Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Borotva vagy szőrtelenítő...

Borotva vagy szőrtelenítő krém jobb a bőrnek? Lányok nyáron hány naponta borotválkoztok?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje borotvát használok, de ahogy itt a nyár, 2-3 naponta kéne használnom és sajnos nekem nagyon érzékeny a bőröm, kipattog, fáj és éget pont akkor amikor a következő borotválkozásnak kéne lennie. Ezért kb 5 napot legalább szoktam várni, mert amúgy rendesen fáj a borotválkozás. Emiatt jutott eszembe a szőrtelenítő krém használata, hátha azzal nem menne így szét a bőröm...de abban pedig vegyi anyagok vannak, szóval tanácstalan vagyok. Valakinek van valami ötlete a problémámra?
2014. jún. 22. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár nem derül ki egyértelműen a kérdésedből, de feltételezem, hogy lány vagy és a lábad borotválásáról van szó.

Használsz borotvahabot vagy valamit? Mert régen nekem is sokkal rosszabb volt, mert csak simán vizesen borotváltam. Most már úgy csinálom, hogy tusfürdővel bekenem előtte jól, hogy síkosabb legyen, és így teljesen jó.

2014. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem bírom a krémet, tökre olyan érzés mintha marná a bőrödet, szóval nem használom.

Borotválkozni úgy egykét hetente szoktam, hálistennek lassan nő a szőröm és szép szőke, szóval alig látszik:)

2014. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Használok borotvazselét.

2.válaszoló hű de jó neked :) bár nekem is ilyen lenne!

2014. jún. 22. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát igen én ezzel jól jártam :D

Bár arra a kéthetente egyszeri borotválkozásra is nehéz rávennem magam :D

De én csak simán vízzel csinálom, és így se bántja a bőrömet.

2014. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fertőtleníteni is szoktad utána a bőrt és a borotvát? Mert az igen fontos lépés. Aztán meg aloe verával kenni hogy ne legyen gond.

Talán az is segíthet ha nem vársz 2-3 napot, hanem minden nap borotválsz. Kisebb szőr könnyebben lejön, kevésbé tépi a borotva. Ja meg kell egy jófajta borotva persze.

A krém nem jó, főleg érzékeny bőrre nem, teljesen tönkreteszi egy idő után, plusz környezetszennyező.

2014. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem miért nem gyantázol inkább? Tartósabb, egyszerű.
2014. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam fertőtleníteni, nem igazán tudom hogy azt hogy kell. Annyit szoktam, hogy behintőporozom vagy testápolózom a lábamat. Most fogok rendelni 100%os aloe vera gélt, hátha az jó lesz rá.
2014. jún. 22. 15:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg ha naponta borotválnám az nem lenne csak még rosszabb a bőrömnek meg a szőrnek?
2014. jún. 22. 15:57
 9/10 anonim ***** válasza:

ha érzékeny a bőröd, inkább a borotva

de nyáron miért nem gyantáztatsz inkább? tovább tartana és ki lehet bírni, nem olyan vészes

2014. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem vészes, évekig gyantáztattam. Csak most járok ilyen kezelésre, ami miatt nem lehet gyantát használni, meg barátom is van és ezért mikor találkozunk próbálok mindig teljesen sima lenni, gyantánál meg várni kell hogy megnőjön.
2014. jún. 22. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!