Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Köldök piercing-em már begyógy...

Köldök piercing-em már begyógyult, akkor miért vérzik?

Figyelt kérdés

Áprilisban csináltattam köldök piercinget. Vettem rá octinosept spary, szépen be is gyógyult , kb júniusban már semmi baj nem volt vele. Múltkor visszagyulladt a homok miatt, de azóta is fújkálom a spray-vel, most megint szép volt. Erre ma nagyon sok genny jött a felső lyukból, szépen megtisztítottam, le is fújtam, aztán mikor később megnéztem csupa vér volt a lyuk körül. Mitől vérzik? MEgjegyzem, sosem vérzett még, mióta megvan.

Köszi előre is a válaszokat :)



2013. júl. 27. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy olyat tudok javasolni, mert így nem igazán tudom mi gond lehet, hogy menj vissza gyorsan oda ahol csináltattad ott biztosan meg tudják mondani, hogy mi vele a teendő.
2013. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja még annyit, hogy én azt javasoltam volna kezelésnek, hogy tengeri sós oldattal kenegesd, vagy pedig aloe verával.

Ha pedig begyullad akkor nagyon jó rá a betadin.

2013. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) A betadin-t már próbáltam, igazából eleinte azzal kenegettem, de nekem semmit sem ért. Viszont ez a spray használt rá, most is már egyre szebb, és nem is vérzik már. Nem tudom mi baja lehetett, de újra szép és semmi baja , szerencsére :)
2013. júl. 29. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Piercing-et nem kezelünk alkohollal! A kórházban használt fiziológiás sóoldat a legjobb amit tehetsz vele.
2013. júl. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és nem mindegy, hogy ezt használod, vagy magadnak keversz, mert fontos az arány, és a só fajtája is!
2013. júl. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A piercingedet 70%-os gyógyszertári alkohollal valamint betadine oldattal kellett volna kezelned.Azért vérzik mert a spray amit vettél bár begyógyította de csak a felüljét mivel valószínű az a szer nem fertőtlenítette ki az eleven sebet rendesen,így nem csoda ha belül begennyesedett,majd már most tartasz a legvégső dolognál hogy vérzik,tehát annyira elfertőzted hogy véres-gennyes cucc jön belőle.Gondolkoztam sokat írjam meg e ezt a kommentet és bár tudom hogy lepontoznak majd mivel sokan mindenkinél jobban tudnak mindent..Ez a vérzés után sajnos a pircing kivétele fog következni mivel bocsáss meg de semmi tisztítási alapdolgot nem tartottál be.Egye fene én azért leírom :A köldök pircinget 70%-os alkohollal kell kezelni naponta 3x majd 2hét múlva 2x.Víz nem érheti a sebet mert begomásodik,elfertőződik.Gyógyulásig csak zuhanyozni szabad,fürödni nem mivel nem tudod úgy letapasztani hogy ne érje víz.Csak tiszta kézzel szabad hozzá nyúlni.Kivenni-cserélni 4hétig tilos mert elfertőzöd.Szúrástól 2hét múlva érdemes átforgatni ápoláskor nehogy beleforrjon a bőrödbe.Strandot kerülni teljes gyógyulásig.Tavasz végén már nem ajánlatos csináltatni mivel a meleg végett izzadsz és 2x nehezebben gyógyul és fertőződik el..Nem hiába nem műtenek anyajegyet nyáron a sebészeten.. Ezek mint mondtam alap dolgok és bár nem tudom mennyire hatásosak más kezelések,kencék,spray-k,de azt tudom hogy adhatunk influenzásnak gyógyteát ha végül úgyis algopyrin kellesz.. :D
2013. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kezeltem 70%-os gyógyszertári alkohollal. Igazából mindent kipróbáltam rá, de egyik sem ért semmit, azok közül amiket írtatok. Egyedül ez a spray, amit mellesleg a piercinges ajánlott, hogy azzal kezeljem. Nem tudom mitől vérezhetett, de azóta egyszer sem vérzett, és megint szép, nem fáj, semmi baja.

De azért köszönöm a válaszokat és, hogy segíteni próbáltatok :)

2013. júl. 31. 10:14
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja a másik , hogy nem mentem vele strandra, csak zuhanyoztam, sőt.. én mindig csak zuhanyzok, sosem fürdök, tehát ezzel sem lehetett baj. A tisztaságára is mindig ügyeltem, a felső golyót is külön megtisztítottam az alkoholban, mikor gennyes volt. Minden tisztán tartási szabályt betartottam, amit mondtak a szalonban. Tehát nem emiatt lehetett vele probléma.

De már tényleg nincs vele semmi baj, nagyon szép már, és semmi gond nincs vele. :)

2013. júl. 31. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Az rendben van hogy zuhanyoztál vele,viszont azon vam a hangsúly hogy víz nem érheti szóval zuhanyzásnál mindig leragasztani alaposan gyógyulásig.Macerás dolog de így kell.Nem a víz koszos hanem a sebre kerülve a seben megtapadnak a gombák kórokozók stb. Ha neked a spray bevált akkor használd mert lehet neked tényleg jó..De az alkohol végett még oda kell írnom hogy nem hiába kell betadine oldatot használni mellé,mivel az alkohol nagyon szárítja-marja az eleven sebet, kell mellé egy hámosító-fertőtlenítő szer mint a betadine hogy be tudjon gyógyulni,ezt az alkohol száradását követően kell alkalmazni,így nem csoda ha nem gyógyult alkoholos kezelés mellett..
2013. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!