, főleg osztálytársak, de valahogy azt nem tudom komolyan venni. Mostanság nem divat (főleg a korosztályomban) az arcszőrzet - és úgy veszem észre, hogy manapság(szintén a korosztályomnál) a lányoknak is inkább a borotvált arc jön be. Bár voltak ellenpéldák, nem sok. Barátnőmnek tetszik, nekem is tetszik a szakáll, de lehet, hogy túl fiatal vagyok még hozzá? Persze, tudom, ha nekem tetszik, akkor ne foglalkozzak mások véleményével, csakhogy nevetség tárgya azért nem akarok lenni.


Mi a véleményetek? Főleg lány / nők véleménye érdekel!



2014. júl. 30. 10:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Az arcformádtól függ, hogy jól áll vagy sem. Amíg látszik hogy ápolod és nem csak növeszted amíg meg nem unod addig szerintem rendben van.

Ha neked és a barátnődnek tetszik akkor nem értem mi a probléma. Anyukádtól pedig kérdezd meg, hogy melyik a jobb? Ha idősebbnek és férfiasabbnak nézel ki, vagy pedig egy 15-16 éves kisfiúnak?

2014. júl. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A szakáll és a borosta általában karakteresebbé teszi az arcot, vagyis jobban néz ki az illető. 17-19 éves ismerőseim nagyon nagy része hord borostát/szakállat, és MIND sokkal jobban néz ki mint nélküle. Ha ápolt, valamennyire formára nyírt, és még a barátnődnek is tetszik, akkor nem értem miért foglalkozol másokkal (bár én is inkább borosta- mint szakállpárti vagyok, de ez magánvélemény)Alapból nem tudom elképzelni, milyen az amikor egy 18 évest az osztálytársai gúnyolnak. Bármiért. Főleg egy ilyen idióta dologért mint hogy van-e szakálla. Miért lehet 18 évesen egy osztályban ennyire központi téma valakinek az arcszőrzete? Ezzel nem is érdemes foglalkozni. Anyudat viszont kérdezd meg hogy magával a szakáll létével van-e gondja, vagy azzal hogy csúnya, rossz formájú. Ha az utóbbi akkor talán megéri hallgatni rá, de ha az előbbi, akkor lehet hogy csak nem akarja hogy a "kisfia" felnőjön. Én azt mondanám hogy tartsd meg a szakállad. 16/L
2014. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az osztálytársaknál már nem kimondottan az óvodás szintű gúnyolódás a divat (csak néha), inkább csak kicsi szurkálódások vannak, amikből könnyű levonni, hogy jobb lenne az arcszőrzetemtől megválni, mert ősember vagyok és ápolatlan. amúgy nem kezdem el a sírást tőle, nem arról van szó, csak nem értem (nem véletlenül tettem fel a kérdést), hogy akkor egy 18 éves srácnak nem is állhat jól a szakáll?! de én szintén nevetségesnek tartom, hogy 17-18 éves fejjel ezzel foglalkoznak, mindenesetre nem csak tőlük kapom meg. és tudom, hogy ha nekem tetszik, meg tetszik a barátnőmnek, akkor nem kell foglalkoznom senki mással, de azért én nekem ez nem ilyen egyszerű..

2014. júl. 31. 11:12
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem pont divatba jött az arcszőrzet. Szerintem növeszd nyugodtan, ha szerinted jól áll neked, ne foglalkozz azzal mit mondanak mások. Bár tény, hogy akkor szép, ha szép sűrű.
2014. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
A sűrűséggel nincs baj. :) Köszönöm
2014. aug. 1. 15:14
 16/17 anonim ***** válasza:

1. nem igénytelen, türelem kell a megnövesztéséhez

2. én ismertem nálad fiatalabbat, és az ember azt mondani, hogy egy 16 éves ne hordjon szakállat, mégis tök jól állt neki. mint sok minden más, ez is személyiség-, nem pedig korfüggő dolog.

2014. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Nem gondoltam volna, hogy ekkore generációs szakadék van a 17-18 és 20-22 évesek között :D

Én 21 vagyok, egy éve hordok szakállat, szerintme jól áll, mindenki azt mondja hogy jobban nézek ki szakállal és évfolyamtársaim akiknek nem nő rendesen, kivétel nélkül irigykednek :D egyedül bátyám az aki szerint olyan vagyok mint egy csöves, de ez csak ilyen infantilis gúnyolódás. Amúgy 17 éves koromtól kb mindig borostásan jártam. Nyugodtan növessz szakállt, ha szépen nő, mert veszettül menő.

2014. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!